Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Súdánu

Súdán přes veškerou negativní medializaci není zemí opuštěnou, chudou a bezvýznamnou. Je to jedna z největších zemí Afriky. Díky ní a jejímu zlatu kdysi starověcí Egypťané pohádkově zbohatli a i dnes se pod zemí Súdánu skrývá obrovské bohatství. A nejde jen o drahocenné rudy, ropu, atp., ale také o odkaz starověké říše Kúš, jejíž minulost bojuje s návějemi Núbijské pouště severovýchodně od Chartúmu. Kdysi dávno její přítomnost jasně oznamoval pozlacený vrchol posvátné hory Barkal, dnes ji postupně odkrývají týmy archeologů.  Pyramidová pole sice nedosahují egyptské pompéznosti, ale počtem ty egyptské hravě předčí. Na území Súdánu v Napatě, El Kurru a Meroe lze spatřit na 180 pyramid a výprava k nim má jakési koloniální kouzlo, zvláště když pouštní objevy zpestřuje plavba po nilských kataraktech. Kolem břehů Nilu se v husté zeleni pod datlovými palmami choulí milé vesničky, zajímavé ptactvo a pole ibišků, z nichž se vyrábí skvělý čaj  karkade. Čas od času minete rozesmáté rybáře, školáky či zajímavé skalní útvary s pustými plážemi. Nil je pro Súdán život a západy slunce v Chartúmu nad soutokem obou jeho toků Bílého a Modrého Nilu jsou naprosto okouzlující. Chartúm dýchá koloniálními časy, venkovskou atmosférou i záblesky hektické civilizace, možná správný čas pro návštěvu než se genius loci vytratí. Naštěstí je vše podřízeno diktátu pouště a Nilu: z písku se obyvatelé takřka rodí, celý život mají písek pod nohama a do písku jsou pohřbeni, snad proto má súfismus v Súdánu tak silné kořeny. Tance dervišů v Omdurmánu každé páteční odpoledne jsou velkým duchovním zážitkem, fascinující podívanou, které se aktivně může zúčastnit každý přihlížející.

 

Lokalita

Velice rádi bychom psali o geografii jednotného Súdánu, jenž kdysi býval velkou a mocnou zemí, nicméně nám nezbývá než mluvit o Súdánu bez jeho nyní samostatně fungujícího jižního bratra (Jižní Súdán). Celková rozloha nové země činí 1 886 068 km² a hlavní město Chartúm nalezneme dobře umístěné přibližně ve středu celého území na soutoku Bílého a Modrého Nilu. Sever země je takřka neobydlený a většina aktivit a měst se koncentruje podél Nilu a na jihozápadu. Súdán má dnes přístup k Rudému moři, u něhož disponuje relativně menším pobřežím s výtečnými podmínkami pro potápění. V neposlední řadě se sluší uvést, že sousedy Súdánu jsou Egypt, Čad, Centrální africká republika, Jižní Súdán,  Etiopie a Eritrea.

Nabídky do Súdánu

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody