Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Libanonu

Letmý pohled na mapu Libanonu stačí k přesvědčení, že vysoké pohoří téměř po celé jeho délce zaručuje, že půjde o jednu z nejmalebnějších zemí východního Středomoří. Čistý vzduch, skvělý výhled na moře, výborná vína v rozlehlých sklípcích, vyhlášené restaurace v městečkách Brúmana či Bejt Mary, jež nemají daleko k umění vlastních maminek a babiček,  někdy už od listopadu do dubna také lyže - to jsou důvody, proč právě hory přitahují Libanonce snad více než moře. V Libanonu není místo pro nudu a smutek, a to i když je z politiky hodně úzko. Jestliže se omrzí sportování, je možné vyrazit za památkami. Za 9 tisíc let dva tucty civilizací nashromáždily slušnou dávku historie, která se ve finále zhmotnila díky abecedě, kterou z libanonských přístavů Tyr a Sidón rozvezli do světa Féničané, v letopisy, jež zaznamenávají nekonečnou výměny říší. Všechny z nich v Libanonu toužily po jediném – po cedrovém dřevu. Dnes je ho tak málo, že výlet k cedrovému háji  je doslova posvátnou poutí. Nicméně na kráse pobřeží tento fakt nijak neubírá, zvláště, když jej zdobí nádherné zelené kaňony a také kouzelné jeskyně Džáita, které aspirovaly na novodobý sedmý div světa. Z množství kostelů a kaplí je též zřejmé, že v Libanonu má silné kořeny křesťanská komunita, která usilovně pracuje na přenesení evropských kulturních hodnot do prostředí Orientu v mnoha podobách. A co je tajemným faktorem X?  Bezpochyby megality a chrámy Baalbeck!

 

Lokalita

Libanon na jihu sousedí s Izraelem a od západu na sever se Sýrií. Na své západní straně je ohraničen Středozemním mořem. Libanon je co do rozlohy (10 452 km2) zemí malou, nicméně je ideálním vstupem do světa Orienty  pro Evropana, který prahne po poznání a hodnotách arabského světa, přičemž současně lpí na životním stylu západní civilizace. V Libanonu naleznete téměř vše - od dlouhých pláží, přes husté lesy až po přírodní vodopády nebo zasněžené hory. S nadsázkou se říká, že v Libanonu můžete sjet ze sjezdovky rovnou na pláž. 

Nabídky do Libanonu

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody