Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Bangladéši

Sedmá nejlidnatější země světa leží v deltě řek Gangy a Brahmaputry, které jsou sice pro zemi díky úrodným náplavám požehnáním, na obživu celé populace, která má nejvyšší hustotu zalidnění na světě, to však nestačí, zvláště, když každoroční monzuny, povodně a tajfuny si každý rok kus úrodné půdy ukrojí. 

Relativně vysoké výnosy zemědělství, které produkuje rýži, pšenici, kukuřici, bavlník, jutu a čaj, vysoký přírůstek obyvatel neuživí, a tak země patří k nejchudším na světě. Všeobecný nedostatek se promítá  do celé infrastruktury, špatného stavu silnic a železnic, proto je hlavním dopravním prostředkem lodní doprava. Ta je také součástí nejoblíbenějších turistických tras, a to především v oblasti Sundarbanu s největšími mangrovníkovými porosty na světě a slavnými bengálskými tygry, a Rangamati, které zdobí vnitrozemské jezero Kaptai s nádhernou horskou scenérií. Čitagonské hory s výškou přes tisíc metrů nad mořem jsou přitom jedinou bangladéšskou oblastí, kde se povrch zvedá do výšky. Hory se směrem k Barmě svažují k moři a téměř u jejích hranic přecházejí v nejatraktivnější panenské pláže, které jsou nejdelší na světě, známé pod označením Cox´s  Bazaar. 

Turistům má Bangladéš rozhodně co nabídnout. Přestože 83% obyvatel se hlásí k islámu, po celé zemi je rozeseto velké množství budhistických a hinduistických památek včetně Paharpuru, jediného a největšího budhistického kláštera na jih od Himáláje, který je na seznamu Unesco podobně jako mešita z 15.století  v Bagherhatu.  Hlavní město Dháku charakterizuje řada budov, jež jsou symbolem boje za bengálskou svébytnost, jazyk a státní útvar.  Moderní a unikátní budovu parlamentu by nikdo v Bangladéši patrně nečekal, naopak častým turistickým cílem jsou největší čajové plantáže na světě v Srimongalu a kmenové vesnice a tropické pralesy v jejich okolí.

 

Lokalita

Bangladéš je asijskou zemí pozoruhodně vnořenou do území Indie a jen nepatrně sousedící s Barmou. Hlavní město Dhaka se nalézá téměř v samotném srdci zeleného území, nedaleko něj proudí řeka Džamuna, jež je soutokem známé řeky Brahmaputry a Padmy. Džamuna pokračuje směrem na jih, kde ústí do Bengálského zálivu, jenž lemuje celou jižní stranu Bangladéše. Většina země je rovinatá a protkaná hustou sítí řek a říček, což umožnilo rovnoměrnou alokaci měst napříč zemí. Jediná horská oblast se nachází u hranic s Barmou, jejím klenotem je jezero Kaptai. Na severovýchodě lze narazit na obrovské čajové plantáže v mírně zvlněné krajině a zachovalé pralesy. Turisticky nejatraktivnější místa jako např. Sundarban, kde se ještě vyskytují bengálští tygři, se nachází na jihozápadě. Na jihovýchodě se nalézá nejdelší přírodní pláž na světě Cox's Bazar a také přístav Chitagong, kde se likvidují vysloužilé zámořské lodě. Letecké spojení doporučujeme linkou Praha - Istanbul - Dháka, které trvá okolo 13 hodin.

Nabídky do Bangladéše

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody