Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

O Botswaně

Botswana je známá pro svou divokou přírodu a bohatou faunu, která patří mezi nejlepší na celém africkém kontinentu. Cestování Botswanou evokuje dobrodružné emoce spjaté s pohybem v enormním přírodním parku vystřiženém jako z pohádky, neboť 38% celkové plochy země je věnováno národním parkům a rezervacím, v nichž zvířata nejsou omezena ploty, a mají tak naprostou volnost pohybu.

Nezkrocená a podle mnohých nezkrotitelná Botswana je svým způsobem raritou v dnešním přelidněném a přetechnizovaném světě díky jednomu z největších útočišť přírodní krásy. Můžete zde prožít uchvacující pohled na světově největší nedotčenou vnitrozemskou deltu Okavango, nepředstavitelnou rozlehlost druhé největší přírodní rezervace na světě Kalahari, klid neobydlené oblasti Makgadikgadi o velikosti Portugalska a v neposlední řadě životem překypující Národní park Chobe. Mluvíme-li o národních parcích, pak nesmíme opomenout řadu ohrožených ptáků a živočichů nacházejících se na území Botswany, mezi něž patří Divoký pes, gepard, hnědá hyena a další. Možnost spatřit tyto ohrožené druhy na vlastní oči a být jimi doslovy obklopen během zcela autentického safari dělá z Botswany destinaci, z níž si odnesete jedinečné vzpomínky. V neposlední řadě součástí každé cesty do Botswany je kulturní dědictví, jež můžete poznat na vlastní kůži při kontaktu s místními přátelskými obyvateli, jejichž vesnice a domy jsou hostům často otevřené. 

Chcete-li návazat skutečné spojení přírodou ve své nedotčené podobě, nechat se obklopit tisíci zvířat, oddat se klidu a okusit vlídnost domorodých kmenů Afriky, pak je Botswana tou správnou volbou pro Vaší netradiční, avšak luxusní dovolenou

 

Lokalita

Botswana se rozprostírá v jižní části Afriky v přímém sousedství Jihoafrické republiky, Namíbie, Zimbabwe a Zambie. Patří k těm z mála zemí, které nemají přístup k moři, nicméně se svou rozlohou přesahující 581 730 km² a pozoruhodnou geografií nabízí cestovatelům jedinečné možnosti vyžití v souladu s přírodou a pozorování zcela autentického safari. Ve vnitrozemí se nachází několik přírodních rezervací, parků (např. Národní park Chobe, přírodní rezervace Kalahari atd.) a chráněných oblastí, přičemž ta nejpoutavější místa naleznete pravděpodobně v okolí delty řeky Okavango, která je dárcem života celé oblasti. Většina měst vč. hlavního města Gaborone je koncentrováno na jihovýchodě při hranicích s Jihoafrickou republikou. Možností, jak se dopravit do Botswany je více, avšak vždy se dvěma přestupy. Například při letu přes Frankfurt trvá cesta v přibližně okolo 19 hodin.

Nabídky do Botswany

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody