Loading Hledáme zájezdy podle Vaší představy.
Dejte nám prosím chvilku.

Za věčně novými Emiráty - 1. část

Za věčně novými Emiráty - 1. část

Hassan El Hassan, 11.06.2015

Inspirací naší specializované cestovní kanceláře byla od počátku láska ke každé z našich destinací. Tyto země bychom mohli rozdělit do dvou kategorií, v první jsou země, v nichž se nacházejí kořeny a historické památky naší civilizace, kam jezdíme či létáme převážně za poznávacími účely. V druhé skupině zemí jsou ty, kam míříme s váženými, milými a věrnými klienty za odpočinkem včetně fakultativních výletů.

Sem patří oblíbené Spojené arabské emiráty, které jsme letos opět navštívili, abychom si udělali představu o novinkách, které se objevují každým rokem, ať už jde o nové stavební projekty, hotely, zábavní komplexy, sportovní zařízení a další unikáty, jimiž se Emiráty snaží pojistit nepřetržité prvenství v mnoha ohledech. Včele tohoto peletonu je emirát Dubaj.

Na úvod nám ještě dovolte připomenout, proč máme my i naši klienti Emiráty tak rádi.  Jednoduše proto, že jsou pohodové, multikulturní a multináboženské.  Místní obyvatelé tvoří cca jen 12% celkového počtu obyvatel. Zbytek jsou námezdní dělníci, pracovníci v technických a úřednických oborech a špičkoví experti ze všech koutů světa. Země je velmi mladá, moderní a návštěvníkům zajišťuje veškeré pohodlí za relativně přijatelné ceny. Má krásné pláže a slunečné počasí skoro po celý rok. Emiráty mají pět vlastních leteckých společností, které spolehlivě spojují Emiráty s celým světem. Dokonalé pozemní komunikace s nejluxusnějšími vozy, nejmodernější metro a tramvaje, hotely všech kategorií od dvou po sedm hvězdiček, aquaparky, automobilové závodiště, nejvyšší budova světa (Burj Khalifa / Burdž Chalífa), obrovská obchodní střediska až se dvěma tisíci obchody, ledními stadiony, lyžařskou sjezdovkou, obřími akvárii a originálními fontánami, prvotřídní sportovní podniky včetně nejdražších velbloudích a koňských dostihů, to vše je vzdáleno pouhých šest hodin přímého a pohodlného letu.

Emiráty navštěvujeme aspoň jednou ročně, abychom  ověřili novinky a stav vytipovaných hotelových zařízení.

Začněme perlou emirátů Dubají:

  • nové letiště Al Maktúm, které se nachází mezi Dubají a Abú Dhabí je už v plném provozu,
  • tramvaje v oblasti Marina krouží též v plné parádě,
  • nový pěkný tříhvězdičkový Al Sarab Hotel má vynikající poměr kvality a ceny. Jeho tři bary a noční život uvítá zejména mládež, ale jiné obyvatele hotelu bude během ubytování doprovázet určitá minimální dávka hluku. Více zde.

Vzdálenější, ale zato mnohem klidnější oblast Jebel Ali, která je domovem dvou propojených plážových resortů, a to klasického hotelu Jebel Ali (více zde) a luxusního vilového a apartmánového křídla Palm Tree Court, má novinku, a to malý roztomilý plovoucí vodní park pro děti v moři pár metrů od břehu. Pláž ale lehce pozměnila svou tvář, mořské panorama lemuje nová přístupová komunikace na stále ještě nedokončený druhý Palmový ostrov a vstup do vody vyžaduje boty do vody. Atmosféru  pohody jednoznačně zvýrazňuje nádherná zahrada plná ptactva, květin,  potůčků, fontán, vodopádů a volně se pohybujících pávů. K tomu všemu skvělé a bohaté jídlo a pití v rámci all inclusive, které oba resorty nabízejí v plážové Dubaji jako zcela jediní.

Dalším hoteleme pod naším drobnohledem byl hotel Mővenpick Ibn Battuta. Impozantní pětihvězdičkový hotel nesoucí jméno nejslavnějšího středověkého arabského cestovatele se nachází v těsném sousedství  nejzdařilejšího nákupního střediska v Emirátech. Jeho pavilóny jsou vyvedeny v architektonickém stylu některé ze slavných kultur: indické, perské, čínské, egyptské, andaluské atd., což je zdárný odkaz na starobylé kultury a jejich vynálezy na jednom místě. Mővenpick na tradiční arabský styl plynule navazuje. Jeho střešní bazén má nádherný výhled na celou Dubaj, který vyniká zejména  v nočních hodinách. Kromě krásných pokojů a rozmanitých typů apartmá  má tento městský hotel exkluzivní přístup do privátního plážového klubu na Palmovém ostrově s veškerým servisem zdarma. V hotelové restauraci jsou zastoupeny snad všechny kuchyně světa, personál je vysoce profesionální, velmi ochotný, přátelský a taktní.

Na závěr naší dubajské hotelové exkurze pár slov o slavném hotelu ve tvaru zlomené mořské vlny Jumeirah Beach Hotel, kde jsme strávili příjemné poslední hodiny pobytu v Dubaji. Tento plážový resort byl postaven o něco dříve než jeho protější kolega Burj Al Arab (více zde) na nejhezčí dubajské pláži s bílým jemným pískem a tyrkysovým odstínem Arabského zálivu (v Evropě známém spíše jako Perský záliv) v pozadí. “Pobřežní hlídka” nespouští oči  z plavců ani na minutu a zaujímá pozici nejen na břehu, ale také na kajaku v moři. K dokonalé péči o hosty hotelu, ale i osazenstvo hotelu Burj Al Arab, které sdílí  stejnou pláž, přispívají zmrzlináři, kteří během dne rozdávají drobné osvěžení.

Až na pláž  je slyšet výskot  z divokého vodního parku Wild Wádí, kam mají hosté obou hotelů neomezený přístup, pakliže chtějí prostředí zahrady a bazénů změnit za něco více vzrušujícího. Romantici naopak určitě ocení dlouhé vycházkové molo kolem jachetního přístaviště, kde lze pořídit nejlepší foto v Dubaji při západu slunce. V přízemí a prvním patře hotelu Jumeirah Beach (více zde) je rušná  pasáž s kavárnami, restauracemi a spoustou obchodů s drahým zbožím, jakými jsou diamanty, klenoty, hodinky atp. Je kuriozní, že v takové teplé krajině nechybějí v sortimentu ani luxusní kožešiny. Restaurace a hotelové pokoje právě procházejí postupnou renovací. Jejím výsledkem je klasický střízlivý design a moderní trendy koupelny s dvojitými umyvadly, velkou vanou, separátní sprchou a luxusní kosmetikou Asprey. Pamatuje se na každý  detail např.  i na opalovací krémy a tyčinky na rty s ochranným faktorem. Velkorysý prostor s obývacím koutem a pracovním stolem s úžasnými výhledy na Burj Al Arab přes okno, které je de facto prosklenou stěnou,  je mimořádným zážitkem, a to zejména v podvečerních hodinách při západu slunce. Péče o hosta je prakticky nepřetržitá, kuchyně vyhlášená, a proto se po setmění proměňuje hlavní vchod  v přehlídku nejnovějšího automobilového parku místních šejchů, jejich rodin,  krásných žen a business párů jako vystřižených z reklamy. Není nic lepšího než takový den zakončit v sousedním Madínat  Džumejra (Madinat Jumeirah), jež je jakousi replikou tradičního arabského městečka v kombinaci s Benátkami. Káva na některé z teras s výhledem na  vodní kanály, palmy a Burj Al Arab prostě chutná jinak.

Taková byla první polovina naší inspekce po Emirátech. Opět nás překvapily množstvím novinek, změn a zajímavosti. Je proto nasnadě říci, že Emiráty jsou i pro stálého návštěvníka věčně nové.

V příštím druhém díle Vám povíme něco málo o hotelech v Emirátech Sharjah, Ajman a Ras Al Chajma, tak se nezapomeňte vrátit nebo se přihlašte k našemu Newsletteru a my se Vám připomeneme (registrace v zápatí stránky).

Zpět nahoru

Další zajímavé články

Mauritánie aneb Smrt, Láska a Žena, 1.část
Hassan El Hassan, 29.01.2017
Za věčně novými Emiráty - 3. část
Hassan El Hassan, 10.07.2015
Do Guinnessovy knihy s mešitou pod taktovkou ženy
Helena El Hassanová, 02.10.2014
Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?
Helena El Hassanová, 02.10.2014
Kouzlo cestování na míru
Júnis El Hassan, 09.02.2016
10 úchvatných míst arabského světa
Júnis El Hassan, 22.02.2016
Zpět na výpis článků

Atraktivní nabídky z našich destinací

 
 
 
odpovídá vašim parametrům

Proč cestovat s Palmyrou?

Dlouholetá zkušenostNa trhu jsme stabilně již od roku 1991 a naše zkušenosti se klientům vždy osvědčily Absolutní znalostS námi víte kam cestujete, neboť naše destinace známe, jako nikdo jiný na trhu Osobní přístupBudujeme vztah s klientem a vždy přihlížíme k individuálním potřebám FlexibilitaI když je kancelář zavřena, my jsme vám dostupní ve dne i v noci Jedinečné zázemíDíky našemu multikulturnímu původu máme zcela unikátní výhody