Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Íránu

K poznání Íránu rozhodně nestačí pouhý týden. V ideálním případě je nutné v zemi pobýt alespoň 14 dnů,  vzdálenosti jsou totiž obrovské. Milovníci přírody v Íránu naleznou několik přírodních parků (na severozápadě a v centru země), fanoušci horské turistiky a trekingů uspokojí hory na severozápadě  a pohoří severně od hlavního města podobně jako vyznavače zimních sportů. Speleologové potěší zajímavé lokality zejména v okolí Kermanšáhu, zážitek z jeskyní Ali Sadr je milionový. Tamtéž pochodí vášniví rybáři. Nejtěžší to mají příznivci historie. Poté, co si mohou v Teheránu užít rozmanitých muzeí, prohlédnout šáhovy paláce a především klenotnici nevyčíslitelné hodnoty, stojí před rozhodnutím, kterým směrem se vydat poté. Na západ a zjistit, za jakých podmínek byl rozluštěn behistúnský nápis a potažmo klínové písmo ?  Prodloužit trasu jižněji až k zikkuratu  Čoga Zambil a seznámit se s Elamity, jejichž znalosti nedosahoval žádný z antických zprostředkovatelských národů ? Nebo prozkoumat, co na východě zbylo po zemětřesení z krásného města Bam a prohlédnout si Princovy zahrady v Mahanu a poutní Mašad ? Vyzkoumat, jak dnes žijí lidé kolem Kaspického moře severně od Teheránu anebo si zaletět za teplem až na ostrov Kiš, odkud je to už jen malý kousek do Dubaje ? Většina se rozhodne pro trasu jižní, aby si vychutnali klasickou Persii ve městech Kašan, zaslechli parthštinu ve vesnici Abyaneh, vyzkoumali funkčnost větrných věží a ledáren v Yazdu a užili si pohostinnost zdejších typických domů. Ale aby také obdivovali velkolepou slávu Isfahánu, Persopolis, údolí perských králů v Naqšt Rostam a lyrickou atmosféru Šírázu. Není nic lepšího než pobyt ukončit v typické čajovně ve společnosti místních hudebníků a vypravěčů.

 

Lokalita

Zatímco kdysi velkolepá perská říše sahala od střední Asie po Středozemní moře, dnešní menší  a stále hrdý Írán je zemí tvořící pomyslnou linii mezi regionem Blízkého východu a střední Asie. V této úchvatné zemi nalezne skutečný cestovatel vše, po čem jeho srdce touží od vyprahlých pouští přes zelené oblasti, slunné pláže až po lyžařská střediska. Hlavní město Teherán se nachází v severní části země nedaleko Kaspického moře, zatímco na jihu země naleznete pohádkový Šíráz, bájnou Persopolis, údolí perských králů, bohatý Isfahán a Perský záliv. Země má celkovou rozlohu 1 648 195 km2 a mezi zmíněnými městy lze spatřit i mnohé další skvosty. Ostatně Írán sousedí hned se 13 zeměmi, a není tudíž těžké si představit nepřebernou rozmanitost kultury.

Nabídky do Íránu

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody