Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Ománu

Doslova Šťastnou Arábií by se dala nazvat nenápadná země na ostrohu Arabského poloostrova.  Muscat, nejkrásnější arabské město, které v celé délce 37 kilometrů zdobí záplava květin a výstavné vily, ospalé vesničky v pouštních rovinách i zavěšené na skalnatých srázech, živá provincie Batínah protkaná zahradami, jimž život do žil vlévá voda z faládží, súky v Nizwě jako z pohádky, na kterých řemeslníci poklidně vyrábějí keramiku, tepou stříbro, zdobí těžký nábytek či prodávají dobytek a všude přítomná čistota, to je tvář současného Ománu. Kdo by věřil, že ještě počátkem 70.let bylo v zemi pouhých 15 kilometrů asfaltových silnic, o zdraví se starali misionáři na jediné klinice, Muscat zavíral večer brány jako ve středověku a tehdejší sultán osobně vydával víza jen několika vyvoleným ?  Všechno změnil jediný muž během pouhých 40 let  a nad výsledkem můžeme jen žasnout.  Když k tomu připočteme dary přírody, které Ománu nadělily úchvatná dramatická pohoří, barevné pouště, jeskyně, kaňony s bujnou zelení a malebnými říčkami, panenské pláže, které si oblíbily želvy, subtropický ráj na jihu, kde tryskají gejzíry, padají nádherné vodopády, kde je  na plážích s kokosovými palmami po celý rok příjemných třicet stupňů a vnitrozemí  se zelená jako Šumava, pak je tu neuvěřitelná země s bájnou pověstí, kterou šířili už obchodníci s kadidlem. Nádherné vůně ománských parfémů Amouage jako by tento krásný cestovatelský sen dnes rámovala. Věnujte pár dnů svého života Sultanátu Omán, bude to láska na celý život. 

 

Lokalita

Překrásný a smyslný Omán naleznete na jihovýchodním cípu Arabského poloostrova lemovaného Ománských zálivem, který představuje bránu do Indického oceánu. O celkové rozloze 309 550 km2 je Omán velkou zemí, v níž jsou vnitrostátní transfery poměrně časově náročnou záležitostí. Tak či onak Omán je stále nepříliš objevenou zemí, ve které můžete prožít pohádkovou dovolenou, spojit se s přírodou, načerpat energii a v případě chuti si udělat výlet do sousedních Emirátů, kde se můžete nechat unést vírem velkoměsta a kontrastující moderny 21. století. Doba letu z Prahy s přestupem v Dubaji trvá přibližně 8 hodin.

Nabídky do Ománu

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody