Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 10 - 18hod

Zpět nahoru

Poznávací okruh Irákem

Irák Hotely střední kategorie

Tuto destinaci osobně navštívil Dr. Hassan El Hassan

Irák jsem se svými klienty navštívil ještě před americkou invazí a tehdy jsme byli mezi posledními, kteří mohli zažít krásy Iráku. Je to sice mnoho let, ale v Iráku se vyznám jako v rodné Sýrii a s dobrými kontakty Vás touto kolébkou civilizace provedu spolehlivě a bezpečně jako nikdo jiný.

Poptávka dovolené

Líbí se vám tato dovolená? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Nezávazně poptat dovolenou

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Termíny cest

1. Turnus: 14.3.2020 - 24.3.2020       |           2. Turnus: 24.10. - 3.11.2020

 

Itinerář cesty

1.den: odlet z Prahy do Bagdádu přes Istanbul s Turkish Airlines.
2.den: přílet do Bagdádu, po pasových a celních formalitách transfer do hotelu, ubytování a nocleh. Po snídani zahájení prvního dne návštěvou Iráckého archeologického muzea, které vlastní historické předměty ze všech období civilizací, jež vznikly na území dnešního Iráku. Dále za Bagdádem navštívíme zikkurat Agarguf, který byl součástí starověkého kassitského města ze 14. století př.n.l. Návrat do Bagdádu k dnešnímu modernímu tzv. Oblouku vítězství Qadisiya Swords z dob Saddáma Husajna. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
3.den: po snídani celodenní prohlídka Bagdádu: Abbásovské školy ze 13. století n.l., súku s měděným zbožím, jehož kořeny sahají až k abbásovské éře z 8. století n.l., poté zastávka na ulici Al Mutanabee, která je kulturním centrem obyvatel Bagdádu, na níž se nacházejí knihovny, stánky denního tisku a časopisů. Návštěva historické čajovny a kavárny Shabander Tea House z roku 1917, následně budeme pokračovat k mešitě a hrobce súfijského šajcha Abdula Qadira Al Jilaniho. Program tohoto dne ukončíme návštěvou Ktésifónu  ze 3. století př.n.l ., který byl jedním z perských hlavních měst. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
4.den: po snídani odjezd do Mosulu (400 km). Cestou prohlídka vzácných abbásovských památek ve městě Samarra Velké mešity a minaretu (UNESCO) a mauzoleí dvou šiítských imámů. která jsou poutním místem pro šiítské muslimy. Poslední zastávka bude u abbásovského Paláce zamilovaného (UNESCO). Večeře a nocleh v Mosulu (Niniveh).
5.den: po snídani navštívíme zbytky dvou starověkých asyrských měst Nimrudu ze 14. století př.n.l a Chorsábadu z 8. století př.n.l. Návštěva archeologického muzea v Mosulu a kláštera svatého Benhama. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
6.den: po snídani odjezd do Bagdádu jinou trasou, během níž si prohlédneme město Kirkúk a jeho historickou pevnost. Po příjezdu do Bagdádu večeře a nocleh.
7.den: po snídani odjezd do starobylého Babylonu (127 km, UNESCO), v němž uvidíme Ištařinu bránu, babylonský chrám , babylonského Lva, Nabukadnezarův palác, po jehož boku Saddám Husajn postavil svůj nový palác. Poté bude následovat přejezd do města Al Nadžafu (80 km). Cestou se zastavíme u starověkého sumerského města Kiš (3500 př.n.l.). Po příjezdu ubytování, večeře a nocleh.
8.den: po snídani prohlídka (nejspíše jen z venku) mauzolea 4. chalífy po proroku Mohamedovi, a to Alího. Odjezd do Nasíríje (cca 300 km). Cestou navštívíme to, co zbylo z jednoho z nejstarších měst Mezopotámie, Nippuru, jehož kořeny sahají až do doby 7000 let př.n.l. Dále si prohlédneme dva z nejstarších zikkuratů (chrámů) na území Mezopotámie, a to v Uru ze 3. tisíciletí př.n.l. a Uruku ze 4. tisíciletí př.n.l. Nocleh a večeře ve městě Násiríja.
9.den  po snídani odjezd k iráckým močálům v oblasti Šibáješ (UNESCO), kde se budeme přesunovat na kánoích a budeme mít příležitost se potkat a hovořit s místními lidmi. Cesta pokračuje až k bodu splynutí dvou řek - Eufratu a Tigridu. Odtamtud pojedeme busem do Basry, cestou se zastavíme u místa, kde se nachází nově objevené ztracené město Alexandra Velikého Chorax Spasinou. Po příjezdu do Basry ubytování, večeře a nocleh.
10.den

po snídani prohlídka staré části města Basry Šanášil s krásnou stavební architekturou, která pochází původně z abbásovské a posléze osmanské éry. Návštěva místního muzea, které je součástí prezidentského komplexu. Následuje návštěva mešity prvního imáma šiítských muslimů Alího, následovat bude procházka podél promenády Šatt Al Arab, kde lze pozorovat soutok dvou řek Eufatu a Tigridu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

11.den

odjezd na letiště v Basře a odlet zpět do Prahy přes Istanbul s tureckou leteckou společností Turkish Airlines.

 

Cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji : 109 400 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj : 15 300 Kč

 

Cena obsahuje:

 • leteckou dopravu včetně letištních poplatků
 • 10 nocí s polopenzí ve 4* a 5* hvězdičkových hotelích dle místní klasifikace
 • služby místního řidiče a klimatizovaným minibusem nebo autobusem po celou dobu trvání poznávací části našeho zájezdu
 • místního průvodce českého průvodce
 • vstupné do všech památek a muzeí obsažených v programu cestovní pojištění léčebných výloh
 • zákonné pojištění proti úpadku cestovní kanceláře asistenci a bezpečnostní doprovod místního partnera  

 

Cena neobsahuje :

 • vstupní vízum ve výši 1200,- Kč
 • připojištění na storno zájezdu ze strany klienta spropitné ve výši 50 USD na osobu

Čeká Vás třeba..

 

Historie

 

Kulturní zážitky

 

Malá skupina

 

Skupinový poznávací okruh

Recenze

Dovolená proběhla OK, byť letecká společnost měla zpoždění lehce přes 2 hodiny. Poskytovatel služeb na Musandamu byl skvělý, je to malá firma se 4 loděmi, vynechali zbytečnou návštěvu prodejny koberců nebo keramiky a čas využili na lodi, indické jídlo perfektní snad lepší než v hotelu, oživil lodník jako indický kouzelník, a lodi starší jsou autentické. Delegát byl rovněž kvalitní, návštěvu Dubaje měl dobře vymyšlenou od starého jádra k největší moderně. Děkujeme.

Vladimír. P.
<span>Emiráty</span>

Vladimír. P. Emiráty

Děkujeme za úžasnou dovolenou :-) Vaši pomoc a cenné rady. Váš přístup a organizace je na vysoké úrovni, a proto to byla i naše nejlepší rodinná dovolená. Těšíme se na další a rádi se na vaši kancelář znovu obrátíme :-) Vřele všem doporučujeme!

Pavla Gajdošová Rohutná
<span>Emiráty</span>

Pavla Gajdošová Rohutná Emiráty

Časté dotazy

Ano, kombinovat můžete kterékoliv země budete chtít. Oblíbená je např. zastávka v Dubaji, kde lze pár dnů strávit na nákupech v Dubai Mall či objevovat nová koření v sucích starého města. Za nás vřele doporučujeme zkombinovat cestu s Viktoriinými vodopády, kde můžete v krátkém čase navštívit hned tři státy - Zimbabwe, Zambii a Botswanu. Pokud se nechcete vydávat hluboko do botswanského vnitrozemí (např. Kalahari či delta Okavango), stačí zamířit po překročení botswanské hranice do nejbližší přírodní rezervace v Chobe, která je proslulá zejména stády slonů a bohatou faunou.

Nezávazná poptávka dovolené Poznávací okruh IrákemNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Týden jižním Marokem, 1. část

24. 07. 2016 Z našich cest

Léto je dobou, během které se většina rodin a párů rozhodne vyrazit za mořskými vlnami, které osvěží během horkých dnů jejich těla. Ani mezi našimi klienty to není neobvyklé, nicméně je to právě tato doba, kdy se přímo nabízí vycestovat do méně…

Týden jižním Marokem, 1. část

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh

Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?

02. 10. 2014 Příběhy a kultura

Nic nevyvolá v okolí takovou vlnu skepse, jako oznámení, že chcete jen na dovolenou do Súdánu. O této zemi většina obyvatel v našich zeměpisných šířkách má jen představu v souvislosti s články o Dárfúru a s pouštěmi připomínajícími měsíční…

Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Poznejte celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Dr. Hassan El Hassan

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 10 - 18hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. s podmínkami. Více informací zde.


Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.