Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Jordánsku

Největším magnetem Jordánska je bezesporu Petra -  nabatejské město vytesané ve skalách, o kterém není třeba dlouze psát. Za podívanou ale určitě stojí také antické město v římském stylu Džaraš, které patří k nejrozsáhlejším na Blízkém východě a kde se mj. konají zajímavé kulturní festivaly a ukázky jízdy římských bojových vozů.  Antickou kolekci doplňuje kromě Pelly a Gadary amfiteátr v hlavním městě Ammánu, který překvapivě dobře ladí s okolní architekturou. I Jordánsko má svá "nej".  K tomu nejnavštěvovanějšímu patří Mrtvé moře - nejnižší bod na zemi.  Méně je už známo, že v Jordánsku byly zřízeny první lázně na Blízkém východě v našem slova smyslu, a to právě nedaleko Mrtvého moře v Maínu. Nejstarší mapa Svaté země složená z mozaiky je k vidění v Madabě, která se stala centrem novodobé zručnosti jordánských řemeslníků. Roztomilé ummajovské lovecké zámečky Azraq, Qusajr Amra, Qasr al-Charanna či Mušatta v poušti - některé s pozoruhodnými freskami jsou objevem prvního českého beduína z Rychtářova u Vyškova Aloise Musila, který je všeobecně znám po celém Jordánsku jako Músá.  Křižácké pevnosti, biblická hora Nebo, Královská cesta od Mrtvého moře do Petry, korálové moře v Aqabě, unikátní přírodní rezervace Dana,  úchvatný kaňon Wádí Mudžíb a fascinující Wádí Rum Lawrence z Arábie - to jsou určitě další důvody proč dovolená Jordánsko bude mít čestné místo ve všech Vašich zápiscích z cest.

 

Lokalita

Bezmála pět hodin letu včetně přestupu dělí cestovatele z České Republiky do hlavního města Jordánska Ammánu. Tato destinace se nachází v centru Blízkého východu obklopená Izraelem, Sýrií, Egyptem, Saúdskou Arábií a Irákem. Představuje jednu z nejvyspělešjích a nejatraktivnějších turistických lokalit v celém regionu. Naleznete zde řadu hotelů prestižních mezinárodních řetězců, ať už u pobřeží Mrtvého či Rudého moře. Zmíněná moře jsou hlavními lokalitami vyhledávanými našimi klienty, přičemž z hlavního města se k Mrtvému moři dostanete za krásných 30 minut, zatímco do Aqaby u Rudého moře cesta potrvá podstatně déle a to necelých 5 hodin po zemi, pakliže se nerozhodnete pro let přímo do Aqaby. Celková rozloha země činí 97 740km2.

Nabídky do Jordánska

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody