Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

Blog

Cestovatelský blog naší cestovní kanceláře je místem, kde si s Vámi přejeme sdílet naše zkušenosti, zážitky, tipy na dovolenou a vše příjemné co s cestováním souvisí. Články píšeme osobně s velkou radostí a je to další způsob jakým můžete poznat nás zakladatele a personál Palmyry stejně tak jako naše klienty, kteří se ochotně nabízí s články po absolvování svých cest. Věříme, že Vás tento cestovatelský blog zaujme a budete jej s radostí sdílet. Přejeme Vám příjemné čtení!

Z Prahy do Kataru přímo a bez víz

Júnis El Hassan, 20.08.2017
V posledních letech vnímáme čím dál větší zájem o cestování do Kataru a zdá se, že tomuto trendu není konec. Počínaje 21. srpnem 2017 totiž Qatar Airways zahajuje provoz přímého leteckého spojení z Prahy do Kataru. Spolu s ukončením vízové povinnosti je toto ideální konstelace, abyste tuto tradiční a současně luxusní zemi navštívili.

Mauritánie aneb Smrt, Láska a Žena, 2.část

Hassan El Hassan, 09.04.2017
Domovy obyvatel všech mauritánských oáz jsou skoro stejné. Kulaté malé domečky bez oken ze sušených palmových větví o průměrné ploše 20 metrů čtverečních obývá celá rodina včetně příbuzných. Kozy a ovce jsou ustájeny v podobných příbytcích jen o pár metrů dále. V oáze jakou byl Target, která se nachází v horské skalnaté oblasti, jsou základy domečků bytelnější, a to z kamene a na zbytek včetně střechy je použita sláma. Pevnost, kterou jsme náhle cestou do Chinguitty zahlédli, tedy působila jako zjevení.

Mauritánie aneb Smrt, Láska a Žena, 1.část

Hassan El Hassan, 29.01.2017
Poslední dobou se v naší kanceláři stalo tradicí, že inspirací pro další cíle našich poznávacích okruhů jsou sami klienti. Myšlenka zamířit na podzim 2016 do Mauritánie uzrála během kombinovaného okruhu do Kuvajtu, Bahrajnu a Kataru koncem roku 2015. Realizace ovšem měla své limity, protože leteckých spojů do této téměř zapomenuté africké země je jako šafránu.

Týden jižním Marokem, 3. část

Júnis El Hassan, 09.10.2016
Měsíc zavelel a Ramadán byl ve své poslední fázi. Minulou část deníku jsme uzavřeli v okamžiku, kdy bylo jasné, že islámský svátek končí a následují tři dny oslav a volna. S ohledem na naše kulturní kořeny jsme s tím počítali a měli jsme jasný plán, o kterém bude poslední část našeho deníku.

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody