Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Jemenu

Bývalá země legendární královny ze Sáby okouzlí každého, kdo se do ní vypraví. Bizarní horská krajina s terasovitými pečlivě obdělávanými políčky, která skýtá mnoho překvapivých pohledů, neodolatelná pohostinnost, cenné památky, jež se pyšní řadou světových rekordů a konečně neuvěřitelná architektura -  ladí s krajinou tak, že prostě uchvátí. Římané Jemen nazývali Arábií Felix, a to nejen proto, že ji každoroční monzuny zaručovaly úrodu a horké léčivé prameny bývalých vulkánů na jihu zase zdraví, ale také pro záviděníhodnou polohu mezi Indickým oceánem a Středozemním mořem, jež lidem na výšinách, v centru a na jihu země či na širých rovinách od Adenu po Hadramawt nebo na pláních Tihámy, poskytovala po dlouhá staletí jistý příjem z čilého obchodu s kořením, kadidlem a dalšími luxusními požitky. Dnešním největším klenotem Jemenu je ostrov Sokotra, na kterém se nacházejí rostliny a živočichové, které už nenajdete nikde jinde na světě. Jemen není zemí, kde by si turisté až tak podávali dveře, určitě však nezklame dobrodružně založené turisty, kteří dokážou ve jménu skutečného poznání hodit pohodlí naší civilizace za hlavu.

 

Lokalita

Jemen, kdysi rozdělená země, se nachází na jihozápadním cípu Arabského poloostrova, na východě sousedí s Ománem, na severu se Saúdskou Arábií . Za úzkým Adenským průlivem je pak k nalezení Džibuti či Somálsko. Jemen  je nejvzdálenější arabskou destinací s celkovou dobou letu 10 hodin včetně přestupů. Pokud je cílovou stanicí ostrov Sokotra, pak je přesun ještě delší. Centrálním bodem, kde se mimo jiné nachází i mezinárodní letiště, je hlavní město Sana'á, které leží v severozápadní části země. V západní části se nacházejí všechny větší aglomerace, neboť východní část je tvořena převážně pouštěmi. Celková rozloha země činí 555 000 km2.

Nabídky do Jemenu

 
 
 
odpovídá vašim parametrům
Je nám líto, ale Vašemu požadavku neodpovídá žádná nabídka.
Navštivte sekci Zájezdy na míru, kde nám můžete zaslat poptávku dle svých přání nebo nás kontaktuje a společně nalezneme či vytvoříme cestu na míru pro Vás.

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody