Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

Náš příběh

Exotický a magický název Palmyra Tour je odrazem stejnojmenného antického města Palmyra (arabsky Tedmór) nacházejícího se v syrské poušti. Na první pohled působí jméno nevšedně, nicméně je odrazem významu této vzácné památky, která za svých časů spojovala starý kontinent s Orientem a otevírala dveře do nepoznaných a bohatstvím překypujících zemí. Palmyra byla pro Asii poslední zastávkou na Hedvábné stezce, zatímco pro Evropany se jednalo o bránu do světa Orientu. Město se tak stalo místem poznání kultur, vzájemného bohatství skrze obchod s luxusními komoditami a taktéž ideálem srdce cestovatele. A jsou to právě tyto hodnoty, které vnášíme do naší cestovní kanceláře a díky nimž se naši klienti vždy rádi vracejí, aby si dopřáli luxusního cestování na nejvyšší úrovni již více jak 25 let.

Naše cestovní kancelář Palmyra Tour je rodinnou firmou, která byla založena v roce 1991 Dr. Hassanem El Hassanem a jeho českou manželkou Dr. Helenou El Hassanovou, kteří se společně rozhodli otevřít brány Orientu českým cestovatelům. 

V době astronomických cen letenek na počátku 90.let nás proslavila nejdelší autobusová linka z Prahy do Damašku a Ammánu. Byla jediná svého druhu a umožnila mnohým poznat dosud neviděné. Dokážete si jistě představit, že s ohledem na tehdejší možnosti nebyla příprava jednoduchá a to o to více, že probíhala z kuchyně/ložnice naší garsonky na Praze 2, která byla současně naší kanceláří a příjímacím "sálem" našich klientů. Byly to podmínky typického start-upu, nicméně jsme vždy sázeli na autenticitu, pohostinnost a profesionalitu v kvalitě a úrovni poskytovaných služeb. To se vyplatilo a  dodnes vzpomínáme na úsměvné okamžiky, kdy jsme klienta rovnou pozvali k obědu nebo když jsme se starali o tehdy ještě malého syna Júnise, který nám dnes již pomáhá podnik vést.

Od té doby jsme však ušli velký kus cesty a od roku 1994 jsme zahájili prodej letenek za speciální ceny do zemí Blízkého východu, vydali jsme uznávaného průvodce Sýrií v češtině a začali jsme organizovat letecké poznávací zájezdy a luxusní pobytové zájezdy, které se u naší stále klientely těší velké oblibě. Naší předností byla a stále je naprostá znalost prostředí, jazyka, mentality, spolehlivé místní kontakty, výborní partneři a v neposlední řadě také fakt, že Hassan, majitel kanceláře, který pochází ze Sýrie, vystudoval obory žurnalistika a dějiny na Univerzitě Karlově. V Česku žije už velmi dlouhou dobu na to, aby znal představy a požadavky české klientely, a proto se také rozhodl své zájezdy osobně doprovázet. Pocit jistoty a bezpečí je totiž jedním z faktorů, který ovlivňuje klienty, zda s naší cestovní kanceláří pojedou či ne. A je také důvodem, proč máme stabilní klientelu, která nám zůstává po léta věrná a nebojí se pustit společně s námi i do odvážnějších počinů, jakými byly v roce 2001 první (a zatím bohužel poslední) poznávací okruh Irákem a v roce 2008 cesta do dosud pro turisty zcela zapovězené Saúdské Arábie. Čekala na ně mj. fantastická krása jižního sídla Nabatejců v Madain Sáleh. V roce 2009 jsme taktéž jako první realizovali cestu do oblasti černých faraónů v Súdánu, a to na nejlepší úrovni služeb, kterou tato země může poskytnout. Velmi pozorně vybíráme ubytovací kapacity, navštěvujeme je a pokud to jen trochu jde, snažíme se vybírat místa s neopakovatelnou atmosférou Orientu, protože ta zůstávají ve vzpomínkách nejdéle a hýčkají naše životy jako nic jiného.


Pakliže po něčem takovém prahnete, vypravte se s námi do magického světa Orientu. Jestliže Vás láká spojení tradice s moderním světem, pak vřele doporučujeme neopakovatelnou krásu Sultanátu Omán, přírodovědcům zase naprostou jedinečnost ostrova Socotra, kterému se říká Galapágy Indického oceánu. Pokud patříte k lovcům výborných kuchyní, zamiřte do Libanonu.  Není tajemstvím, že nejzachovalejší a největší památky antiky nenajdete v Řecku, ale paradoxně v Sýrii, Jordánsku, Libanonu nebo Lybii. Omračují Vás spíše jedinečná díla architektů současnosti? I když jim předcházely neopakovatelné mrakodrapy v jemenském Hadramawtu, dnes nás fascinují věže důmyslných podob v Dubaji, Bahrajnu, Abu Dhabi nebo Kataru.

Na své si přijdou i Ti nejvytíženější z nás, kdož hledají nebeský klid na zemi na ostrovech Indického oceánu jakými jsou Maledivy, Mauricius či Seychely. V neposlední řadě právě představujeme novinky v našem portfoliu destinací, jmenovitě Botswanu a Jihoafrickou republiku. Tyto dvě úchvatné země nabízí našim klientům zcela odlišný zážitek ve srovnání s Blízkým východem a nabízí obrovskou škálu vyžití od autentického safari, přes trekking v horách, potápění se žraloky až po ubytování v luxusních vilách v buši.

Myslíte, že Vás v tomto směru už nic nepřekvapí a neexistuje místo, o kterém byste ještě neslyšeli? Navštivte nás a dovolte nám ukázat Vám nepoznané a přesvědčit Váš, že dokážeme splnit jakékoli Vaše přání.

 

Palmyra Tour, rodina El Hassanových

 

Zpět nahoru

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody