Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Emirátech

Spojené arabské emiráty jsou především o lidských požitcích, o touze překonat sama sebe a předvést to nejlepší.  Je to země mnoha  NEJ, k nimž dopomohla štědrá matka Země a lidé její dary zhmotnili do představy novodobé pohádky o dokonalém světě, v němž nic po materiální stránce nechybí. A tak se obzvláště Dubaj stala díky médiím Mekkou luxusní dovolené a její pláže patří jen pohádkovým palácům. Láká ale hlavně na své rarity: nejvyšší věž světa Burdž Chalífa, kouzelné fontány s přilehlým obřím nákupním střediskem, úžasná akvária, lyžařskou sjezdovku, Palmový ostrov, luxusně vybavené dostihové dráhy či golfová hřiště. Tradiční původní Dubaj se krčí tak trochu v ústraní, i když jen ona má atmosféru, která připomíná staré dobré časy, kdy se veškeré život odehrával v súku u zálivu a kdy jediným výnosným zdrojem obživy byl lov perel. Úzké uličky s romantickým osvětlením zvou každý večer objevit Dubaj, která nebývá tak často na prospektech. Je to také kout, kam se člověk může uchýlit před hektickým tempem, jež zcela původní milou a malou Dubaj 90. let minulého století pohltilo.  

Jestliže Dubaji něco chybí, pak je to více zeleně, to ale není případ Abu Dhabí. Bývalý prezident Spojených arabských emirátů šejch Zájed zeleň miloval a je to zjevné hned v prvním momentu, kdy vkročíte na území největšího z emirátů.  Dlouhodobá investice do této komodity se začíná vracet a dovolenou v Emirátech tak můžete rozšířit o zkušenost z Abu Dhabí, které určitě nebudete litovat. Je tu sice také pár NEJ, jako největší vodní park Yas Water World, největší tematický park na světě Ferrari, úchvatná mešita s největším lustrem a kobercem, která nemá daleko k Tádž Mahalu, je tu ovšem také překrásné nábřeží se záplavou parků, díky čemuž si můžete užít dlouhých procházek s výhledem na paláce a efektně nasvícené mrakodrapy, ale hlavně získáte příležitost poznat blíže místní obyvatelstvo. Počasí ve Spojených arabských emirátech přeje piknikům v parcích po celý rok, a tak může Vaše dovolená díky Abu Dhabí získat zcela nečekaný rozměr. Kromě toho právě tady můžete nalézt pláže, které jsou tiché  a daleko od civilizace. Máte příležitost pocítit horký vítr vanoucí od vysokých písečných dun Rub Al Chálí, pohladit sokoly, poznat zblízka život sběračů datlí či zapálených ekologů, kteří obnovují podél pobřeží obrovské plochy mangrovníků. Můžete si také užít umělecké galerie, nákupy orientálních dárků v moderním súku a přátele doma potěšit třeba skvělými datlemi v čokoládě.

 

Lokalita

Spojené arabské emiráty se nacházejí na jihovýchodním pobřeží Arabského poloostrova a v bezprostředním sousedství států Saúdská Arábie, Omán, Katar a Írán. Země je dále lemována Perským zálivem a Ománským zálivem, skrze který získává přístup do Indického oceánu. Emiráty jsou zemí mnoha rekordů a dechberoucích důkazů lidské zručnosti a vynalézavosti, o čemž svěčí mimo jiné i fakt, že díky mnoha megalomanským projektům z hlavy šejcha Mohammeda se podařilo zvětšit rozlohu země o desítky kilometrů budováním umělých ostrovů. Celková rozloha země nyní činí 83 600km2 a stále roste. Pokud si zvolíte cestovat do Emirátů, délka létu nepotrvá déle než 6 hodin. Díky pohodlnému přímému spoji z Prahy do Dubaje se tak Emiráty stávají top destinací pro naše klienty.

Nabídky do Spojených arabských emirátů

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody