Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

Alžírsko po vlastní ose

Alžírsko po vlastní ose

Hotely střední kategorie

Další obrázky
Zvětšit obrázek

Co jedinečného Vás čeká?

 • individuální poznávací okruh od 2 osob s anglicky hovořícím průvodcem
 • termín dle vlastního výběru
 • všechny služby v ceně

Program cesty

 

1.den odlet z Prahy, přílet do Alžíru, transfer do hotelu, nocleh

2.den  snídaně, odjezd na návštěvu dvou historických míst, a to Kbor Roumia, kde se nacházejí křesťanské hrobky a mauzoleum velkého vladaře Mauretánie Juby, návazně prohlídka dvou antických mauretánských měst: menší Caesarei (Cherchell, cca 90 km), která proslula punským osídlením už v 5.st.př.n.l., a Tipazy s milou polohou na břehu Středozemního moře a úbočí hor, jejichž historie sahá hluboko do časů Fénicie a Říma, mj. na jednom z kopců se nachází hrobka manželky Juby II. Cleopatry Selene, dcery slavné Kleopatry, po prohlídce archeologického parku v Tipaze (divadlo, forum, bazilika) večeře, návrat do hotelu (cca 70 km), nocleh.

3. den snídaně, přejezd přes Kabýlii s krásnou přírodní scenérií do Tizi Ouzou, které je správním střediskem této berberské  oblasti,  cestou návštěva berberských vesnic, večeře, nocleh  v Tizi Ouzou .

4. den snídaně, další přesun Kabýlií do přímořského malebného městečka Beiaja , cestou zastávka v Tigzirt Sur Mer s archeologickými  zajímavostmi , ubytování, večeře, nocleh

5. den snídaně, odjezd do Džamíly , která byla pravděpodobně dílem některého z ženijních timgadských důstojníků. Cuicul, jak jej nazývali původní berberští osadníci, se nachází v nadmořské výšce 900 metrů v horském prostředí, je zhmotněním římského plánování a africké krásy, kterým jsou Leptis Magna a Sabratha v Lýbii dovedeny v tomto podání k dokonalosti. Císař Nervus nařídil, aby ve městě vznikly typické antické budovy, takže nechybí lázně, oblouky, náměstí, domy s krásnými mozaikami, tržiště, fórum, chrámy, divadlo atd…., Džamíla, která je na seznamu Unesco, patří k nejkrásnějším zážitkům z Alžírska,  přejezd  a návštěva archeologického muzea v Sétifu - střediska Malé Kabýlie a příjemného rekreačního města s elegantními budovami ve výšce 1096 metrů nad mořem, jež se stalo jedním z center odporu proti francouzské kolonizaci, večeře, nocleh ve městě Batina.

6. den snídaně, časně ráno odjezd k římským ruinám v Timgadu ( Colonia Marciana Traiana Thamugadi, 140 km), který byl založen římským císařem Trajánem v 1.st.n.l. pro vojenské vysloužilce 3. legie a zároveň sloužil jako významný vojenský opěrný bod Říma na křižovatce mezi Saharou a horami Aurés, které obývají místní kmeny, prohlídka této nejvýznamnější archeologické lokality severní Afriky, která je ukázkou dokonalého římského urbanismu, a to carda, knihovny, fóra, lázní, divadla, pevnosti, kapitolu, tržiště, oblouků, bran atd. Přesun do Constantine, (římská Cirty), které upoutalo i Alexandra Duma svou pitoreskní polohou nad prudkou propastí s řekou Rhumel, přes niž se klenou mosty jako např. Sidi M´Cid,  případná návštěva muzea, které upozorňuje na neolitickou, fénickou a římskou historii a  na císaře Constantina, který město zvelebil, prohlídka staré medíny, večeře a nocleh.

7. den snídaně, odlet do Alžíru, celodenní prohlídka hlavního města, které má jedinečnou polohu mezi mořem a horami, návštěva Etnografického  a Národního muzea, kazby s mešitami, starými paláci v maurském stylu,  moderní koloniální části se širokými bulváry, domy, parky, historickými budovami a paláci, večeře, nocleh

8. den snídaně, dopoledne osobní volno, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet cca v 18,40

Poznámky: změna programu po dohodě možná, realizace zaručená již od 2 osob 


Co cena zahrnuje?

 • Osobní poradenství
 • Úpravu zájezdu na míru
 • Leteckou dopravu Praha – Alžír – Praha vč. letištních poplatků s jedním přestupem 
 • Vízum
 • 7x ubytování ve 3* a 4* hotelech s polopenzí dle Výše uvedeného programu
 • Vstupné do historických památek dle programu, 
 • Služby místního anglicky hovořícího průvodce
 • Transfery klimatizovaným autem
 • 1 vnitrostátní přelet Constantine-Alžír
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku
 • Helpdesk 24/7 po celou dobu Vašeho pobytu

Cena neobsahuje:

 • dobrovolné pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti , zavazadel a storna ze strany klienta dle vlastního výběru                                                

 

Formulář pro kalkulaci ceny zájezdu
Kalkulace zájezdu
Upravte si vše podle svých představ
 

Shrnutí

Termín zájezdu:
Délka zájezdu:
Délka ubytování:
Vaše celková cena zájezdu
Potřebujete poradit?
Hassan El Hassan
Jsem tu pro Vás

Další nabídky do Alžírska

 
 
 
odpovídá vašim parametrům
Je nám líto, ale Vašemu požadavku neodpovídá žádná nabídka.
Navštivte sekci Zájezdy na míru, kde nám můžete zaslat poptávku dle svých přání nebo nás kontaktuje a společně nalezneme či vytvoříme cestu na míru pro Vás.

Typ zájezdu: Poznávací zájezd Země: Alžírsko Třída hotelu: hotel Účel cesty: Poznávací zájezd

Alžírsko po vlastní ose

Hotely střední kategorie

Alžírsko, Alžír

Specifikace cesty

4.12.2014 - 11.12.2014
7 nocí
7 nocí
2 dospělí, 1. dítě (2 roky), 2. dítě (4 roky)
Superior garden view room
All inclusive
Privátní transfer
Cestovní + Storno (do 50 tis. Kč)
OD 64 390 Kč

Cena zahrnuje

* Konečná cena je závislá na ceně letenky poskytnuté leteckou společností a taktéž na dostupnosti ubytovacích kapacit. Nabídka, kterou Vám zašleme bude obsahovat konečnou cenu se vším všudy.
Kontaktní údaje na poptávající osobu
Poptávající:
Zde je prostor pro jakékoliv případné zvláštní požadavky či bližší specifikace, které byste nám chtěli sdělit.
Odesláním této poptávky souhlasíte se zpracováním uvedených údajů pro účely vytvoření nabídky a taktéž souhlasíte se všeobecnými obchodními podmínkami. Vámi uvedené informace budeme uchovávat v soulasu se Zákonem č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Vše zůstane pečlivě střeženo a zásadně je nebudeme sdílet či poskytovat třetím osobám.
Potřebujete poradit?
Hassan El Hassan
Jsem tu pro Vás
Zpět na nabídku Odeslat poptávku Poptávka je zcela nezávazná

Odesílám poptávku ...

Číslo Vaší objednávky:
Vaše nezávazná poptávka byla úspěšně odeslána a nyní stačí jen vyčkat na obdržení nabídky, náš personál se jí bude okamžitě zabývat.
Kdybyste mezitím měli jakékoli dotazy nebo byste si přál cokoliv změnit, neváhejte se na nás obrátit.

Omlouváme se, ale při odesílání poptávky došlo k technické chybě. Prosím zkuste to znovu, nebo nás kontaktujte telefonicky.

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody