Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Pákistánu

Pákistán je zemí, kde vznikla jedna z nejúžasnějších mírumilovných civilizací minulosti a která se díky strategické poloze změnila v naší současnosti v území, o které tiše soupeří snad všechny velmoci. mj. i z tohoto důvodu vznikla na jihu v Karáčí jedna z největších městských aglomerací na světě se všemi jejími důsledky, klady i zápory. 

Překotný vývoj a snaha obyvatel se v moderním světě uplatnit se promítla do prudkého rozvoje školství a moderních technologií, což je patrné především v uměle vybudované metropoli Islamabádu. Tradice a historie jsou viditelné v kulturně  intelektuálním Lahore, které nejvíce ze všech míst upozorňuje na slavnou mughalskou éru a islámskou část historie.  Naši klienti mohou zavítat také do míst, která se obvykle nenavštěvují, do pevnosti Rohtas, jež je zanesena na seznamu Unesco, a do solných dolů Chevra, které jsou druhé největší na světě a také upomínkou na britskou koloniální éru. 

Archeologické areály, které odkazují na slavnou dobu civilizací kolem Indu,  a to zejména Mohendžo Daro a  Harrapa, či pozdější multikulturní Taxila, jsou téměř povinnými body itineráře. Největším pokladem Pákistánu je ovšem jeho příroda a horské scenérie severu s osmitisícovými velikány, pod jejichž vrcholy žije ve tvrdých podmínkách velmi mírumilovné a pohostinné obyvatelstvo. Horská trasa může  mířit  na sever země do oblasti Skardu - výchozího bodu horolezeckých výprav na K2  či  ekologických  průzkumů zdejších ledovců. V oblasti mezi Skardu a Gilgitem byl vyhlášen Centrální Karakoramský národní park - největší pákistánská chráněná přírodní plocha. Gilgit s přilehlými údolími Hunza, Haramoš, Naltar  a Nagar, které  se díky jednomu literárnímu dílu staly legendou o ztraceném ráji Šangri-La, obývají etnicky a nábožensky různorodé zajímavé skupiny obyvatelstva, s nimiž se lze blíže seznámit hlavně při příležitosti každoročních turnajů póla či na tržišti v Gilgitu.  Lze na něm slyšet doslova směsici jazyků: urdu, angličtinu, ujgurštinu, wakhi, burušaski, poštó, khowaštinu a další.  Zlatými hřeby cesty jsou bezesporu skvostné výhledy na velehory Nanga Parbat, Rakapoši či Ultar nad sídlem  ismailitského vládce v Karimabadu.

 

Lokalita

Pákistán, jenž byl kdysi součástí většího územního celku, je zemí o rozloze 796 095 km². Má strategickou polohu ve střední Asii při hranicích Íránu, Afgánistánu, Číny a Indie. Hlavní město Islamabád, do něhož trvá letecké spojení z Prahy přes Dubaj okolo 12 hodin, naleznete v severní části země. Za ním už se začínají postupně zvedat hory a velehory, které jsou klenotem oblasti Džamu a Kašmír. Názvy jako Nanga Parbat, Rakapoši atp. jsou pojmem. Terén této vyzývavé země je velice členitý a tvoří jej také pouštní a polopouštní oblasti, pusté skalnaté hory na západě a jihovýchodě, úrodné nížiny ve střední a jižní části země, které kdysi byly útočištěm vojsk Alexandra Velikého. Infrastruktura Pákistánu není na řadě míst na evropské úrovni, a tudíž mohou i zdánlivě krátké distance trvat několikanásobek času obvyklého např. v České republice.

Nabídky do Pákistánu

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody