Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 10 - 18hod

Zpět nahoru

Bali

Bali

Malebné Bali je na turistických mapách už stálicí, a to i přes politické události posledních let. Největší nápor tento turistický ráj zažívá v červenci a srpnu, ale nejlepší dobou pro návštěvu je naše jaro, kdy na ostrově panuje relativní poklid a ideální počasí. Je zhmotněním dokonalé přírodní scenérie, které na poměrně malé ploše vévodí vysoké sopky (od 1717 metrů po 3142 metrů), horská jezera a úchvatná terasovitá políčka na jejich úbočích a dále ve vnitrozemí. Ostrov s černým i bílým plážovým pískem lemuje korálový útes a mořské vlny lákají surfaře jako magnet. Největším bohatstvím ostrova je ale jeho obyvatelstvo, které je na rozdíl od zbytku převážně islámské Indonésie z 90% hinhuistického a budhistického vyznání. Nedílnou součástí každodenního života jsou permanentní náboženské obřady, které jsou běžnou součástí bytové kultury a  vrcholí oslavami Nového roku. Ostrov bohů, jak se mu s oblibou říká, svým obyvatelům nadělil nejen úrodnou půdu, ale také příležitost k rozvoji tradičních řemesel, jejichž inspirací či zdrojem je velmi často právě okolní příroda. A právě tato úzká a dokonalá symbióza zahraniční návštěvníky nepřestává fascinovat, pro mnohé je často tím nejsilnějším podnětem a inspirací, jak docílit životní rovnováhy a smyslu života.

Cesty na míru na Bali

Láká Vás Bali? Podívejte se, jaké zájezdy na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Zájezdy zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Lokalita

Začít poznávání Asie právě na Bali, není vůbec špatnou volbou. Čeká Vás sice nejprve 20 hodinový letecký přesun, ale po příletu se otevře neuvěřitelně pestrý svět, který se vměstnal na plochu ostrova, jenž od západu na východ nemá více než 153 km a od severu k jihu 112 km. Nachází se téměř uprostřed náhrdelníku ostrovů, které tvoří Indonésii a je pomyslným pomezím mezi Indickým a Tichým oceánem. Na severu se souostroví téměř dotýká Malajsie, ale směrem na jih je už každý ostrov jedinečným originálem. Nejsevernější ostrov Sumatra je výhradním územím orangutanů, slonů a panenské přírody, která prochází nelítostným soubojem s civilizací, v němž už jednou poslední slovo řekla zdejší sopka Krakatoa. Jáva pod Sumatrou je domovem nejvyhledávanějších chrámů Unesca – budhistického Boroboduru a hinduistického Prambatanu. I na tomto ostrově nenápadně vládnou sopky, nejnavštěvovanější je Kawah Ijen s největším sírovým jezerem na Zemi. A pak jsme už na Bali, ostrově vůní, sladké kuchyně, korálových útesů, rýžových polí a výjimečné pohody. Ačkoli i tady sopky naznačují své (nejvyšší sopka Agung je vysoká 3031 metr), obyvatelé věří, že žijí na ostrově Bohů, kteří jej ochrání, a tak se jejich ochrany dovolávají neúnavně po celý rok. Střed ostrova a severovýchod Bali tvoří kromě sopek a hornaté krajiny terasovitá rýžová pole. Sever a východ ostrova má v důsledku sopečné činnosti černé sopečné pláže a křišťálové moře vhodné pro potápění. Pláže s bílým pískem jsou hlavně na jihu, proto v oblasti Sanur vyrostlo nejvíce luxusních hotelů. Počítejte s mělkým moře a dlouhými odlivy. Západ ostrova je vyhledávaný surfaři a také omladinou, která vyhledává rušné společenské povyražení v blízkosti hlavního střediska Denpasaru. Korálové útesy se nacházejí kolem celého Bali. Je skvělé pobyt na tomto ostrově spojit s treky a šnorchlováním na menších ostrovech Komodo, Rinca a Flores v sousedství, které turismus ještě tolik nepohltil. 

Praktické informace

Rozloha: 5 633  km² (jeden ze 17 508 ostrovů Indonésie a část z 1 919 440 km² její celkové plochy)
Počet obyvatel: 3,7 milionů (z celkem 258 milionů obyvatel Indonésie)
Hlavní město: Jakarta (hlavním střediskem na Bali je Denpasar)
Státní zřízení: prezidentská republika
Hlava státu: prezident
Měna: indonéská rupie IDR, 1  Kč = 531,5 rupií  (k 1.12.2016)
Časový posun: v zimě +7 hodin, v létě +6 hodin
Jazyk: oficiálním jazykem je indonéština (forma malajštiny), lze se ale dohovořit také anglicky, se starší generací nizozemsky, běžní obyvatelé hovoří balijštinou, která je typickým místním dialektem
Náboženství: Ačkoliv je Indonésie převážně islámskou zemí, Bali je výjimkou, kde se 84% obyvatelstva hlásí k balijského hinduismu. Jedná se o specifické vyznání vycházející z tradic místní víry a hinduistického vlivu z pevninské jižní a jihovýchodní Asie. Muslimové, křesťané a budhisté tvoří na Bali minoritní část společnosti.
Nouzová volání: policie 110 , lékařská pomoc 112, požárníci 113 (předvolba při použití místní SIM karty 0361, mezinárodní volání 0062361), turistická asistence 224111
Elektřina: elektřina má zpravidla napětí  220-240 V, ale jsou místa i pouze s napětím  110-120 V, což je nutné před použitím aparátu ověřit, adaptéry a případné transformátory jsou velmi užitečné. Zásuvky mají obvykle evropské či britské parametry.
Očkování: není povinné, doporučuje se očkování proti žluté zimnici, japonské encefalitidě (z důvodu výskytu komárů na rýžových polích doporučujeme použití místních repelentů), břišnímu tyfu, žloutence

Vízum na Bali

Od 10.6.2015 je vízum pro české občany v případě platnosti pasu minimálně na 6 měsíců a pobytu, který nepřesahuje 30 dnů, zrušeno.

Klima

Bali má po celý rok poměrně stabilní tropické počasí s teplotami kolem 30 stupňů, které pocitově zvyšuje vysoká vlhkost. Za "nejchladnější" a relativně větrný měsíc je považován srpen, za "nejteplejší" pak listopad. Od ledna do března se vyskytují noční deště či bouřky. Nejpříjemnějším obdobím pro návštěvu Bali je březen až květen, kdy jsou ceny ubytování relativně přijatelné, příroda je zelená a deště již ustaly. Nejvyšší sezónou jsou však červenec a srpen, kdy jsou ceny ubytování nejvyšší a na Bali potkáte nejvíce turistů. Teplota mořské vody se pohybuje celoročně kolem příjemných 28 stupňů. Mějte však na paměti, že horské oblasti ve vnitrozemí mají přirozeně nižší průměrné teploty, které se pohybují kolem 23 stupňů.

Následující tabulka znázorňuje průměrné denní a noční teploty vzduchu a moře na Bali:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 30 31 31 31 30 30 29 29 30 31 31 31
Průměrná minimální 25 25 25 25 25 24 24 24 24 25 25 25
Běžná teplota moře 28 29 29 29 29 28 27 26 26 28 29 29

Služby

  • luxusní pobytové a poznávací zájezdy na míru
  • leteckou dopravu pravidelnou linkou, charterem či privátním jetem
  • asistenci při příletu - možnost zajistit speciální uvítací balíček (květiny, salónek)
  • privátní transfery
  • ubytování v luxusním zázemí privátních vil nebo i relativně skromnějších resortech dle Vašeho přání
  • služby našeho spolehlivého partnera a delegátů přímo na Bali
  • tranzitní program v Dubaji dle přání
  • kombinované pobyty na míru, kdy lze dovolenou na Bali kombinovat např. s Emiráty, Ománem, Katarem, Bahrajnem, Maledivami apod.

Zážitky

Mistrovskou batikou je Bali pověstné a nic nebrání, abyste byli u toho. V 8,30 se vydáte do centra všeho dění v Ubudu, kde v Nirvana butik centru pod vedením slavného umělce batiky Nyomana Suradnaya projdete kompletní výukou. Nejprve se dovíte vše o historii, vývoji batiky na Bali, materiálech, nářadí a barvách, které mají různé výsledky v závislosti na použité technice. Pak už následuje výroba vlastní batiky s použitím vosku a zasloužený oběd. Výlet je vhodný pro rodiny a lze jej prodloužit v odpoledních hodinách o další program v Ubudu.

Realizuje se na privátní bázi od dvou osob denně v době od 8:30 do  cca 15:30.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Zvuk tradičního nástroje gamelanu je pro Bali typický a Balijci Vás o něm rádi vše naučí. Zamiřte proto některé den v devět ráno do muzea Arma v Ubudu, kde se můžete účastnit tříhodinové lekce ve hře na gamelan. Dovíte se vše o jeho roli v místní kultuře, shlédnete mistrovské výkony místních umělců, projdete výukou a na závěr předvedete výsledek. Součástí výletu je oběd, vstupné, minerální voda a anglicky hovořící průvodce.

Realizuje se od dvou osob denně v době od 9:00 do  cca 16:30.

 

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Staňte se svědky západu slunce nad západním pobřežím Bali u Chrámu Tanah Lot, cestou shlédnete také chrám Taman Ayun a opičí les. Realizuje se od dvou osob denně v době od 13:30 do 19:30, v pondělí, středu a pátek také autobusem, bez jídla.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Výlet začíná v 8 hodin ráno návštěvou centrálního tržiště, následuje prohlídka Muzea Bali, monumentu Pupuan, chrámu Jagatnatha a střediska umění Werdi Budaja. Výlet končí u monumentu Niti Mandala, který je symbolem osvobození Bali od holandské nadvlády. V ceně výletu není zahrnut oběd, některá muzea zakazují použití kamer, oblečení je třeba zvolit s ohledem na návštěvu chrámů. Realizuje se od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Emiráty dobrodružně, 1. část

10. 04. 2016 Z našich cest

Emiráty stále patří mezi nejoblíbenější destinaci většiny našich klientů, a není proto divu, že většina našich pracovních cest směřuje rovněž tam. Tentokrát jsem se do Emirátů vydal na dovolenou s přítelkyní, nicméně nebyl bych tou správnou…

Emiráty dobrodružně, 1. část

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh
Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. s podmínkami. Více informací zde.


Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.