Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

Za slavnými časy Nabatejců

Za slavnými časy Nabatejců

Petra Guest House

Další obrázky
Zvětšit obrázek

Co jedinečného Vás čeká?

 • výborná poloha přímo u bájné Petry
 • kvalitní ubytování
 • unikátní prostředí

Něco málo o této nabídce

Ze všech hotelů v Petře je právě tento hotel nejblíže vchodu do historické části, což je po celodenním poznávání určitě příjemné. Hotel má také unikátní kavárnu na terase, která je součástí původní nabatejské stavby.

Co naše ceny zahrnují

 • osobní poradenství
 • úpravu zájezdu na míru
 • informační materiály o Jordánsku na cestu
 • leteckou dopravu Praha - Ammán - Praha s přestupem včetně letištních tax v ekonomické třídě
 • ubytování se stravováním v typu pokoje dle Vašeho výběru
 • privátní transfer letiště - hotel - letiště
 • zákonné pojištění proti úpadku cestovní kanceláře
 • pojištění léčebných výloh, úrazu , odpovědnosti, zavazadel a storna do Vámi zvolené hodnoty
 • helpdesk 24/7 po celou dobu pobytu

Popis hotelu Petra Guest House

Dominantou hotelu, který prošel velkou renovací hlavní budovy,je neobvyklý bar na terase ve skále, kterou ozdobili Nabatejci. Pokoje v části s apartmány renovovány nejsou. 

Vybavení hotelu Petra Guest House

hlavní restaurace, bar, kavárna, business a internetové centrum, Wi-Fi, parkoviště, shuttle bus do sesterského hotelu

Sport v okolí

jízda na koních , trekking

Standard

Všechny pokoje v hlavní budově prošly renovací, jsou nyní velmi útulné a světlé, wi-fi připojení je zpoplatněno. Ve standardním pokoji lze ubytovat maximálně dva dospělé a jedno dítě do 11 let bez přistýlky, ev. s přistýlkou za příplatek (info k ceně této přistýlky sdělí CK), nebo tři dospělé (přistýlkou se rozumí skládací lehátko). Pokoje lze propojit jen v části hotelu, kde mají pokoje výhled na skálu, do níž je hotel zasazen. Za příplatek je možné žádat prostornější pokoj typu Deluxe, některé z nich mají malou terasu.

Kapacita pokoje:

Kapacita Kapacita Kapacita 2 osoby + přistýlka

Vlastnosti pokoje:

  výhled na město
s výhledem do přírody

Vybavení pokoje:

Vybavení pokoje sejf
Vybavení pokoje minibar
Vybavení pokoje klimatizace
Vybavení pokoje fén
Vybavení pokoje sprcha
Vybavení pokoje televize
Vybavení pokoje Wi-Fi
Vybavení pokoje rychlovarná konvice
Vybavení pokoje telefon
Vybavení pokoje WC
Vybavení pokoje žehlicí souprava
Vybavení pokoje psací stůl

Strava v hotelu Petra Guest House

Snídaně i polopenze se podává formou bufetu ve velmi pěkné restauraci. Hostům je k dispozici bar, který je součástí nabatejské jeskyně. Silvestrovská galavečeře je povinná.

Poloha hotelu Petra Guest House

Hotel se nachází v samotném srdci Petry přímo u vchodu do historické části. Od Aqaby je vzdálen dvě a půl hodiny jízdy, od Ammánu tři a půl hodiny jízdy.

Aqaba City Tour

Okružní jízda Aqabou zahrnuje návštěvu pevnosti, ve které svého času bojoval Saláh Ad-Dín s křižáky, muzea a obchodní čtvrti města, která je součástí tzv. free zóny. Výlet se organizuje s anglicky mluvícím řidičem včetně vstupného, a to od dvou osob.

Cena za výlet z Aqaby 1 398 Kč za osobu

Cena za výlet z Petry 2 097 Kč za osobu


Petra

Představovat Petru by bylo nošením dříví do lesa, tento novodobý sedmý div světa, který byl pro naše časy objeven před více než 200 lety, je hlavní jordánskou turistickou atrakcí. Co Vás předběžně čeká, si můžete prohlédnout na CD, které od nás obdržíte při rezervaci zájezdu, ale nic Vás nepřipraví na skutečnost, kterou zažijete přímo na místě. Absolvovat prohlídku Petry během jednoho dopoledne je hříchem. Město, které nám zanechali před 2000 tisíci lety Nabatejci, si musí každý užít po svém. Proto doporučujeme minimálně jeden nocleh a dobré rozvržení fyzických sil, protože přes dostupnost všech částí se jistá dávka dobré kondice hodí. Pokud si objednáte prohlídku Petry předem, bude součástí výletu anglicky hovořící řidič během transferů z Aqaby a zpět, vstupné, jednosměrná jízda na koni k soutěsce Siq a místní průvodce, tento výlet se realizuje od dvou osob. Je také možné zajistit pouze vstupné, a to na jeden den či zvýhodněné vstupné na více dnů. Rozhodně doporučujeme základní trasu rozšířit minimálně o výstup ke klášteru  Dejr. Na toulky Petrou budete určitě vzpomínat po celý život.

Cena výletu při pobytu přímo v Petře 4 514 Kč za osobu

Cena výletu při pobytu v Aqabě 5 824 Kč za osobu


Wádí Rum

Wádí Rum označil Lawrence z Arábie za Bohem milované místo bez konce, kde je slyšet pouze Vaše ozvěna. Možná to byl důvod, proč se právě tady sešel s princem Fajsalem, aby se dohodli na revoltě vůči otomanské nadvládě. Wádí Rum se vynořuje podél dálnice vedoucí z Ammánu do Aqaby jako skutečná fatamorgána a když je úplněk, nemůže být její obraz dokonalejší, někdy bývá údolí proto nazýváno také Měsíčním údolím. Toto místo, které uniklo destruktivní lidské síle si větrem vytvořilo impozantní monolitické mrakodrapy, které se tyčí až do výše 1750 metrů. Horolezci mají jedinečnou příležitost si užít klidu a samoty a shlížet do čtyři tisíce let starých kaňonů s vodními nádržemi. Ti méně zdatní si bezpochyby užijí výhled z každého bodu, kam se sami vyšplhají.Výlet zahrnuje transfery klimatizovaným vozem s anglicky hovořícím řidičem do Wádí Rum a zpět, vstupné a dvouhodinové safari na džípech, realizuje se od 2 osob.

Pro zájemce nabízíme možnost pobytu v plně vybaveném kempu (včetně sociálního zařízení a stravování) v délce dle vlastního přání.

Cena výletu při pobytu v Petře 2 854 Kč za osobu

Cena výletu při pobytu v Aqabě 3 203 Kč za osobu


Rezervace Dana

Největší jordánská přírodní rezervace na ploše 320 km2 je úchvatnou kombinací chladivých hor, spalujících dun a wádí podél Velkého kaňonu. Dana je domovem živočichů, kteří se běžně vyskytují na opravdové poušti, v lesích kolem Středomoří a na suchých ruských pláních a je tak unikátním spojením domovů vzácné zvířeny a rostlin tří kontinentů - Evropy, Asie a Afriky. Jde konkrétně o 37 druhů savců, 36 druhů plazů, 190 druhů ptáků a 700 druhů rostlin, přičemž 25 z nich jsou druhy ohrožené, jako např.syrský vlk, písečná kočka, menší poštolka obecná či bodnoocasá ještěrka. Na okraji rezervace se nachází stejnojmenná vesnice, která je obydlena min. 6 tisíc let, dnes je domovem kmene Ataata, který se zde usadil před 400 lety. Ve 20.století se hodně obyvatel přestěhovalo do modernější Qadísíje za prací a vzděláním a Dana začala chátrat. Ovšem díky sdružení Přátel Dany a nadšení jedné skupiny žen v Ammánu se povedlo 70 tradiční kamenných domů restaurovat a přesvědčit některé rodiny, aby zůstaly. Putování nádhernou Danou lze spojit s horolezeckými zážitky od pěti osob na 2 - 6 hodin s průvodcem. Nabízený výlet do přírodní rezervace (bez lezení)  obsahuje anglicky hovořícího řidiče  a vstupné, realizuje se od dvou osob. V případě zájmu o horolezectví se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám se vším pomůžeme.

Cena 2 038 Kč za osobu (od Mrtvého moře)


Kurz vaření v Petře

Tento zážitek vznikl z iniciativy jordánských žen, pod jejichž dohledem a ve velmi přátelské atmosféře můžete připravit večeři včetně polévky, teplého a studeného mezzé, salátů a hlavního jídla. Při servírování se používají výrobky z ženského výrobního družstva Iraq Al Amir a vyšívané prostírání Asociace řeky Jordán. Lekce vaření se organizují  bez dopravy.

Cena 1 223 Kč za osobu 

 


Noční show v Petře

Nechat si ujít noční show v Petře by byla velká škoda. Projděte se večerní soutěskou Siq tak, abyste byli ve 20,30 připraveni na osvětlení Chazny a jejího okolí 1800 svícemi. Za doprovodu beduínské hudby si budete moci užít dvě hodiny neskutečné romantiky. Vstupné na noční show je  bez dopravy z hotelu a zpět.

Cena 728 Kč za osobu

 

Formulář pro kalkulaci ceny zájezdu
Kalkulace zájezdu
Upravte si vše podle svých představ
 
 

Shrnutí

Termín zájezdu:
Délka zájezdu:
Délka ubytování:
Vaše celková cena zájezdu
Potřebujete poradit?
Helena El Hassanová
Jsem tu pro Vás

Další nabídky do Jordánska

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Typ zájezdu: Pobytový zájezd / Safari Země: Jordánsko Třída hotelu: hotel Účel cesty:

Za slavnými časy Nabatejců

Petra Guest House

Jordánsko, Petra

Specifikace cesty

4.12.2014 - 11.12.2014
7 nocí
7 nocí
2 dospělí, 1. dítě (2 roky), 2. dítě (4 roky)
Superior garden view room
All inclusive
Privátní transfer
Cestovní + Storno (do 50 tis. Kč)
OD 64 390 Kč

Cena zahrnuje

* Konečná cena je závislá na ceně letenky poskytnuté leteckou společností a taktéž na dostupnosti ubytovacích kapacit. Nabídka, kterou Vám zašleme bude obsahovat konečnou cenu se vším všudy.
Kontaktní údaje na poptávající osobu
Poptávající:
Zde je prostor pro jakékoliv případné zvláštní požadavky či bližší specifikace, které byste nám chtěli sdělit.
Odesláním této poptávky souhlasíte se zpracováním uvedených údajů pro účely vytvoření nabídky a taktéž souhlasíte se všeobecnými obchodními podmínkami. Vámi uvedené informace budeme uchovávat v soulasu se Zákonem č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Vše zůstane pečlivě střeženo a zásadně je nebudeme sdílet či poskytovat třetím osobám.
Potřebujete poradit?
Helena El Hassanová
Jsem tu pro Vás
Zpět na nabídku Odeslat poptávku Poptávka je zcela nezávazná

Odesílám poptávku ...

Číslo Vaší objednávky:
Vaše nezávazná poptávka byla úspěšně odeslána a nyní stačí jen vyčkat na obdržení nabídky, náš personál se jí bude okamžitě zabývat.
Kdybyste mezitím měli jakékoli dotazy nebo byste si přál cokoliv změnit, neváhejte se na nás obrátit.

Omlouváme se, ale při odesílání poptávky došlo k technické chybě. Prosím zkuste to znovu, nebo nás kontaktujte telefonicky.

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody