Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Bali

Malebné Bali je na turistických mapách už stálicí, a to i přes politické události posledních let. Největší nápor tento turistický ráj zažívá v červenci a srpnu, ale nejlepší dobou pro návštěvu je naše jaro, kdy na ostrově panuje relativní poklid a ideální počasí. Je zhmotněním dokonalé přírodní scenérie, které na poměrně malé ploše vévodí vysoké sopky (od 1717 metrů po 3142 metrů), horská jezera a úchvatná terasovitá políčka na jejich úbočích a dále ve vnitrozemí. Ostrov s černým i bílým plážovým pískem lemuje korálový útes a mořské vlny lákají surfaře jako magnet. Největším bohatstvím ostrova je ale jeho obyvatelstvo, které je na rozdíl od zbytku převážně islámské Indonésie z 90% hinhuistického a budhistického vyznání. Nedílnou součástí každodenního života jsou permanentní náboženské obřady, které jsou běžnou součástí bytové kultury a  vrcholí oslavami Nového roku. Ostrov bohů, jak se mu s oblibou říká, svým obyvatelům nadělil nejen úrodnou půdu, ale také příležitost k rozvoji tradičních řemesel, jejichž inspirací či zdrojem je velmi často právě okolní příroda. A právě tato úzká a dokonalá symbióza zahraniční návštěvníky nepřestává fascinovat, pro mnohé je často tím nejsilnějším podnětem a inspirací, jak docílit životní rovnováhy a smyslu života.

 

Lokalita

Začít poznávání Asie právě na Bali, není vůbec špatnou volbou. Čeká Vás sice nejprve 20 hodinový letecký přesun, ale po příletu se otevře neuvěřitelně pestrý svět, který se vměstnal na plochu ostrova, jenž od západu na východ nemá více než 153 km a od severu k jihu 112 km. Nachází se téměř uprostřed náhrdelníku ostrovů, které tvoří Indonésii a je pomyslným pomezím mezi Indickým a Tichým oceánem. Na severu se souostroví téměř dotýká Malajsie, ale směrem na jih je už každý ostrov jedinečným originálem. Nejsevernější ostrov Sumatra je výhradním územím orangutanů, slonů a panenské přírody, která prochází nelítostným soubojem s civilizací, v němž už jednou poslední slovo řekla zdejší sopka Krakatoa. Jáva pod Sumatrou je domovem nejvyhledávanějších chrámů Unesca – budhistického Boroboduru a hinduistického Prambatanu. I na tomto ostrově nenápadně vládnou sopky, nejnavštěvovanější je Kawah Ijen s největším sírovým jezerem na Zemi. A pak jsme už na Bali, ostrově vůní, sladké kuchyně, korálových útesů, rýžových polí a výjimečné pohody. Ačkoli i tady sopky naznačují své (nejvyšší sopka Agung je vysoká 3031 metr), obyvatelé věří, že žijí na ostrově Bohů, kteří jej ochrání, a tak se jejich ochrany dovolávají neúnavně po celý rok. Střed ostrova a severovýchod Bali tvoří kromě sopek a hornaté krajiny terasovitá rýžová pole. Sever a východ ostrova má v důsledku sopečné činnosti černé sopečné pláže a křišťálové moře vhodné pro potápění. Pláže s bílým pískem jsou hlavně na jihu, proto v oblasti Sanur vyrostlo nejvíce luxusních hotelů. Počítejte s mělkým moře a dlouhými odlivy. Západ ostrova je vyhledávaný surfaři a také omladinou, která vyhledává rušné společenské povyražení v blízkosti hlavního střediska Denpasaru. Korálové útesy se nacházejí kolem celého Bali. Je skvělé pobyt na tomto ostrově spojit s treky a šnorchlováním na menších ostrovech Komodo, Rinca a Flores v sousedství, které turismus ještě tolik nepohltil. 

Nabídky Bali

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody