Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Alžírsku

Alžírsko je druhou největší zemí Afriky, která se může pyšnit neuvěřitelně malebnou krajinou a přírodními krásami všech odstínů, výšek a klimatu. Zatímco pobřeží Středozemního moře lemují z velké části malebné srázy pobřežních hor Malého Atlasu, jejichž vnitrozemskou část v zimě pokrývá bohatá sněhová nadílka, a to hlavně v oblasti berberské Kabýlie, jižní oblasti země zasahuje hluboko do nitra Sahara. Ta ostře kontrastuje s úrodnou zvlněnou  krajinou  téměř středoevropského rázu na severovýchodu. Přírodní bohatství doplňuje duchovní odkaz historických epoch, jejich reprezentanty jsou památky na seznamu Unesco: Tipaza, Timgad, Džamíla, Národní park Tassili, údolí Mzab, pevnost Beni Hammad či medína v hlavním městě.

 

Lokalita

Alžírsko se nachází při africkém pobřeží Středozemního moře a se svou celkovou rozlohou 2 381 741km2 představuje vůbec největší zemi celého tzv. Mašreku. Jeho hranice jsou obklopeny dalšími šesti zeměmi, a to Marokem, Mauretánií, Mali, Nigerem, Lybií a Tuniskem. Navzdory velké územní ploše se drtivá většina měst a aktivit soustřeďuje do severní části podél mořského pobřeží, kde nalezneme i hlavní město Alžír. Tato oblast je pro arabský svět atypicky zelená, horská Kabýlie je velmi malebná, zatímco zbytek země se vyznačuje spíše pouštěmi a polopouštěmi. Pokud byste se rozhodli vycestovat do této země, pak můžete očekávat délku letu vč. přestupu okolo 7 hodin.

Nabídky do Alžírska

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody