Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Malajsie

Malajsie

Malajsie je bezpečnou, velmi dobře uspořádanou zemí s kvalitní dopravní sítí, přívětivým obyvatelstvem a nepřeberným množstvím zážitků, které uspokojí rozdílné rozpočty i zájmy všech členů rodiny, páru či skupiny. Jejím největším bohatstvím jsou přírodní krásy, které se promítají do nepřeberného množství přírodních parků s deštnými pralesy, rozsáhlými jeskyněmi, vodopády, horkými prameny, endemickou faunou a florou a mořskými rezervacemi. Ochrana životního prostředí se neomezuje jen na známé stanice s orangutany, ale také do koncepcí městských parků či specializovaných farem, které se věnují pěstování orchideí, kaučuku, jahod, koření, bylinek, čaje, rýže, kakaa, manga a dalšího ovoce, chovu koní, buvolů, ryb, včel, pštrosů, hadů, zajíčků, motýlů či krokodýlů. Život v Malajsii plyne poklidným tempem, které umožní vychutnat si koloniální minulost i moderní zemi, v níž se snaží citlivě propojit odkaz minulých generací s dary matky Země, jimiž je Malajsie štědře obdařema a ta se je rozhodla na oplátku chránit. Proto si můžete např.v Malajsii jako v jedné z mála zemí vyjet pozorovat roje světlušek u řek Selangor, Lebam, Yak Jah či si užít prales z visutých lávek a obdivovat např. metrové květy vzácné Rafflesie, místní slony, nosorožce, tukany, tygry, poletuchy, opice nosaté i orangutany. Rodiny s dětmi ocení četné zábavné parky, které najdete téměř ve všech provinciích v mnoha provedeních od Legolandu přes miniaturní městečka až po nejdelší skluzavku na světě v korunách džungle či skvělé motokárové dráhy.

Malajsie je zemí pro aktivní i tradiční pobytovou dovolenou, která se díky dlouhým a téměř liduprázdným plážím a celoročně teplému moři může snadno stát destinací, kam se budete rádi vracet znovu a znovu.

Cesty na míru do Malajsie

Láká Vás Malajsie? Podívejte se jakou dovolenou na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Dovolená na míru zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Praktické informace

Rozloha: 329 758  km² 
Počet obyvatel: 32 000 milionů 
Hlavní město: Kuala Lumpur (ale vládní úřady sídlí V Putrajaye)
Státní zřízení: federativní konstituční monarchie
Hlava státu: panovník
Měna: malajský ringgit (MYR), 1 Kč = 0,17 MYR (k 18.4.2020) či 1 MYR = 5,7 Kč, 1 ringgit = 100 senů
Časový posun: v zimě +7 hodin, v létě +6 hodin
Jazyk: oficiálním jazykem je malajština, lze se ale dohovořit také anglicky, arabsky, čínsky a místními dialekty
Náboženství: cca polovina obyvatelstva jsou muslimové, budhisté tvoří 17% populace, k čínským vírám se hlásí 12% obyvatel, hinduisté tvoří 7%, křesťané 6%, ostatní 3%
Nouzová volání: policie 999, lékařská pomoc 999, z mobilního telefonu 112 (mezinárodní volání 0060), turistická policie 03-21496590
Elektřina: elektřina má zpravidla napětí  220-240 V,  adaptéry a případné transformátory jsou velmi užitečné. Zásuvky jsou obvykle se třemi otvory.
Očkování: není povinné, doporučuje se očkování proti žloutence, v odlehlých oblastech se vyskytuje malárie, proto jsou antimalarika na zvážení

Vízum do Malajsie

Do 90 dnů pobytu není vízum pro české občany třeba.

Lokalita

Malajsie se nachází v jihovýchodní Asii na území s 11 provinciemi, které tvoří poloostrov a přilehlé ostrovy v Andamanském a  Jihočínském moři. Zbývající dvě provincie se rozprostírají na odlehlejším Borneu. Na Malajský poloostrov lze dorazit z Prahy s jedním přestupem, a to buď do hlavního města Kuala Lumpur nebo na ostrov Langkawi, který je oblíbeným cílem pobytových dovolených. Cesta trvá cca 13 hodin s tím, že čas na přestupu, obvykle v některé blízkovýchodní destinaci, není započítán. Pokud míříte až na Borneo či např. na ostrov Redang, jsou nutné přestupy dva. Každopádně učinit z Kuala Lumpur výchozí bod není od věci, protože z hlavního města lze vyrazit jak za obchody, tak za památkami, skvěými vodními parky, do přírody nebo k moři. Koná se tu řada festivalů, přehlídek, závodů a jiných akcí. Všeobecně známou ikonou malajské metropole jsou věže Petronas, z jejichž 86.patra lze shlédnout metropoli se všemi mrakodrapy, královskémi paláci, koloniálními domy v maurském, neoklasickém či art deco stylu, přilehlými parky, mešitami, čínskými, indickými chrámy a kostely jako na dlani. Promyšlený systém městské hromadné dopravy Vás spolehlivě doručí k nákupním centrům, protože Kuala Lumpur je druhou nejoblíbenější nákupní asijskou destinací, což mohou zhodnotit hlavně dámy. Pánové mezitím mohou otestovat některé ze 6 golfových hřišť a je na společné rodinné poradě, zda se poté zamíří do oceanária, planetária či některé z galerií. Na výběr je rovněž 13 muzeí (např.šperků, textilní, numismatické, petrochemické, policejní, kmenové, královské), 30 lázní nebo 5 tematických parků Sunway Lagoon (včetně vodních) na okraji města. Určitě byste neměli minout folklorní představení v sálech Telekomunikační věže, vlasnoruční výrobu batiky, předmětů z cínu či tradičního malajského oděvu songketu ze stříbrných a zlatých nití s ručními potisky. Čím ale hlavní město nejvíce ohromuje, to je rozlehlost parků a zahrad přímo v centru metropole včetně 10,5 hektarů původního lesa.

Metropole je dobře propojena s ostatními částmi země na všechny způsoby, proto zastávka právě zde je pohodlným řešením dlouhých přesunů z Evropy. Jestliže Je cílem pouze moře a cestujete-li s dětmi, pak je nejrychlejším let na Langkawi, které je pozoruhodným ostrovem nejen s krásnými plážemi, ale také s deštným pralesem a prastarými geologickými formacemi. Proslulý visutý most nad pralesem přitahuje tisíce návštěvníků, kterým se podřídila i nabídka místních atrakcí. Kromě jeskyní, vodopádů, muzeí, řemeslných manufaktur a jediného 6D kina v Asii můžete zavítat na buvolí farmu, farmu s ovocem, orchidejemi, krokodýly, můžete vyzkoušet motokárovou dráhu a sjezd na zavěšeném laně v pralese. U největší pláže Cenang narazíte na Akvárium. Nejklidnější pláží s romantickými západy slunce je Tanjung Rhu, na pláži Burau si můžete osedlat koně, z pláže Kok se vyráží za potápěním do parku Telaga a z Tengah na výlety na sousední ostrovy. Ani na Langkawi nechybějí golfová hřiště. Na pevninu je to 80 minut jízdy a tato cesta slibuje poznat provincii Kedah jako největšího místního producenta rýže. Z ostrova je pevnina snadno dostupná a lze z něj podniknout výlety nejen do Kedahu, ale také do oblíbeného Penangu s bohatou historií a kulinářskými zážitky.

Panenské pláže na jihu poloostrova jsou snadněji dostupné ze Singapuru. Bílé pláže a tyrkysové moře na východě vyžaduje již více času, odměna je ale sladká. Pokud jste náruživými milovníky přírody, pak je jednoznačnou jedničkou džungle a mořské parky na Borneu.

 

 

 

 

 

Počasí

Malajsie má po celý rok stabilní tropické počasí s teplotami kolem 31 stupňů, které pocitově zvyšuje vysoká 80% vlhkost. Moře má po celý rok kolem 28 stupňů. Z hlediska srážek lze Malajsii rozdělit na dvě monzunová pásma. Západní část země je četným srážkám vystavena od října do dubna v důsledku monzunu, přičemž duben je nejdeštivější. Za "nejchladnější" měsíc je považován červenec a nejsušší červen, to znamená, že nejpříhodnější dobou pro návštěvu hlavního poloostrova jsou měsíce červen-září. Nejlepším obdobím pro návštěvu oblasti Desaru na jihovýchodě poloostrova je rovněž čas našich letních prázdnin, tj. od července do září, nejvíce v této oblasti prší od listopadu do začátku března.

Východní teritoria (ostrov Borneo)  nejvíce srážek spadne v říjnu a deštivé období trvá až do února. Nejlepším obdobím pro návštěvu je období červenec až počátek září, v květnu a červnu je počasí proměnlivé.

Na oblíbeném Langkawi (severozápadní část země) nejméně prší od druhé poloviny listopadu do března, občasné srážky krátkého trvání jsou od dubna do července, poté přichází nejdeštivější období roku, které trvá do první poloviny listopadu. Z toho plyne, že v Malajsii po celý rok lze nalézt lokalitu pro krásnou dovolenou. Horské oblasti ve vnitrozemí mají přirozeně nižší průměrné teploty a jsou příjemným osvěžením.

Následující tabulka znázorňuje průměrné denní a noční teploty vzduchu a moře:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 31 31 31 32 32 31 31 31 32 32 32 31
Průměrná minimální 23 23 23 24 24 23 23 22 22 22 23 23
Běžná teplota moře 28 28 28 30 30 30 30 28 28 28 28 28

 

 

Zážitky

V Kuala Lumpur i jeho okolí je možné podniknout díky výhodné poloze a dostupnosti řady cílů desítky aktivit. Od vyhlídkových letů vrtulníkem nad džunglí po cyklistické výlety, pozorování slonů, golf, jízdy na segwayích po úžasných parcích metropole až po skvělé fotografické úlovky na pláži Sasaran. 

Věděli jste, že Kuala Lumpur stojí díky cínu? Dozvíte se, jak se čínští horníci z padesátých let minulého století potýkali s terénem na soutoku dvou řek. Půldenní výlet směřuje ke kořenům města v Royal Selangor Pewter Visitor Centre, jež je poctou cínu. Další trasa vede k soutoku řek, náměstí Nezávislosti, budově sultána Abdula Samada, do galerie města Kuala Lumpur, královského paláce a jeskyně Batu. Výlet začíná v devět hodin ráno, trvá 4,5 hodiny a zahrnuje vstupné.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Prohlídka vás přivede k nejoslnivějším památkám hlavního města: Národnímu památníku (fotozastávka), královskému paláci známému jako Istana Negara (fotozastávka), který je oficiálním sídlem a leží na pozemku o rozloze 97,65 hektarů v srdci Kuala Lumpur. Je postaven v bohatém islámském a tradičním malajském stylu. Následuje návštěva Národního muzea (vstup), dále cesta pokračuje přes náměstí Nezávislosti (fotozastávka) kolem budovy sultána Abdula Samada (fotozastávka) do Galerie města Kuala Lumpur (vstup). Následně shlédnete v centru uprostřed svěží zelené zahrady mešitu Masjid Negara (fotozastávka), která byla postavena v roce 1965 a je to jedna z nejelegantnějších budov s velkolepou hlavní kopuli pokrytou zelenými a modrými dlaždicemi. Cesta končí u Petronas Twin Towers, které jsou ideálním bodem pro zachycení panoramatu města. Pod věžemi se nachází proslulý KLCC Park navržený Robertem Burle Marxem, což je zahrada o rozloze 50 hektarů nedaleko nákupního centra Suria KLCC, její součástí je umělé jezero o rozloze 10 000 metrů čtverečních (Lake Symphony) s 43 metry dlouhým mostem. Výlet začíná v 9 hodin ráno, trvá 3,5 hodiny a zahrnuje vstupné do muzea.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Tato škola neublíží. School of Hard Knocks nabízí rychlou lekci dovedností cínového kováře v královském centru Selangor. Vyzbrojeni kladivem, paličkou a dalšími nástroji si pod odborným vedením vyleštíte vlastní kus cínu, do něhož můžete vyrýt své iniciály či věnování. Zároveň si odnesete zástěru „učeň cínového kováře“ a osobní certifikát. Výuka v délce 3,5 hodiny začíná v 9,30 a zahrnuje školné.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Za Kuala Lumpur leží Putrajaya, nové správní středisko země. Putrajaya bývá také nazývána „Chytrým zahradním městem", jde o novodobé achitektonické dílo, které má Malajsii reprezentovat a které v roce 1995 začala stavět největší malajská investiční  společnost Petronas. Provezete se autem po zelených bulvárech kolem kanceláře předsedy vlády a oficiální rezidence až k majestátné mešitě Putra a krásnému zavěšenému mostu Putra Bridge. Návštěva končí nezapomenutelnou výletní plavbou po klidném jezeře Putrajaya, které zabírá plochu 650 hektarů. Výlet se realizuje 3x denně a cena zahrnuje vstupné a projížďku lodí.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Služby

  • luxusní pobytové a poznávací zájezdy na míru
  • leteckou dopravu pravidelnou linkou či privátním jetem
  • pobyty pro milovníky golfu, potápění
  • pobyt s kulinářskými zážitky
  • ekologické programy
  • privátní transfery
  • ubytování v luxusních hotelech či přímo autenticky v malajských rodinách 
  • služby našeho spolehlivého anglicky hovořícího partnera 
  • tranzitní program v Doze nebo Dubaji
  • kombinované pobyty např. s návštěvou Singapuru, Bruneje nebo Indonésie

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Pod mořem

20. 03. 2022 Příběhy a kultura

Zatímco v 70.letech byl na Maledivách první ostrovní resort Kurumba takřka novým divem světa, dnes už si cestovatelé mohou vybírat téměř ze stovky resortů. Všechny jsou si tak trochu podobné a hlavním kritériem se stává lokalita a samozřejmě…

Pod mořem

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.