Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

To nejlepší ze Súdánu

To nejlepší ze Súdánu

Hotely střední kategorie

Další obrázky
Zvětšit obrázek

Co jedinečného Vás čeká?

  • inidividuální okruh již od 2 osob
  • spolehlivý servis a pozorná péče

Program cesty

1.den  Odlet z Prahy.

2.den  Přílet do Chartúmu, odbavení a transfer do hotelu 3*, 4* nebo 5* dle vlastní volby,  nocleh, snídaně, krátká okružní jízda Chartúmem. Jízda započne návštěvou Archeologického muzea, které mimo jiné zahrnuje dva krásné chrámy zachráněné UNESCEM z oblasti Násirova jezera. Následuje překročení soutoku Bílého a Modrého Nilu nedaleko prezidentského paláce, zastávka u hrobky Mahdího v bývalém súdánském hlavním městě Omdurmánu a  návštěva Chalífova domu, kde se nachází malé mahdistické muzeum, přesun do barvitého súku v Omdurmanu, zajímavý den končí u hrobky súfistického vůdce Ahmeda Al Nil, přičemž bude možné shlédnout unikátní tradiční taneční obřad dervišů, návrat do hotelu, nocleh

3.den  Po snídani v hotelu odjezd směrem na tzv. Západní poušť, cestou se naskýtá 360 stupňový panoramatický pohled na pouštní krajinu až po údolí Muqaddam s prvními stromy akácií, zastávka na občerstvení v prostém „čajovém domku“, pozdě odpoledne příjezd do malého městečka Karima, na jednom z břehů Nilu u úpatí posvátné hory Džebel Barkal se nachází ubytování ve stylu tradičního núbijského obydlí, pozorování západu slunce nad pyramidovým polem,  večeře, nocleh

4.den snídaně, přesun do archeologické lokality Džebel Barkal, která je typická červeným pískovcem. Vrcholek hory prý ve starověku zdobilo zlato. Tento „núbijský Olymp“ byl posvátným centrem po více než tisíc let a byl mj. svědkem nejslavnější éry núbijského panování, které reprezentovala slavná 25.dynastie. Ta vládla celému Egyptu a znovu obnovila tradici staveb pyramid. Prohlídka areálu pod úpatím hory, kterému dominuje ohromný Amónův chrám o délce 120 metrů, jenž byl postaven Thutmósem III. a později upraven místním faraónem Taharqou, je prvním bodem programu. Amón byl symbolem plodnosti a v Núbii byl zobrazován jako skopec, několik granitových skopců se nachází i mezi ruinami. U úpatí hory leželo kdysi hlavní město Núbie zvané Napata (800-400 st.př.n.l.), kde je nyní ke shlédnutí královská nekropole, skládá se ze 180 pyramid ve třech lokalitách: severně od hory, v El Kurru a v Nuri na druhém břehu Nilu. Po obědě prohlídka El Kurru včetně hrobky krále Tantamaniho a jeho matky Qalhaty, jež jsou zdobeny freskami a hieroglyfy, návrat do Karimy přes poušť bohaté na fosilní kmeny, večeře, nocleh.

5.den snídaně, prohlídka pyramid v Nuri,  které jsou nejdůležitější, neb zde nalezneme největší pyramidu faraóna Taharqy - dosahuje výšky 40-50 metrů a pak menší pyramidy 20-40 m vysoké, které patřily jeho následníkům – 21 králům a 52 královnám a princeznám, po překročení Nilu se ocitnete přímo uprostřed pouště Bajúda, která se rozkládá mezi 4.-6. kataraktem a je charakteristická černými bazaltovými špičatými kužely sopečného původu, během cesty přes velká vyschlá wádí je možné potkat nomády z kmene Bišarín, kteří žijí v chatrčích z větví v blízkosti vzácných vodních zdrojů, piknik v poušti, následuje další přebrodění Nilu, a to na pontonu, který přepravuje kromě lidí i velbloudy a jiná zvířata, na závěr cesty je vidět krajina posetá akáciovými stromy, zpestřená přítomností velbloudů a úžasným výhledem na prvních 40 pyramid královské nekropole v Meroe. Večeře a nocleh ve stanové základně v Meroe s veškerým příslušenstvím včetně privátní toalety a koupelny ke každému stanu, večeře, nocleh.

6.den snídaně, snídaně na terase s úžasným výhledem na pyramidy a následný přesun ke královské nekropoli, kde jsou vrcholky kopců pokryty žlutými písečnými dunami. Některé pyramidy se týčí do oblak svými výrazně ostrými křivkami, přičemž každá pyramida má svůj vlastní pohřební chrám, jehož stěny zdobí basreliéfy s výjevy ze života krále a obětí bohům. Přejezd do údolí Musawwarat, kde jsou zbytky velikého chrámu z 1.st.n.l. výjimečného významu, obklopují jej totiž hradby s výjevy slonů a jelikož v místě se neprokázalo trvalé osídlení, vzniklo několik teorií, proč merovejské období přikládalo tomuto místu tak důležitý význam. Následuje prohlídka chrámu Apedemaka, který byl restaurován německými archeology. Program pokračuje návštěvou lokality Naqa, která byla jedním ze dvou center merovejského období a je dnes předmětem výzkumu mj. i českých archeologolů, prohlídka chrámu Apedemaky z 1.st.n.l., který v kušitském období nahradil boha Amóna - budovu zdobí basreliéf boha se lví hlavou, faraóna, vznešených mužů a rituálních výjevů. Kousek od chrámu je malý pavilon zdobený sloupy a oblouky, jež v sobě spojují egyptské, řecké a římské vlivy. Vchod do dalšího chrámu zdobí řada skopců, kteří symbolizují zasvěcení chrámu  Amónovi. Oběd formou pikniku, návrat do Chartúmu, ubytování na pár hodin před odletem.

7.den  po půlnoci transfer na letiště, odlet do Prahy.

Uvedený program je možné individuálně prodloužit o třídenní cestu do oblasti civilizace Kerma, během tohoto úseku cesty bude možné shlédnout majestátnou Defuffu, chrám Soleb, muzea a archeologickou lokalitu s egyptskými a křesťanskými památkami na ostrově Sai, dále oblast třetího nilského kataraktu, skalní kresby v Sebu, sochu krále Taharqy starou 2800 let v jedné z núbijských vesnic, v níž bude navíc příležitost prožít nějaký čas s místními obyvateli.

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu Praha-Chartúm-Praha s přestupem,
vízum a asistenci při příletu,
privátní transfery letiště-hotel-letiště v Chartúmu,
1x ubytování v Chartúmu v hotelu 3* se snídaní  po příletu a 1x ubytování před odletem, 1x ve stanové základně s veškerým sociálním vybavením a plnou penzí v Meroe, 2x v núbijském stylovém hotýlku Karima se sociálním vybavením a plnou penzí,
minerální vodu při cestách mimo Chartúm,,
veškerou pozemní dopravu džípy,
místního anglicky hovořícího průvodce,  
povolení k fotografování, pasovou registraci,
vstupné,
pojištění CK proti úpadku, pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna (do 15 tis.)

Cena nezahrnuje:

letištní taxu v Chartúmu 20 USD, která se hradí na místě při odletu,  
spropitné dle uvážení, jiné nápoje než vodu,
dobrovolné připojištění storna zájezdu do 50 tis. nebo 100 tis.,
použití videokamer v archeologických lokalitách (momentálně 20 USD za jednu kameru a jedno místo),
příplatek  1400 Kč  za osobu ve dvoulůžkovém pokoji v případě ubytování ve 4* hotelu v Chartúmu,
příplatek 5090 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji v případě ubytování v 5* hotelu v Chartúmu nad soutokem Modrého a Bílého Nilu 
česky hovořícího průvodce (lze za příplatek)


Osobám s problémy krevního oběhu a srdce doporučujeme termíny od poloviny listopadu do konce ledna.

 

 

Formulář pro kalkulaci ceny zájezdu
Kalkulace zájezdu
Upravte si vše podle svých představ
 

Shrnutí

Termín zájezdu:
Délka zájezdu:
Délka ubytování:
Vaše celková cena zájezdu
Potřebujete poradit?
Hassan El Hassan
Jsem tu pro Vás

Další nabídky do Súdánu

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Typ zájezdu: Poznávací zájezd Země: Súdán Třída hotelu: hotel Účel cesty: Poznávací zájezd
Region: Blízký východ a Severní Afrika Oblast: Chartúm Strava: Potěšení: Historie (subtyp)

To nejlepší ze Súdánu

Hotely střední kategorie

Súdán, Chartúm

Specifikace cesty

4.12.2014 - 11.12.2014
7 nocí
7 nocí
2 dospělí, 1. dítě (2 roky), 2. dítě (4 roky)
Superior garden view room
All inclusive
Privátní transfer
Cestovní + Storno (do 50 tis. Kč)
OD 64 390 Kč

Cena zahrnuje

* Konečná cena je závislá na ceně letenky poskytnuté leteckou společností a taktéž na dostupnosti ubytovacích kapacit. Nabídka, kterou Vám zašleme bude obsahovat konečnou cenu se vším všudy.
Kontaktní údaje na poptávající osobu
Poptávající:
Zde je prostor pro jakékoliv případné zvláštní požadavky či bližší specifikace, které byste nám chtěli sdělit.
Odesláním této poptávky souhlasíte se zpracováním uvedených údajů pro účely vytvoření nabídky a taktéž souhlasíte se všeobecnými obchodními podmínkami. Vámi uvedené informace budeme uchovávat v soulasu se Zákonem č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Vše zůstane pečlivě střeženo a zásadně je nebudeme sdílet či poskytovat třetím osobám.
Potřebujete poradit?
Hassan El Hassan
Jsem tu pro Vás
Zpět na nabídku Odeslat poptávku Poptávka je zcela nezávazná

Odesílám poptávku ...

Číslo Vaší objednávky:
Vaše nezávazná poptávka byla úspěšně odeslána a nyní stačí jen vyčkat na obdržení nabídky, náš personál se jí bude okamžitě zabývat.
Kdybyste mezitím měli jakékoli dotazy nebo byste si přál cokoliv změnit, neváhejte se na nás obrátit.

Omlouváme se, ale při odesílání poptávky došlo k technické chybě. Prosím zkuste to znovu, nebo nás kontaktujte telefonicky.

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody