Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

Dubajské a súdánské špičky

Dubajské a súdánské špičky

Hotely střední kategorie

Další obrázky
Zvětšit obrázek

Co jedinečného Vás čeká?

 • ubytování s výhledem na panorama pyramidového pole v Meroe
 • neopakovatelný výhled z nejvyšší budovy světa
 • ubytování přímo u Burdž Chalífy
 • možnost prodloužení pobytu v Dubaji

Program cesty

1.den odlet z Prahy, přílet do Dubaje, transfer do hotelu, nocleh

2.den snídaně, osobní volno s návštěvou nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa, v případě úterního nebo pátečního odletu z Prahy lze využít tento den fakultativní okružní prohlídky Dubají v češtině, v pozdních odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Chartúmu, po příjezdu a pasovém odbavení, transfer a nocleh v hotelu 3* (ev. v hotelu vyšší kategorie dle přání)

3.den snídaně, krátká okružní jízda Chartúmem. Ta započne návštěvou Archeologického muzea, které mimo jiné zahrnuje dva krásné chrámy zachráněné UNESCEM z oblasti jezera Nasser. Poté se přes soutok Bílého a Modrého Nilu přesuneme k prezidentskému paláci, kde v roce 1885 mahdisté sťali generála Gordona, program pokračuje v bývalém súdánském hlavním městě Omdurmánu nad soutokem Bílého a Modrého Nilu, kde bude možné si z vnější strany prohlédnout hrobku Mahdího a Chalífovoo muzeum. Kolem poledne odjezd do Meroe přes pouštní oblast, která je pokrytá velkými granitovými útvary a skalními formacemi okolí 6.kataraktu, na závěr je vidět krajina posetá akáciovými stromy, zpestřená přítomností velbloudů a úžasným výhledem na prvních 40 pyramid královské nekropole. Večeře a nocleh ve stanové základně v Meroe s veškerým příslušenstvím.

4.den snídaně a následný přesun ke královské nekropoli, kde jsou vrcholky kopců pokryty žlutými písečnými dunami. Některé pyramidy se týčí do oblak svými výrazně ostrými křivkami, přičemž každá pyramida má svůj vlastní pohřební chrám, jehož stěny zdobí basreliéfy s výjevy ze života krále a objetí bohům. Oběd ve stanové základně Meroe. Poté přesun do trosek královského města, jehož vykopávky potvrzují, že se rozkládalo na velké ploše a bylo obklopeno předměstím a hradbami. Zde si prohlídneme Amónův chrám a lázně s patrnými římskými vlivy. Návrat na základnu, večeře a nocleh.

5.den snídaně, přesun do lokality Naqa 30 km východně od Nilu, která byla jedním ze dvou center merovejského období, prohlídka chrámu Apedemaky z 1.st.n.l., který v kušitském období nahradil boha Amóna, budovu zdobí basreliéf boha se lví hlavou, faraóna, vznešených mužů a rituálních výjevů. Kousek od chrámu je malý pavilon zdobený sloupy a oblouky, jenž v sobě spojují egyptské, řecké a římské vlivy. Vchod do dalšího chrámu zdobí řada skopců, kteří symbolizují zasvěcení chrámu Amónovi. Přejezd do údolí Musawwarat, kde jsou zbytky velikého chrámu z 1.st.n.l. výjimečného významu, obklopují jej totiž hradby s výjevy slonů a jelikož v místě se neprokázalo trvalé osídlení, vzniklo několik teorií, proč merovejské období přikládalo tomuto místu tak důležitý význam. Následuje prohlídka chrámu Apedemaka, který byl restaurován německými archeology, polední piknik v přírodě, odpoledne návrat do Chartúmu, po krátkém odpočinku transfer na letiště a před půlnocí odlet (možnost noclehu a odletu následující den dopoledne)

6.den časně ráno přílet do Dubaje a po přestupu pokračování v cestě do Prahy (možnost prodloužení cesty o pobyt v Dubaji), přílet v poledních hodinách, ev. večer dle návaznosti leteckého spoje

Ceny zahrnují:

 • vízum a asistenci při příletu,
 • leteckou dopravu Praha-Chartúm-Praha s přestupem,
 • privátní transfery letiště-hotel-letiště v Dubaji,
 • privátní transfery letiště-hotel-letiště v Chartúmu,
 • 1x ubytování v hotelu 3* v Dubaji se snídaní, 1x ubytování se snídaní v hotelu 3* v Chartúmu, 2x ve stanové základně s veškerým sociálním vybavením a plnou penzí v Meroe, 1x krátké ubytování v Chartúmu před odletem,
 • vstupné do Burdž Chalífy,
 • minerální vodu při cestách mimo Chartúm,
 • veškerou pozemní dopravu džípy Toyota Land Cruisers nebo Toyota Hilux s anglicky hovořícím průvodcem,
 • stravu dle itineráře,
 • místního anglicky hovořícího průvodce,  
 • povolení k fotografování, pasovou registraci,
 • pojištění CK proti úpadku,
 • pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna (do 15 tis.)

Cena nezahrnuje:

 • letištní taxu v Chartúmu 20 USD, která se hradí na místě při odletu, 
 • spropitné dle uvážení,  
 • jiné nápoje než vodu,
 • připojištění storna do 50 tis. nebo 100 tis.,
 • použití videokamer v archeologických lokalitách  (momentálně 20 USD za jednu kameru a jedno místo) a vstupné do archeologických lokalit (100 USD, hradí se na místě)

Poznámky:

 • v Chartúmu můžeme nabídnou ubytování ve 4* hotelu nebo 5* hotelu v Chartúmu  na soutoku obou Nilů za příplatek
 • osobám s problémy krevního oběhu a srdce doporučujeme termíny od poloviny listopadu do konce ledna.
 • minimální počet 2 osoby
 • v případě vyššího počtu osobu sleva

Formulář pro kalkulaci ceny zájezdu
Kalkulace zájezdu
Upravte si vše podle svých představ
 

Shrnutí

Termín zájezdu:
Délka zájezdu:
Délka ubytování:
Vaše celková cena zájezdu
Potřebujete poradit?
Hassan El Hassan
Jsem tu pro Vás

Další nabídky do Súdánu

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Typ zájezdu: Poznávací zájezd Země: Súdán Třída hotelu: hotel Účel cesty: Poznávací zájezd
Region: Blízký východ a Severní Afrika Oblast: Chartúm Strava: Potěšení: Historie (subtyp)

Dubajské a súdánské špičky

Hotely střední kategorie

Súdán, Chartúm

Specifikace cesty

4.12.2014 - 11.12.2014
7 nocí
7 nocí
2 dospělí, 1. dítě (2 roky), 2. dítě (4 roky)
Superior garden view room
All inclusive
Privátní transfer
Cestovní + Storno (do 50 tis. Kč)
OD 64 390 Kč

Cena zahrnuje

* Konečná cena je závislá na ceně letenky poskytnuté leteckou společností a taktéž na dostupnosti ubytovacích kapacit. Nabídka, kterou Vám zašleme bude obsahovat konečnou cenu se vším všudy.
Kontaktní údaje na poptávající osobu
Poptávající:
Zde je prostor pro jakékoliv případné zvláštní požadavky či bližší specifikace, které byste nám chtěli sdělit.
Odesláním této poptávky souhlasíte se zpracováním uvedených údajů pro účely vytvoření nabídky a taktéž souhlasíte se všeobecnými obchodními podmínkami. Vámi uvedené informace budeme uchovávat v soulasu se Zákonem č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Vše zůstane pečlivě střeženo a zásadně je nebudeme sdílet či poskytovat třetím osobám.
Potřebujete poradit?
Hassan El Hassan
Jsem tu pro Vás
Zpět na nabídku Odeslat poptávku Poptávka je zcela nezávazná

Odesílám poptávku ...

Číslo Vaší objednávky:
Vaše nezávazná poptávka byla úspěšně odeslána a nyní stačí jen vyčkat na obdržení nabídky, náš personál se jí bude okamžitě zabývat.
Kdybyste mezitím měli jakékoli dotazy nebo byste si přál cokoliv změnit, neváhejte se na nás obrátit.

Omlouváme se, ale při odesílání poptávky došlo k technické chybě. Prosím zkuste to znovu, nebo nás kontaktujte telefonicky.

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody