Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Maledivy

Maledivy

Maledivy jsou synonymem všech odstínů modré a nekonečných náhrdelníků ostrovů posetých bílým pískem a tropickými keři uprostřed Indického oceánu. Jejich křehká krása a nejistá budoucnost činí z této destinace ikonu luxusní dovolené, po které mnozí touží. Jen v roce 2013 Maledivy navštívilo přes jeden milion turistů, přičemž původní obyvatelstvo činí pouhou třetinu tohoto objemu. Turismus a rybaření jsou motorem maledivské ekonomiky, přitom první turistický resort byl na Maledivách otevřen teprve v roce 1972. Z přibližně 1200 maledivských ostrovů je 105 vyčleněno výhradně pro turistické resorty a jen 200 ostrovů je obydleno místními.  Většina resortů, které se na Maledivách nachází vytvořilo pro své hosty pětihvězdičkový deluxe standard, díky kterému jsou hosté hýčkáni jako by to byly poslední dny jejich životů. Jen výjimečně se najdou čtyř nebo dokonce tříhvězdičkové hotely. Některé atoly jsou nicméně součástí intenzivní ochrany, např. Baa Atol byl Unescem v roce 2011 vyhlášen za chráněnou biosférickou rezervaci, jejímž cílem je ochránit hlavně masy bohatého planktonu. Souostroví leží v Indickém oceánu přibližně 500 km jihozápadně od břehů Indie a po několika historických peripetiích a zkušenostech s koloniální správou i sultanátem je od roku 1968 republikou. Maledivy ve 12. století konvertovaly k islámu a u toho zůstalo až do dnešních dnů, přesto se toto náboženství mísí s některými budhistickými a hinduistickými tradicemi a folklórem. Největší příležitostí seznámit se s kulturním dědictvím Malediv dává okružní jízda hlavním městem, kterou pro zájemce organizujeme předtím, než se definittivně vznesou nad unikátní přistávací dráhu ostrova Malé směrem k domovu.

Cesty na míru na Maledivy

Lákají Vás Maledivy? Podívejte se jakou dovolenou na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Dovolená na míru zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Praktické informace

Rozloha: 100 tisíc km², z toho jen 298 km² je pevninou
Počet obyvatel: cca 350 tisíc
Hlavní město: Malé
Státní zřízení: autonomní republika
Hlava státu: prezident
Měna: maledivská rufie, 1 rufiya = 1,47 Kč  (k 8.1.2019)
Časový posun: v zimě + 4 hodiny, v létě + 3 hodiny, některé ostrovy mají svůj vlastní čas
Jazyk: úředním jazykem je divehi, druhým úředním jazykem je angličtina
Nouzová volání: policie 119 nebo 00960-3322111, lékařská pomoc 102, požárníci 118
Očkování: není povinné, nicméně vzhledem k tomu, že jakákoli zdravotní péče je velmi drahá, doporučujeme některé preventivní typy očkování např.proti žloutence atp.. Rozhodně se doporučuje používat pouze balenou vodu. V případě vážné zdravotní události je klient převezen buď do Malé, anebo do nejbližšího záchytného bodu nově zřízené námořní lékařské služby, kterou tvoří 26 mobilních lodních ambulancí.
Elektřina: na Maledivách není jednotná rozvodná elektrická síť, proto většina ostrovů a resortů funguje díky vlastním generátorům o napětí 220-240 V. Zásuvky hotelových koupelen jsou nastaveny obvykle na 110 V pro holicí strojky, pro silnější přístroje je nutný transformátor a také přijde vhod adaptér.
Náboženství: hlávním náboženstvím je Islám, nicméně se setkáte i s četným zastoupením hinduistů

 

Vízum na Maledivy

Od českých občanů není v současnosti při vstupu na Maledivy vyžadováno vízum, pas musí být ale platný minimálně šest měsíců od data konce plánovaného odletu ze země. 

Časté dotazy

Maledivy jsou celoroční destinace, takže téměř nemůžete udělat chybu, ať už vyrazíte kdykoliv. Každopádně nejvíce vytížené období z hlediska přílivu turistů je od listopadu do března, přičemž březen je naprosto kouzelný a slunečné počasí je jistotou. Od dubna do září očekávejte časté a krátké tropické přeháňky.

De facto jediné místo nabízející poznání a výlety je hlavní ostrov Malé. Vzhledem k tomu, že maledivské ostrůvky jsou roztroušeny na relativně velkých vzdálenostech, doporučujeme výletování na Malé až na samotném sklonku dovolené, kdy se vracíte zpět na letiště. Návštěvu lze samozřejmě provést i v průběhu dovolené, ale počítejte s vysokými náklady na soukromý transfer letadlem či rychlolodí.

Na Maledivy lze cestovat přes různé linky, ale vždy alespoň s jedním přestupem. Nejkratší spoj přes Paříž s Air France trvá 13 hodin.

Ano, prakticky ke každému resortu Vám umíme připravit speciální dovolenou jako svatební cestu či líbánky za zvýhodněné ceny. Stačí, když nám dáte vědět, že slavíte tento výjimečný okamžik a o vše se postaráme.

Maledivy se skládají z více než tisíce ostrovů a platí „co ostrov, to resort“. Proto je nabídka široká a my na svém webu neuvádíme všechny možnosti. Můžete se podívat na naší nabídku zde a případně nám dát vědět, pokud víte o jiném resortu, ve kterém se chcete ubytovat. Umíme zařídit cokoliv a rádi Vám poradíme.

Počasí

Všech 20 maledivských souostroví se nachází kolem nebo v těsné blízkosti rovníku. Počasí na Maledivách je celý rok stabilním a zaručeným létem, protože teploty dosahují 31 stupňů a noční nejsou nižší než 23 stupně, teplota moře je kolem 27 stupňů. Jediný výkyv znamenají bohaté srážky, které jsou četnější v monzunovém období, které začíná koncem dubna a trvá do října. Nejoblíbenějším obdobím pro návštěvu Malediv jsou měsíce leden- březen, kdy je srážek nejméně.  Maledivy citelně ovlivňuje tzv. globální oteplování, které se promítá do výšky ostrovů, ten nejvyšší nepřesahuje 2,5 metry a rozdíl se postupně ztenčuje. Nicméně jedinečné čisté ovzduší Malediv bylo použito jako srovnávací základny se znečištěním na jiných místech naší planety.

Následující tabulka znázorňuje průměrné denní teploty vzduchu a moře na Maledivách:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 29 29 30 31 30 29 29 29 29 29 29 29
Průměrná minimální 25 26 27 27 26 26 26 26 25 25 24 25
Běžná teplota moře 28 28 29 30 30 29 29 29 28 28 28

 

Lokalita

Maledivy představují nespočet malých ostrůvků posetých po severních vodách Indického oceánu nedaleko Sríl Lanky a Arabského moře. Tyto ostrovy jsou nepřehlédnutelné zejména díky své přírodní kráse, která jim dává nezapomenutelný šarm kombinující eleganci dlouhých bílých pláží, křišťálově čistého moře a divoce rostoucí vegetace. Oficiální rozloha země sice činí přibližně 100 tis. km2, nicméně z toho je pouze 298km2 tvořeno pevninou. Délka letu z Prahy na hlavní město Malé při přestupu v Dubaji trvá zhruba 11,5 hodiny. 

Služby

  • letenky na  Maledivy  za zvýhodněných podmínek v rámci  celého  balíčku služeb
  • zájezdy na míru včetně kombinací cesty na Maledivy  např.s pobytem v Dubaji,  nebo např. jako golfový zájezd  v Dubaji a na Maledivách,
  • salonky VIP při příletu v Malé před přesunem do cílového resortu
  • českou asistenci během celého pobytu včetně  okruhu  v českém jazyce po  Malé
  • teambuilding  na tematicky nejatraktivnějších ostrovech
  • golf ve vybraných resortech
  • speciální líbánkové a jubilejní balíčky

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

První český beduín

29. 09. 2014 Příběhy a kultura

Autorem článku je náš známý a klient Pavel Žďárský, kterému tímto děkujeme za jeho cenný příspěvek. Alois Musil spatřil světlo světa v Rychtářově, moravské vsi poblíž Vyškova. Během gymnaziálních studií, která absolvoval v Kroměříži, Brně a…

První český beduín

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.