Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Omán

Omán

Doslova Šťastnou Arábií by se dala nazvat nenápadná země na ostrohu Arabského poloostrova.  Muscat, nejkrásnější arabské město, které v celé délce 37 kilometrů zdobí záplava květin a výstavné vily, ospalé vesničky v pouštních rovinách i zavěšené na skalnatých srázech, živá provincie Batínah protkaná zahradami, jimž život do žil vlévá voda z faládží, súky v Nizwě jako z pohádky, na kterých řemeslníci poklidně vyrábějí keramiku, tepou stříbro, zdobí těžký nábytek či prodávají dobytek a všude přítomná čistota, to je tvář současného Ománu. Kdo by věřil, že ještě počátkem 70.let bylo v zemi pouhých 15 kilometrů asfaltových silnic, o zdraví se starali misionáři na jediné klinice, Muscat zavíral večer brány jako ve středověku a tehdejší sultán osobně vydával víza jen několika vyvoleným ?  Všechno změnil jediný muž během pouhých 40 let  a nad výsledkem můžeme jen žasnout.  Když k tomu připočteme dary přírody, které Ománu nadělily úchvatná dramatická pohoří, barevné pouště, jeskyně, kaňony s bujnou zelení a malebnými říčkami, panenské pláže, které si oblíbily želvy, subtropický ráj na jihu, kde tryskají gejzíry, padají nádherné vodopády, kde je  na plážích s kokosovými palmami po celý rok příjemných třicet stupňů a vnitrozemí  se zelená jako Šumava, pak je tu neuvěřitelná země s bájnou pověstí, kterou šířili už obchodníci s kadidlem. Nádherné vůně ománských parfémů Amouage jako by tento krásný cestovatelský sen dnes rámovala. Věnujte pár dnů svého života Sultanátu Omán, bude to láska na celý život. 

Cesty na míru do Ománu

Láká Vás Omán? Podívejte se jakou dovolenou na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Dovolená na míru zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Lokalita

Překrásný a smyslný Omán naleznete na jihovýchodním cípu Arabského poloostrova lemovaného Ománských zálivem, který představuje bránu do Indického oceánu. O celkové rozloze 309 550 km2 je Omán velkou zemí, v níž jsou vnitrostátní transfery poměrně časově náročnou záležitostí. Tak či onak Omán je stále nepříliš objevenou zemí, ve které můžete prožít pohádkovou dovolenou, spojit se s přírodou, načerpat energii a v případě chuti si udělat výlet do sousedních Emirátů, kde se můžete nechat unést vírem velkoměsta a kontrastující moderny 21. století. Doba letu z Prahy s přestupem v Dubaji trvá přibližně 8 hodin.

Zážitky

Desetihodinový program džípem začíná návštěvou súku v Nizwě, bývalém hlavním městě Ománu. Malebný súk jako by promlouval ze starých časů. Obchůdky nabízejí výrobky z mědi, stříbra a hlíny, řemeslníci tepáním zdobí krásně vyřezávané truhlice. Následuje prohlídka kulaté obrovské pevnosti ze 17. století, z niž se nabízí panoramatický výhled na celou Nizwu a pohoří, kam pokračuje další cesta, pakliže Vás ještě nezdrží tradiční dobytčí trh a jeho jedinečná atmoféra. Stoupání do výše dva tisíce metry ve Skalnatých horách zaručuje krásné výhledy, první zastávkou v horách bude městečko Misfah uprostřed citroníků s opevněnou věží a starověkými kamennými domy. Jsou kontrastem ke starým domům v nedaleké Al Hamře, jež jsou z hlíny. Renovace domů v Hamře byla nutná a jeden takový dům, který je živým muzeem, si budete moci prohlédnout. Zlatým hřebem putování je však Sluneční hora,  jeden z nejvyšších vrcholů Ománu, kterou od moře dělí 3010 metrů, přímo pod ní se otevírá dechberoucí výhled do tisíc metrů hlubokého kaňonu, který hraje všemi barvami. Vesnice v jejím okolí žijí svým pomalým tempem jako v době, kdy sem žádný turista nezavítal. Výlet zahrnuje vstupné a realizuje se denně od dvou osob, za příplatek je možné připravit piknikový koš.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Celodenní výlet začíná v Bílém údolí plném zeleně, kde lze sledovat práci místních farmářů i pasoucí se velbloudy. Džíp pak vystoupá až do výšky tisíc metrů do vesnice Al Abyadh, v níž jsou starověké domy doslova zavěšeny na skalách. Její obyvatelé shlížejí na jedné straně na údolí s mělčinami, které lemují písečné duny, zatímco naproti se jim otevírá výhled na skalní horské masívy. Výlet pokračuje do vesnice Wakan, kde lze pozorovat hospodaření na horských terasách, malebnost tohoto koutu země vyniká zejména na jaře, kdy svahy zalije smršť bílých a růžových květů. Sousední Wádí Mistal s dramatickými kaňony celkový dojem prohloubí. Závěr cesty patří předislámskému městečku Nachl, které obklopuje palmová oáza a pevnost, přírodní horké léčivé prameny jsou po cestě určitě příjemným osvěžením. V ceně výletu je zahrnuto vstupné, za příplatek lze objednat piknikový koš.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Pronájem standardního vozu

Pronájem vozu Toyota Yaris či Suzuki D´Zire s automatickým řazením v Muscatu za denní sazbu, ev. lze zajistit zvýhodněnou týdenní sazbu. Cena obsahuje neomezený limit kilometrů. Cena nezahrnuje pojištění CDW (lze zajistit za příplatek předem), případný poplatek za dalšího řidiče. Řidič musí mít více než 25 let a řidičský průkaz musí vlastnit více než rok.

Vyzvednutí a vrácení vozu v hotelech přímo ve městě v Muscatu a Salalah je zdarma, za příplatek v hotelech Shangri-La Muscat a Al Bustan.  

Za příplatek lze zajistit GPS, střešní zahrádku, dětskou sedačku případné čištění vozu po návratu včetně skvrn.

Za příplatek lze zajistit pronájem vozu Toyota Corolla, Honda City, Suzuki Sx4, Nissan Sunny, Toyota Camry, Nissan Altima.

 

Pronájem džípu 4x4

Toyota Prado 2,7 CC s manuální řazením v Muscatu za denní sazbu, ev. lze zajistit zvýhodněnou týdenní sazbu. Cena obsahuje neomezený limit kilometrů. Cena nezahrnuje pojištění CDW (lze zajistit za příplatek předem), případný poplatek za dalšího řidiče. Řidič musí mít více než 25 let a řidičský průkaz musí vlastnit více než rok.

Vyzvednutí a vrácení vozu v hotelech přímo ve městě v Muscatu a Salalah je zdarma, za příplatek v hotelech Shangri-La Muscat a Al Bustan.  

Za příplatek lze zajistit GPS, střešní zahrádku, dětskou sedačku případné čištění vozu po návratu včetně skvrn.

Za příplatek lze zajistit džípy typu Toyta Prado 4,0 CC, Jeep Cherokee, Nissan Xterra, Mitsubishi Pajero, Toyota Land Cruiser, Nissan Pathfinder, Jeep Laredo, Jeep Wrangler atp. Jakékoliv bližší informace Vám rádi sdělíme.

 

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Celodenní výlet začíná v 8 hodin ráno nástupem do džípů 4x4 a odjezdem směrem do ztraceného města Ubar, které bylo znovuobjeveno v roce 1992 díky satelitním snímkům, jež dokumentovaly starověkou kadidlovou stezku. Trasa vede pohořím Qara, z něhož se otevírají panoramatické výhledy na krajinu kolem Salalah, kde lze pozorovat kopce porostlé křovinami a silným stromovím. Po dosažení městečka Thumrajt cesta stoupá západně přes oblast Nadžd. Po 175 kilometrech jsme u cíle, a to v Ubaru - pouštní Atlantidě. Město bylo kdysi dávno zatopeno poté, co se pod ním zřítily podzemní jeskyně, v obrovské proláklině skončily také zásobníky vody, během prohlídky historických ruin je k vidění mj. tzv. Prázdná čtvrť. Z pouštního oceánu vede cesta zpět po asfaltové silnici do krásného údolí Al Hanún, kde si kdysi skladovalo kadidlo předtím, než bylo naloženo na velbloudí karavany. Poslední zastávka před návratem do hotelu patří přírodním pramenům v Šahanvút na úpatí pohoří Dhofar.

Výlet se realizuje džípem 4x4 od dvou osob s anglicky hovořícím řidičem, za příplatek lze objednat francouzsky či anglicky hovořícího průvodce (3 887 Kč za jeden výlet bez ohledu na počet osob), či box s obědem (568 Kč za osobu)

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Počasí

Zatímco v severním regionu Dhofar, Muscatu a jeho okolí se v létě teploty pohybují kolem 37 stupňů, v kraji Salalah panují od června do září monzuny a mlhy, krajina je plná neskutečné zeleně, což láká především turisty z okolních států. Nejvhodnějším obdobím pro cestu do nejnavštěvovanějších částí Ománu je období od října do května, subtropické Salalah je však pro koupání a rekreaci vhodné prakticky celý rok.

Následující tabulka znázorňuje průměrné denní teploty vzduchu v hlavním městě Muscat:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 25 25 28 32 37 38 36 33 34 34 30 28
Průměrná minimální 19 19 22 26 30 31 31 29 28 27 23 20
Běžná teplota moře (Muscat) 24 23 25 27 30 32 31 31 30 30 28 26

Praktické informace

Rozloha: 309 550 km2
Počet obyvatel: 3 311 640
Hlavní město: Muscat (čtětě Maskat)
Státní zřízení: islámská absolutní monarchie s 59 člennou jmenovanou radou
Hlava státu: sultán
Měna: ománský riál (OMR), 1 OMR = 60 Kč (10.2.2020), výměna peněz je možná v bankách (otevřeny od 8.00 do 13.00, ve čtvrtek do 12.00), hotelech a směnárnách po celé zemi.
Platební karty: karty Visa, Mastercards, Access, American Express a Dinners club cards jsou přijímány běžně.
Jazyk: úředním jazykem je arabština, hojně je rozšířena i angličtina. Naši partneři, kteří se o Vás budou starat během pobytu v Ománu, hovoří také německy, italsky, anglicky nebo francouzsky (dle vaší volby).
Náboženství: hlavním náboženstvím v zemi je islám, přičemž Ománci se hlásí ke specifické skupině muslimů zvaných "cháridžíjůn" (volně přeloženo jako "ti, kdož odešli")
Nouzová volání: záchranná služba 999; policie - Muscat 560099, Salalah 290099
Očkování: není povinné a zdravotní problémy se vyskytují zřídka, pitná voda je nezávadná.
Elektřina: 220-240 V/50 Hz, adaptér je nutný a dá se koupit v obchodech.
Ochrana přírody: Ománci říkají, že zátoky, zálivy, pláže a moře v Ománu jsou darem od Boha a nabízejí mnoho příležitostí pro vodní sporty a pikniky v překrásném prostředí. O Váš volný čas a zábavu se stará vláda, která se snaží zachovat přirozené životní prostředí a chrání jej před znečištěním a těžbou. Proto bychom se jako moderní lidé měli snažit spolupracovat na záležitostech, které vedou k zachování krásy a bohatství života na zemi i v mořích," praví se v ománských příručkách pro turisty.

Vízum do Ománu

Všichni návštěvníci musí vlastnit platný cestovní pas (min. 6 měsíců od data plánovaného návratu). Vstupní vízum lze obdržet  od 1.1.2022 po příletu zdarma v případě, že doba pobytu v Ománu nepřesáhne 14 dní a země cestujícího je na seznamu zemí, který tuto výjimku umožňuje. Zároveň mustí být splněny tyto podmínky: ubytovací voucher cestovní kanceláře, se kterou dotyčný cestuje, zdravotní pojištění pokrývající náklady spojené s léčbou covid-19 a zpáteční letenka. V případě, že by program v Ománu byl delší než 14 dnů, pak je potřeba předem žádat elektronické vízum zde https://evisa.rop.gov.om/ .

 

 

Služby

  • cesty na míru se vším servisem
  • cenově výhodné letenky včetně vnitrostátního letu do Salalah
  • víza pro držitelé pasů, kteří nemají české občanství
  • ubytování a stravování v různých kategoriích vč. rustikálních i nejluxusnějších světových resortů
  • pronájem automobilu, a v případě zájmu i s řidičem a průvodcem
  • kompletní služby na míru dle Vašich potřeb
  • odborné akce
  • soustředění pro potápěče, přírodovědce, horolezce atd.
  • zkombinování cesty s návštěvou Emirátů či jiné země tzv. Zálivu

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

10 úchvatných míst arabského světa

22. 06. 2016 Příběhy a kultura

O arabském světě panuje mnoho mýtů a lidé jsou s touto částí světa spjati vzpomínkou na pohádku o tisíci a jedné noci, uklidňujícím kouzlem pouští a v neposlední řadě i méně příjemným pocitem nebezpečí, které v některých zemích regionu panuje. Tento…

10 úchvatných míst arabského světa

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.