Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Júnis El Hassan, 15.05.2015

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Můj otec pochází ze Sýrie a v České republice vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě, zatímco má máma je vesměs tuctová Češka s kořeny po celé Evropě. Když spojili své životy odlišných původů a o několik let později založili první cestovní kancelář svého druhu se specializací na arabské země, bylo to něco nevídaného. Paradoxně, navzdory absenci leteckých spojení a nepohodlí autobusových linek, byli Češi na počátku 90. let ochotni s námi strávit více než 3 dny non-stop jízdy autobusem na cestě z Prahy do Sýrie, aby poznali neznámé kraje a vězte, že zájem byl vskutku nemalý. Oproti tomu dnes, ve světě plném přístupných informací a globalizaci, může Arábii navštívit takřka každý za pár hodin letu - přesto vnímáme větší obavy z cestování do „našich“ krajin, než tomu bylo na počátku naší činnosti.  Je pravda, že dnes a denně slyšíme o nepokojích, které sužují Sýrii, Irák, Lybii i jiné oblasti.

Skepse je všudypřítomná a svým způsobem jí rozumíme. Nesnažíme se proto brojit proti tomuto strachu, ať už je či není oprávněný. Je však naší povinností poukázat na světlé stránky tohoto světa a příležitosti, které jsou opomíjeny. Sám jsem je totiž zažil a jsou zde i jiní „odvážlivci“, kteří se s námi každý rok vydávají na poznávací cesty do těch nejméně pravděpodobných koutů světa již více než 24 let. Tak třeba v roce 2001 následovali naši stálí klienti mého otce na poznávací cestě Irákem, díky čemuž spatřili tisíce let staré památky, které se mezitím obrátily v prach. V roce 2002 se vydali do Jemenu - naprosto jedinečná Arábie Felix začíná být jedním z nejnešťastnějších míst Země, každé zdejší obydlí je originálem a obrazem nezměrného úsilí, každý výbuch proto drásá srdce. V roce 2003 zamířili do Lybie a zdá se, že úžasná antická města na jejím pobřeží ještě dlouho znovu nikdo neuvidí. V roce 2008 se pak s námi vydali na poznávací okruh Saúdskou Arábií, která byla do té doby zapovězena turistům, dnes je ve válečném stavu. V neposlední řadě Sýrie, v níž jsem částečně vyrůstal, byla před počátkem dnešní války 4. nejbezpečnější zemí světa, napadlo by Vás to? Tolik lidí dnes zapomíná na kouzla tohoto světa, který kdysi byl kolébkou naší civilizace. A právě v tom vidíme jedno z poslání naší kanceláře, spojit dva zdánlivě odlišné světy, jako to udělali moji rodiče, a skrze vzájemné poznání udělat svět bohatším. Je zde stále mnoho arabských zemí, v nichž jediným nebezpečím je zatraceně dobré jídlo a nepřipravenost na pohostinnost místních. Svobodomyslný Libanon a jeho neodolatelná vína, antické Jordánsko se svou bájnou Petrou, surrealistické Emiráty překonávající všechny rekordy lidstva, harmonický Omán skromný ve své přirozenosti, životem pulzující Maroko nebo hrdý Írán s tisíci lety historie. Každá z těchto zemí v době, kdy píšu tyto řádky, skýtá nepřeberné možnosti poznání staronového světa i sebe sama, aniž byste se museli bát o jediný vlásek.

Za 24 let zkušeností v cestování víme, které dveře Vám otevřít a postarat se o Vás jako nikdo jiný. Tak až na tu cestu do Arábie přeci jen vyrazíte a místní Vás budou zvát k sobě domů či na šálek čaje, vzpomeňte si, že taková příležitost se už nemusí opakovat. Každá cesta je totiž jedinečná.

Zpět nahoru

Další zajímavé články

Cestu zná jen Féničanka
Helena El Hassanová, 14.11.2014
Emiráty dobrodružně, 2. část
Júnis El Hassan, 27.05.2016
Luxusní bydlení nejen na dovolené
Júnis El Hassan, 01.03.2016
Do Guinnessovy knihy s mešitou pod taktovkou ženy
Helena El Hassanová, 02.10.2014
Napříč Kuvajtem, Bahrajnem a Katarem, 1. část
Hassan El Hassan, 07.12.2015
Tajemství Orientu
Helena El Hassanová, 02.10.2014
Zpět na výpis článků

Atraktivní nabídky z našich destinací

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody