Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Maledivách

Maledivy jsou synonymem všech odstínů modré a nekonečných náhrdelníků ostrovů posetých v moři. Jejich křehká krása a nejistá budoucnost činí z této destinace symbol luxusní dovolené, kterou si nikdo nechce nechat ujít. Jen v roce 2013 Maledivy navštívilo přes jeden milion turistů, přičemž původní obyvatelstvo činí pouhou třetinu tohoto objemu. Turismus a rybaření jsou motorem maledivské ekonomiky, přitom první turistický resort byl na Maledivách otevřen teprve v roce 1972. Z přibližně 1200 maledivských ostrovů je 105 vyčleněno výhradně pro turistické resorty a jen 200 ostrovů je obydleno místními. Některé atoly jsou součástí intenzivní ochrany, např. Baa Atol byl Unescem v roce 2011 vyhlášen za chráněnou biosférickou rezervaci, jejímž cílem je ochránit hlavně masy bohatého planktonu. Souostroví leží v Indickém oceánu přibližně 500 km jihozápadně od břehů Indie a po několika historických peripetiích a zkušenostech s koloniální správou i sultanátem je od roku 1968 republikou. Maledivy ve 12. století konvertovaly k islámu a u toho zůstalo až do dnešních dnů, přesto se toto náboženství mísí s některými budhistickými tradicemi a folklórem. Největší příležitostí seznámit se s kulturním dědictvím Malediv dává okružní jízda hlavním městem, kterou pro zájemce organizujeme předtím, než se definittivně vznesou nad unikátní přistávací dráhu směrem k domovu. 

 

Lokalita

Maledivy představují nespočet malých ostrůvků posetých po severních vodách Indického oceánu nedaleko Sríl Lanky a Arabského moře. Tyto ostrovy jsou nepřehlédnutelné zejména díky své přírodní kráse, která jim dává nezapomenutelný šarm kombinující eleganci dlouhých bílých pláží, křišťálově čistého moře a divoce rostoucí vegetace. Oficiální rozloha země sice činí přibližně 100 tis. km2, nicméně z toho je pouze 298km2 tvořeno pevninou. Délka letu z Prahy na hlavní město Malé při přestupu v Dubaji trvá zhruba 11,5 hodiny. 

Nabídky na Maledivy

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody