Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Egyptu

Přiblížit tuto zemi ve zkratce je jako nosit dříví do lesa. Největším lákadlem Egypta jsou pyramidy a Nil, jehož darem je země sama. Nilské úrodné naplaveniny umožnily vznik jedné z nejstarších civilizací na světě. V dobách Starých Egypťanů byla země symbolicky rozdělena na Horní a Dolní Egypt. Dolní Egypt začínal na pobřeží Středozemního moře a končil u města Mennofer (dnešní Káhira). Odtud začínal Egypt Horní, který pokračoval na jih až k Asuánu - na tomto dělení se dodnes nic nezměnilo.  Obliba afrického Egypta díky všeobecné informovanosti, stovkám dokumentů v televizi atd. rapidně vzrostla zejména v posledních letech, čemuž se egyptská turistická infrastruktura stačila rychleji přizpůsobit.  České turistické zájezdy v 90. letech směřovaly hlavně za poznáním, velmi populární byla návštěva Káhiry s následnou plavbou po Nilu, poté se zájem přesunul do nově budované Hurghady, zatímco luxusnější a malebnější Šarm Aš-Śajch, který rostl především díky investorům z Kuvajtu atp., zůstával tenkrát ještě stranou zájmu.  Ovšem objevení krás zdejších korálových útesů nemělo dlouhého trvání, a tak poté, co opadl stres z neblahé události v Luxoru, turistický průmysl začal opět nabírat obrátky a s ním i popularita Sinaje, kde začaly vyrůstat nové komplexy a kde začaly v hojnější míře přistávat charterové lety z Evropy.  Doby, kdy byl Sinaj rájem vášnivých potápěčů, kteří přebývali v levných chýších, jsou už téměř pryč. Hotely poskytují ubytování všech kategorií včetně kompletních služeb za velmi příjemné ceny, což uvítala hlavně východní Evropa. Hurghadě zůstaly věrné rodiny s dětmi, které zde nacházejí vhodnější typy pláží a ti, kteří se snaží uniknout davům, zatím nacházeli útočiště v klidnějších vodách Mars Al-Alamu, Safagy atd. Stranou zájmu je zatím západní část země, kde ovšem individuální turisté mohou učinit nečekané objevy.

 

Lokalita

Egypt je Čechům známá destinace, proto ji netřeba blíže představovat. Ve stručnosti uveďme, že se jedná o zemi spojující severní Afriku s Blízkým východem a sousedící s Lybií, Izraelem a Jordánskem. Jedná se o zemi velikou s 997 739 km2. Zájezdy naší cestovní kanceláře se soustřeďují převážně na oblast Hurghady, kterou naleznete na východním pobřeží země u Rudého moře, jen pár hodin od proslulého Luxoru u Nilu či historické Káhiry na severu země.

Nabídky do Egypta

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody