Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Maroku

Barvy, to je jediné slovo, které Maroko výstižně charakterizuje. Pro fotografy je království svými odstíny a koloritem zemí doslova zaslíbenou, právě proto do Maroka míří filmaři z celého světa.  Staré ksary, kazby, riady, trhy, divoká údolí, zasněžené hory a zejména krásy jižního Maroka jsou úchvatné. Můžete čas strávit na dlouhých nekonečných pustých plážích u divokého Atlantiku, v legendární Casablance či u přímořských lagun pozorováním kolonií ptactva. Cestou z Marakéše do Ouirgane se ocitnete v kaňonech, ve směru na Oukaimeden si můžete vzít lyže či horozeleckou výbavu a vystoupat na Džabal Tubkal do výšky 4 165 metry. Pokud projedete údolí Drá, Dadés a Ziz spatříte fantastické kazby Taourirt, Tifoultoute a Ait Benhaddou, nebo se můžete setkat s Tuaregy na poušti u Zagory, odkud je to jen 52 dnů na velbloudovi do Timbuktu. Maroko je tak pestrá země, že uspokojí všechny smysly, zájmy a nápady. Vrstvení všeho druhu nahrává řemeslná zdatnost a práce zemědělců, obydlí chudá i luxusní, jejichž inspirací byly vrcholná islámská architektura. Vzhledem k tomu, že historie Maroka měla jen velmi málo období, kdy mu vládli cizinci, je kulturní kontinuita naprosto unikátní a styl naprosto nezaměnitelný. Je to patrně od vynikající kuchyně až po řemeslné výrobky, které se ve světě designu staly žádaným a obdivovaným prvkem. Zatímco ruční zdatnost v mnoha národech skomírá, ba dokonce mizí, v Maroku je stále středem dění a bezpochyby budoucí jistotou. Královská města a umělecká Essaouira jsou v tomto kontextu reprezentativním vzorkem. Pasivní pojetí dovolené vhání turisty do osidel hotelů v Agadiru, ale jedno shlédnutí filmu s marockými exteriéry dokáže vyprovokovat k aktivnějšímu přístupu. Na jeho konci může být poznání skutečného Maroka a pobyt v tradičním riadu, které vedou velmi často místní rodiny, je příležitostí poznat Maroko hodně zblízka. Nejtvrdšímu životu se nejvíce přiblížíme poznáním berberských vesniček v horách či konzervativnějšího obyvatelstva na poušti během pěších týdenních a delších túr.

 

Lokalita

Maroko je nejzápadněji položenou zemí takzvaného Maghrebu, neboli zemí severní Afriky. Sousedními zeměmi jsou Alžírsko a Mauretánie, zatímco  u Gibraltarského průlivu lze v mžiku přeplout do protějšího Španělska. Barevné Maroko se pyšní bohatou a rozmanitou scenérií, kdy na jedné straně spatříte úchvatné sněhem zalité pohoří Atlas kontrastující s úrodnými poli v okolí Marrákeše a pouštními oblastmi hlouběji ve vnitrozemí. Celková rozloha země činí 446 550km2, přičemž vzdálenosti mezi jednotlivými městy jsou značné. Přímý let z Prahy do Agadiru trvá okolo čtyř hodin a následný pozemní transfer do města Marrákeš, které je nejoblíbenějším letoviskem našich klientů, trvá něco okolo 3,5 hodiny. 

Nabídky do Maroka

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody