Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Jordánsko

Jordánsko

Největším magnetem Jordánska je bezesporu Petra -  nabatejské město vytesané ve skalách, o kterém není třeba dlouze psát. Za podívanou ale určitě stojí také antické město v římském stylu Džaraš, které patří k nejrozsáhlejším na Blízkém východě a kde se mj. konají zajímavé kulturní festivaly a ukázky jízdy římských bojových vozů.  Antickou kolekci doplňuje kromě Pelly a Gadary amfiteátr v hlavním městě Ammánu, který překvapivě dobře ladí s okolní architekturou. I Jordánsko má svá "nej".  K tomu nejnavštěvovanějšímu patří Mrtvé moře - nejnižší bod na zemi.  Méně je už známo, že v Jordánsku byly zřízeny první lázně na Blízkém východě v našem slova smyslu, a to právě nedaleko Mrtvého moře v Maínu. Nejstarší mapa Svaté země složená z mozaiky je k vidění v Madabě, která se stala centrem novodobé zručnosti jordánských řemeslníků. Roztomilé ummajovské lovecké zámečky Azraq, Qusajr Amra, Qasr al-Charanna či Mušatta v poušti - některé s pozoruhodnými freskami jsou objevem prvního českého beduína z Rychtářova u Vyškova Aloise Musila, který je všeobecně znám po celém Jordánsku jako Músá.  Křižácké pevnosti, biblická hora Nebo, Královská cesta od Mrtvého moře do Petry, korálové moře v Aqabě, unikátní přírodní rezervace Dana,  úchvatný kaňon Wádí Mudžíb a fascinující Wádí Rum Lawrence z Arábie - to jsou určitě další důvody proč dovolená Jordánsko bude mít čestné místo ve všech Vašich zápiscích z cest.

Cesty na míru do Jordánska

Láká Vás Jordánsko? Podívejte se jakou dovolenou na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Dovolená na míru zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Lokalita

Bezmála pět hodin letu včetně přestupu dělí cestovatele z České Republiky do hlavního města Jordánska Ammánu. Tato destinace se nachází v centru Blízkého východu obklopená Izraelem, Sýrií, Egyptem, Saúdskou Arábií a Irákem. Představuje jednu z nejvyspělešjích a nejatraktivnějších turistických lokalit v celém regionu. Naleznete zde řadu hotelů prestižních mezinárodních řetězců, ať už u pobřeží Mrtvého či Rudého moře. Zmíněná moře jsou hlavními lokalitami vyhledávanými našimi klienty, přičemž z hlavního města se k Mrtvému moři dostanete za krásných 30 minut, zatímco do Aqaby u Rudého moře cesta potrvá podstatně déle a to necelých 5 hodin po zemi, pakliže se nerozhodnete pro let přímo do Aqaby. Celková rozloha země činí 97 740km2.

Zážitky

Okružní jízda Aqabou zahrnuje návštěvu pevnosti, ve které svého času bojoval Saláh Ad-Dín s křižáky, muzea a obchodní čtvrti města, která je součástí tzv. free zóny. Výlet se organizuje s anglicky mluvícím řidičem včetně vstupného, a to od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Představovat Petru by bylo nošením dříví do lesa, tento novodobý sedmý div světa, který byl pro naše časy objeven před více než 200 lety, je hlavní jordánskou turistickou atrakcí. Co Vás předběžně čeká, si můžete prohlédnout na CD, které od nás obdržíte při rezervaci zájezdu, ale nic Vás nepřipraví na skutečnost, kterou zažijete přímo na místě. Absolvovat prohlídku Petry během jednoho dopoledne je hříchem. Město, které nám zanechali před 2000 tisíci lety Nabatejci, si musí každý užít po svém. Proto doporučujeme minimálně jeden nocleh a dobré rozvržení fyzických sil, protože přes dostupnost všech částí se jistá dávka dobré kondice hodí. Pokud si objednáte prohlídku Petry předem, bude součástí výletu anglicky hovořící řidič během transferů z Aqaby a zpět, vstupné, jednosměrná jízda na koni k soutěsce Siq a místní průvodce, tento výlet se realizuje od dvou osob. Je také možné zajistit pouze vstupné, a to na jeden den či zvýhodněné vstupné na více dnů. Rozhodně doporučujeme základní trasu rozšířit minimálně o výstup ke klášteru  Dejr. Na toulky Petrou budete určitě vzpomínat po celý život.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Důvodem návštěvy tohoto méně známého místa ze seznamu Unesco jsou byzantské mozaiky, jedna z nich ve tvaru koberce zaznamenává města Starého a Nového zákona z obou stran Jordánu. Součástí areálu v Umm Rasas jsou rovněž 15metrové byzantské věže, které užívali první křesťanští mniši. Necelou hodinu od Madaby u Královské cesty se nachází Mukawir, kde syn Heroda Velkého žádal po osudovém tanci Salomé hlavu Jana Křtitele. Půldenní výlet s anglicky hovořícím řidičem zahrnuje vstupné a realizuje se od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Největší jordánská přírodní rezervace na ploše 320 km2 je úchvatnou kombinací chladivých hor, spalujících dun a wádí podél Velkého kaňonu. Dana je domovem živočichů, kteří se běžně vyskytují na opravdové poušti, v lesích kolem Středomoří a na suchých ruských pláních a je tak unikátním spojením domovů vzácné zvířeny a rostlin tří kontinentů - Evropy, Asie a Afriky. Jde konkrétně o 37 druhů savců, 36 druhů plazů, 190 druhů ptáků a 700 druhů rostlin, přičemž 25 z nich jsou druhy ohrožené, jako např.syrský vlk, písečná kočka, menší poštolka obecná či bodnoocasá ještěrka. Na okraji rezervace se nachází stejnojmenná vesnice, která je obydlena min. 6 tisíc let, dnes je domovem kmene Ataata, který se zde usadil před 400 lety. Ve 20.století se hodně obyvatel přestěhovalo do modernější Qadísíje za prací a vzděláním a Dana začala chátrat. Ovšem díky sdružení Přátel Dany a nadšení jedné skupiny žen v Ammánu se povedlo 70 tradiční kamenných domů restaurovat a přesvědčit některé rodiny, aby zůstaly. Putování nádhernou Danou lze spojit s horolezeckými zážitky od pěti osob na 2 - 6 hodin s průvodcem. Nabízený výlet do přírodní rezervace (bez lezení)  obsahuje anglicky hovořícího řidiče  a vstupné, realizuje se od dvou osob. V případě zájmu o horolezectví se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám se vším pomůžeme.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Služby

 • autentické i luxusní zájezdy na míru dle Vašich přání
 • léčebné pobyty u Mrtvého moře
 • letenky za velmi výhodných podmínek
 • pronájem vozu s řidičem či bez
 • speciální odborné a sportovní eventy
 • zajistíme odborné průvodce v nejzajímavějších lokalitách 
 • pobyty u Mrtvého moře, v Aqabě, Petře, Ammánu a kdekoliv jinde dle Vašich požadavků
 • okruhy dle Vašeho itineráře i v kombinaci se sousedním Libanonem či jakoukoliv jinou zemí
 • odborné exkurze
 • tradiční biblické poutě
 • a mnoho dalšího...

Praktické informace

Rozloha: 97 740 km2 včetně západního břehu Jordánu
Počet obyvatel: 6 198 677
Hlavní město: Ammán
Státní zřízení: konstituční monarchie
Hlava státu: král
Měna: jordánský dinár, 1 JOD = 32,27 Kč (9.2.2020). Kreditní karty a šeky: je možné použít v bankách, větších hotelech i půjčovnách aut.
Časový posun: +1 hodina
Jazyk: mateřským jazykem obyvatel je arabština, v celé zemi se však domluvíte i anglicky, náš partner hovoří rovněž tímto jazykem
Náboženství: Něco málo přes 90% obyvatelstvá se hlásí k islámu, z čehož drtivou většinu představují sunnitští muslimové. Šíté se v Jordánsku řadí k minoritě a často je nalezneme v řadách iráckých a libanonských uprchlíků. Dalšími minoritními skupinami jsou křesťatné a drúzové. Navzdory zde uvedenému má Jordánsko neobvykle bohatou křesťanskou historii a je zde k nalezení celá škála křesťanských památek, za nimiž se vydávají věřící ze všech koutů světa.
Nouzová volání: policie 191-192, záchranná služba a požárníci 193 (462 20 90)
Očkování: se nevyžaduje, ale určitě se hodí očkování proti hepatitidě, a to zejména typu A. Průjmovým onemocněním se lze vyhnout důsledným pitím zakoupených minerálek a stravováním v lepších restauracích, rozhodně nedoporučujeme stravování v rychlých občerstveních
Elektřina: 220 V, adaptér s sebou je vhodný

 

Vízum do Jordánska

Vízum se vyžaduje, čeští občané jej mohou získat za poplatek přímo na hraničním přechodu, v případě Aqaby je vízum zcela zdarma. Žadatel vyplňuje při příletu pouze jeden formulář. Pas musí mít platnost minimálně 6 měsíců od data plánovaného konce cesty.

Počasí

Jordánské počasí se vyznačuje typickým středomořským klimatem Blízkého východu, kdy denní teploty dosahují v přímořských oblastech až 40 stupňů v nejteplejších měsících léta, zatímco od podzimu do jara je Jordánsko  příjemným místem pro strávení dovolené u moře či poznávání vnitrozemí, průměrné denní teploty se pohybují v rozmezí 19-29 stupňů v závislosti na lokalitě a termínu. V lednu a únoru severní Jordánsko výjimečně pokrývá sněhová nadílka a často prší, v Aqabě se teploty pohybují pod dvaceti stupni, proto většina hotelů nabízí k relaxaci vyhřívané bazény.

Následující tabulka znázorňuje průměrné denní teploty vzduchu u Mrtvého moře:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 20 22 25 29 34 37 38 38 37 32 27 22
Průměrná minimální 11 13 16 20 24 27 28 29 27 24 18 13
Běžná teplota moře 16 19 20 22 27 27 30 31 29 25 13 16

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Cestování do Arábie je holé šílenství!

15. 05. 2015 Naše názory

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.