Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Náš příběh

Naše cesta nebyla poseta růžemi, ale vytrvalým úsilím, trpělivostí, prvotřídní péčí o klienty a znalostmi, které nám za čtvrt století vybudovali dobré jméno. Poznejte příběh našeho rodinného podniku Palmyra Tour.

 

 

Založeno 1991

Bylo krátce po revoluci a my jsme se začali ptát, zda-li jsme na správné cestě. Byli jsme profesionální žurnalisti, ale něco nás lákalo k cestování. Hassan znal prostředí Orientu jako nikdo jiný v Čechách a Helena měla chuť to zkusit.. a tak jsme založili cestovní kancelář. Idea, která nás poháněla, byla otevřít brány Orientu českým cestovatelům. To byl i náš tehdejší slogan, kterého se svým způsobem držíme i dodnes. Začátky byly jako ve správném "start-upu" a naše první kancelář byla u I.P. Pavlova v obýváku. S úsměvem se vracíme ke dnům, kdy nám na klíně seděly malé děti a klienty jsme zvali na plněné knedlíky. Osobní přístup, upřímnost a naše znalosti se ale vyplatily a zájem o naše služby byl nečekaně velký. Jedeme dál!

Zlom v podobě letenek 1994

Od dob autobusových zájezdů jsme ušli velký kus cesty a během několika málo let se mnohé změnilo. Od 1994 jsme zahájili prodej letenek do zemí Blízkého východu, vydali jsme vůbec prvního českého průvodce Sýrií a začali jsme organizovat první letecké poznávací zájezdy a luxusní pobytové zájezdy. Naší předností byla a stále je naprostá znalost prostředí, jazyka, mentality, spolehlivé místní kontakty, výborní partneři a v neposlední řadě také fakt, že Hassan, majitel kanceláře, který pochází ze Sýrie, vystudoval obory žurnalistika a dějiny na Univerzitě Karlově. V Česku žije už velmi dlouhou dobu na to, aby znal představy a požadavky české klientely, a proto se také rozhodl své zájezdy osobně doprovázet. Pocit jistoty a bezpečí je totiž jedním z faktorů, který ovlivňuje klienty, zda s naší cestovní kanceláří pojedou či ne.

Divoké devadesátky 1991 - 1994

V době astronomických cen letenek na počátku 90.let nás proslavila nejdelší autobusová linka z Prahy do syrského Damašku a dále do jordánského Ammánu. Byla to jediná cesta svého druhu a umožnila mnohým poznat dosud neviděné. Našimi klienty byli zájemci o poznání exotiky, expati i obchodní cestující. Cesta trvala 3 dny non-stop jízdy a prakticky na každé hranici nás čekalo nové úskalí, se kterým jsme se museli vypořádat. Byly to cenné zkušenosti a zážitky, z nichž čerpáme dodnes. V samotné Sýrii jsme pak do organizace zapojili i Hassanovu rodinu, aby naše služby měly punc skutečného rodinného podniku. Umíte si představit takovou cestu autobusem dnes? 

První poznávací zájezd do Iráku 2001

V roce 2001 jsme podnikli v Čechách historicky první cestu do Iráku a dodnes toho nelitujeme. Klientů bylo mnoho a ze všech těch krás lidské kolébky civilizace nám v hlavě utkvěla vzpomínka na Babylón. O několik let později totiž do Iráku vstoupili Američané a kromě destrukce Babylónu se tato vzácná země propadla do hlubin chaosu, jehož konec je zatím v nedohlednu. Co jsme si z toho odnesli? Připravme co nejrychleji poznávací cesty i do dalších zemí, než bude pozdě! Proto v následujících letech následovala další cestovní "prvenství", kterými se naši klienti mohou chlubit už navždy.  

Premiéra v Saudské Arábii 2008

V roce 2008 jsme realizovali cestu do dosud pro turisty zcela zapovězené Saúdské Arábie. Čekala na ně mimo jiné fantastická krása jižního sídla Nabatejců v Madain Sáleh. Dodnes jsme jedinou cestovní kanceláří, která takto navštívila Saúdskou Arábii a všichni se stále diví, jak se nám to podařilo. Prostě umíme to, co jiní nesvedou.

První zájezd do Súdánu 2009

V roce 2009 jsme taktéž jako první realizovali cestu do oblasti černých faraónů v Súdánu, a to na nejlepší úrovni služeb, kterou tato země může poskytnout. Velmi pozorně vybíráme ubytovací kapacity, navštěvujeme je a pokud to jen trochu jde, snažíme se vybírat místa s neopakovatelnou atmosférou Orientu, protože ta zůstávají ve vzpomínkách nejdéle a hýčkají naše životy jako nic jiného. Kdyby Vás to zajímalo, do severního Súdánu připravujeme i nadále individuální poznávací cesty, na nichž Vás komfortně doprovodí náš spolehlivý místní partner.

Vyplouváme do Indického oceánu 2010

Vývoj je neúprosný a stejně tak i tržní podmínky. Ačkoliv jsme začali jako specialisté na země Orientu, běžně jsme zpracovávali i cesty mimo tento region. Spolu s tlakem konkurence a rostoucí poptávkou jsme proto začali rozšiřovat naší nabídku i o země Indického oceánu jakými jsou Maledivy, Mauricius a Seychely. Tyto destinace jednak splňují vysoký standard vyžadovaný našimi klienty když jde o zájezdy na míru a současně mají historická pojítka na náš "domovský" region. S ohledem na následné události Arabského jara a všeobecnou paniku dnes víme, že to byl správný tah.

Rekonstrukce kanceláře 2014

Nic není navěky a to platilo i pro naši retro kancelář, která připomínala spíše kamrlík účetního. Spojili jsme proto síly s uznávanými designery a společně jsme dali naší kanceláři novou tvář - ta reflektuje nejen praktické potřeby našich klientů, ale především duši Orientu. Od prvního vizuálního kontaktu, přes vstup doprovázený vůní ambry až po šálek pravé arabské kávy s exotickým kořením se vše nese v duchu dálných krajů. Nechcete přijít na kávu i Vy? Zveme Vás!

Současnost 2018

Poslední roky pro nás byly velkou výzvou - čelili jsme důsledkům Arabského jara, náročné legislativě i čím dál agresivnější konkurenci, která se neštítí ničeho. Chtělo to hodně úsilí, trpělivosti i inovací. Troufáme si však říct, že se nám všechny ty tlaky daří ustát a pravidelný meziroční růst obratu v řádu desítek procent je toho důkazem. Klienti i kolegové z branže nás vnímají jako tradiční a zkušené experty v cestování na míru a naše nabídka přesahuje několik kontinentů. Můžete se s námi vydat nejen do Arábie či Indického oceánu, ale i na jih Afriky nebo třeba na Bali. V Palmyra Tour splníme každé přání a těšíme se na další čtvrt století s Vámi. Jste důvod proč to děláme a proč nás to stále baví, děkujeme!

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.