Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

Emiráty dobrodružně, 1. část

Emiráty dobrodružně, 1. část

Júnis El Hassan, 10.04.2016

Emiráty stále patří mezi nejoblíbenější destinaci většiny našich klientů, a není proto divu, že většina našich pracovních cest směřuje rovněž tam. Tentokrát jsem se do Emirátů vydal na dovolenou s přítelkyní, nicméně nebyl bych tou správnou osobou v cestovní kanceláři, kdybych nezkoumal kvalitu resortů a nehodnotil jednotlivé zážitky z hlediska jejich přínosu pro naše klienty. A právě o tom budou následující řádky.

Na rozdíl od Malediv či jiných destinací Indického oceánu nejsou Emiráty tak docela celoroční destinací, a proto jsme se rozhodli využít toho nejlepšího počasí, které výběžek Arabského poloostrova nabízí a vyrazili jsme na cestu koncem března. Tou dobou se teploty pohybují kolem příjemných 29 stupňů, vítr lehce osvěžuje tělo a vlhkost vzduchu je stále relativně nízká na to, aby se člověk mohl vydat na dlouhé procházky.

Celá cesta začala příjemně již v počátku, kdy jsem na palubě letadla nečekaně potkal jednu z našich „fanynek“ na Facebooku, a mohli jsme se tak osobně seznámit. Aby toho nebylo málo, své sedadlo jsem měl vedle pána, který před mnoha lety studoval s mým otcem – zakladatelem naší cestovní kanceláře. Svět je skutečně malý a zdá se, že na každé cestě potkáváme známé tváře. Ale zpět k Emirátům. Po příletu nás čekal náš kolega s růží pro mou přítelkyni a s privátním odvozem do nově otevřeného luxusního resortu Sheraton Beach Resort & Spa Sharjah. Jeho otevření bylo dlouho očekávanou záležitostí i mezi našimi klienty, a tak jsme rádi, že jsme si jej konečně mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Emirát Sharjah je mezi turisty velmi oblíbenou destinací kvůli jeho hezkým a oproti Dubaji či Abu Dhabi cenově dostupnějším resortům. Další výhodou emirátu Sharjah je jeho doslovná propojenost s Dubají a emirátem Ajman. Zároveň je domovem lokálců, kteří dbají na místní zvyky a tradice. V jejich duchu a v souladu s místní kulturou zde vyrostl i zbrusu nový plážový resort Sheraton, který byl vytvořen a nadesignován v luxusním arabském stylu nepostrádaje hojnost mramoru, zlatých prvků a mořských odstínů. Ostatně  architektura celé budovy  vyčnívá nad celým pobřežím Sharjah a jasně dává najevo svůj původ (snad i proto mu interně říkáme Palác u pláže).

Check-in byl rychlý a vlídný, během několika minut jsme byli ve svém pokoji v šestém patře, kde nás čekal milý Santiago s našimi kufry, aby nás přivítal a vysvětlil nám, jak věci v pokoji fungují. Náš pokoj základní kategorie Deluxe Room nás nezklamal – rozloha 40m2, skutečně prostorná koupelna s mramorovým obložením, velkým zrcadlem, sprchou, záchodem, bidetem a obrovskou vanou, která výsostně pojala mých 180cm (poznámka redakce: vana dobře pojme i dvě osoby pro romantické večery J ). Obdobně komfortní a rozměrná byla i postel, která je standardem v hotelech sítě Starwood, do níž právě Sheraton patří. Vzhledem k pozdnímu příletu na hotel jsme se uložili do postele, abychom byli připraveni na zítřejší nicnedělání.

Přes kvalitní a velmi zdobné závěsy našeho pokoje sice nepronikl ani paprsek slunce,  my jsme ale věděli, že už je ráno a tudíž čas snídaně. Vydali jsme se proto do hotelové restaurace Gusti ve druhém patře, kde se snídaně podávají formou bufetu od 6 hodin ráno do 11. hodiny dopolední. Ačkoli bylo jídlo chutné a celkový dojem ze snídaně byl pozitivní, Sheraton Sharjah se bohužel nemůže rovnat některým větším, luxusnějším a zavedenějším hotelům v Dubaji či jiných destinacích. Tím hlavním důvodem je menší prostor, v němž lze nabídnout relativně omezenější nabídku pokrmů a usadit menší počet hostů ve srovnání s velkými dubajskými hotely. Při porovnání cen je to ale pochopitelné a člověk odchází ze snídaně vždy spokojený. Součástí restaurace Gusti je navíc terasa, z níž je krásný výhled na moře a sousední zahrady.

Po snídani jsme se odebrali na pláž, kde jsme strávili několik hodin zaslouženým odpočinkem. Samotná pláž, která je privátní, není příliš velká a moře je výrazně ohrazeno přírodním kamením, aby případné silné vlny nezkazily hostům zážitek. Vcelku se ale jednalo spíše o průměrnou pláž ve srovnání s jinými resorty v Emirátech. Člověk si mohl dopřát naprostého klidu na vlastním lehátku a objednat si jídlo či nápoje stisknutím jediného tlačítka. Milovníkům plavání bychom doporučili vyzkoušet nádherný hotelový bazén. Ten je koncipován jako infinity pool a je lemován palmami, mezi nimiž poletují zpívající ptáčci, kteří vytvářejí nadpozemsky bezstarostnou atmosféru.

Pokud Vás po plavání dostihne hlad, v resortu se nabízí hned několik restaurací a kaváren servírující místní emirátské pokrmy, mořské plody, grill či italskou kuchyni. Avizovaná kavárnička má příjemný výhled na bazén a moře, čehož s oblibou využívají lokálci k posezení nad šálkem čaje či kávy. Kromě hotelu jsou další stravovací alternativou nedaleké restaurace (přibližně 700 m od hotelu), které se již nacházejí v emirátu Ajman, a tudíž povolují na rozdíl od Emirátu Sharjah konzumaci alkoholu či kouření vodních dýmek. Mezi nimi jsme si oblíbili především restauraci tureckou, jejíž kvalitu posvěcuje hojná návštěvnost místních obyvatel. Jako částečný Arab vyrůstající v Čechách i v Sýrii mohu tuto blízkovýchodní restauraci jedině doporučit.

Náš druhý den nebyl příliš odlišný, nicméně jako milovníci sportu jsme se rozhodli vyzkoušet hotelové fitness. To nabízí smíšenou místnost pro dámy i muže a pak jednu separátní pouze pro dámy. Využili jsme společné místnosti, která měla všeho všudy kolem 25m2 a nabízela základní posilovací stroje, cvičební pomůcky a trenažéry. Zkušeně jsme si našli, co potřebujeme, a hodinové cvičení jsme si užili, nicméně náročnější jedinci by se mohli potýkat s omezeným vybavením.

Další dny jsme již věnovali dobrodružnému cestování po Emirátech a o tom bude příští pokračování z další cesty napříč oblíbenou destinací našich klientů. Těšte se! 

Zpět nahoru

Další zajímavé články

Mauritánie aneb Smrt, Láska a Žena, 2.část
Hassan El Hassan, 09.04.2017
Do Guinnessovy knihy s mešitou pod taktovkou ženy
Helena El Hassanová, 02.10.2014
Za věčně novými Emiráty - 2. část
Hassan El Hassan, 29.06.2015
Cestu zná jen Féničanka
Helena El Hassanová, 14.11.2014
Mauritánie aneb Smrt, Láska a Žena, 1.část
Hassan El Hassan, 29.01.2017
Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?
Helena El Hassanová, 02.10.2014
Zpět na výpis článků

Atraktivní nabídky z našich destinací

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody