Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Emiráty

Emiráty

Spojené arabské emiráty jsou především o lidských požitcích, o touze překonat sama sebe a předvést to nejlepší.  Je to země mnoha "nej", k nimž dopomohla štědrá matka Země a lidé její dary zhmotnili do představy novodobé pohádky o dokonalém světě, v němž nic po materiální stránce nechybí. A tak se obzvláště Dubaj stala díky médiím Mekkou luxusní dovolené a její pláže patří jen pohádkovým palácům. Láká ale hlavně na své rarity: nejvyšší věž světa Burdž Chalífu, kouzelné fontány s přilehlým obřím nákupním střediskem, úžasná akvária, lyžařskou sjezdovku, Palmový ostrov, luxusně vybavené dostihové dráhy či golfová hřiště. Tradiční původní Dubaj se krčí tak trochu v ústraní, i když jen ona má atmosféru, která připomíná staré dobré časy, kdy se veškeré život odehrával v súku u zálivu a kdy jediným výnosným zdrojem obživy byl lov perel. Úzké uličky s romantickým osvětlením zvou každý večer objevit Dubaj, která nebývá tak často na prospektech. Je to také kout, kam se člověk může uchýlit před hektickým tempem, jež zcela původní milou a malou Dubaj 90. let minulého století pohltilo.  

Jestliže Dubaji něco chybí, pak je to více zeleně, to ale není případ Abu Dhabí. Bývalý prezident Spojených arabských emirátů šejch Zájed zeleň miloval a je to zjevné hned v prvním momentu, kdy vkročíte na území největšího z emirátů.  Dlouhodobá investice do této komodity se začíná vracet a dovolenou v Emirátech tak můžete rozšířit o zkušenost z Abu Dhabí, které určitě nebudete litovat. Je tu sice také pár NEJ, jako největší vodní park Yas Water World, největší tematický park na světě Ferrari, úchvatná mešita s největším lustrem a kobercem, která nemá daleko k Tádž Mahalu, je tu ovšem také překrásné nábřeží se záplavou parků, díky čemuž si můžete užít dlouhých procházek s výhledem na paláce a efektně nasvícené mrakodrapy, ale hlavně získáte příležitost poznat blíže místní obyvatelstvo. Počasí ve Spojených arabských emirátech přeje piknikům v parcích po celý rok, a tak může Vaše dovolená díky Abu Dhabí získat zcela nečekaný rozměr. Kromě toho právě tady můžete nalézt pláže, které jsou tiché  a daleko od civilizace. Máte příležitost pocítit horký vítr vanoucí od vysokých písečných dun Rub Al Chálí, pohladit sokoly, poznat zblízka život sběračů datlí či zapálených ekologů, kteří obnovují podél pobřeží obrovské plochy mangrovníků. Můžete si také užít umělecké galerie, nákupy orientálních dárků v moderním súku a přátele doma potěšit třeba skvělými datlemi v čokoládě.

Cesty na míru do Emirátů

Lákají Vás Emiráty? Podívejte se jakou dovolenou na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Dovolená na míru zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Praktické informace

Rozloha: 83 600 km²
Počet obyvatel: 4 300 000
Hlavní město: Abú Dhabí
Státní zřízení: federace, která se skládá ze sedmi autonomních emirátů: Abú Dhabí, Adžmán, Dubaj, Fudžajrá, Ras Al -Chajma, Umm Al-Quwajn a Šardžá
Hlava státu: prezident
Měna: emirátský dirham AED, 1 dirham = cca 6 Kč (17.1.2020)
Kreditní karty: jsou přijímány v hotelech, půjčovnách aut i obchodech.
Časový posun: +2 hod v době letního času, +3 hod v době zimního času.
Jazyk: úředním jazykem je sice arabština, ale angličtina je všudypřítomná, z dalších jazyků je frekventovaná malajština, bengálština, filipínština, ruština a jazyky hindu a urdu.
Nouzová volání: policie a záchranná služba 999, požární služba 997, voda a elektřina 991, turistická policie 8004888, žluté stránky 181.
Očkování: očkování se nevyžaduje, avšak doporučujeme se očkování proti hepatitidě.
Doprava: letiště v Dubaji má tři mezinárodní terminály 1,2 3, mezi nimi funguje kyvadlová doprava. Před letištěm jsou busové zastávky, městské busy jezdí obecně od 5,00 do půlnoci. Letištní busy mají trasy vedeny kolem 80 hotelů v centru města, běžnějším způsobem dopravy je ale taxislužba. Na 7 tisíc vozů přísně dohlíží místní úřad a v Dubaji jsou taxametry samozřejmostí, taxi je možné objednat např. na č. 0097142080808. V Dubaji existují také růžová taxi pro ženy řízená ženami, která lze snadno identifikovat podle barvy.
  Metro otevřené v září 2009 nabízí dopravu na dvou trasách, z nichž jedna propojuje Dubaj (většinou nad zemí) a kopíruje pobřeží, zatímco druhá kříží staré město (většinou pod zemí). Na metro je možné si koupit turistické jízdenky s celodenní platností. Metro je plně vybavené pro obsluhu tělesně postižených osob, má mj. speciální vozy pro ženy s dětmi, Zlatou sekci a VIP sekci. Metro jezdí kromě pátku od 6,00 do 23,00, v pátek od 14,00 do 24,00. Od roku 2010 se do dopravního systému zapojilo také tzv. vodní taxi, které spojuje 17 lokalit, např. starý súk v Dejře s Bur Dubají, golfové kluby kolem Creeku, Mamzar, lagunu s plážemi na Džumejře a v Džebel Alí a dokonce Dubaj s emirátem Adžman.
  Doprava mezi jednotlivými emiráty již tak propracovaná není a do emirátů sousedících s Dubají lze využít taxislužby, zatímco do vzdálenějších míst je třeba si pronajat auto či se spolehnout na sporadické mikrobusové spoje. V posledních letech byly otevřeny busové linky mezi jednotlivými emiráty a zbudována centrální nádraží v každém z nich.

Vízum do Emirátů

Od března roku 2014 byla zrušeno vyřizování víz před odletem do Emirátů pro občany České republiky a Slovenské Republiky, povolení ke vstupu se uděluje přímo pří příletu, a proto je třeba zkontrolovat:

1. cestovní pas, který musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země,
2. a nesmí obsahovat žádný záznam o návštěvě Izraele.

Speciální podmínky platí pro děti, které necestují s vlastními rodiči, více info v CK.V každém případě je třeba si před cestou ověřit, zda se vízové podmínky pro danou státní příslušnost nezměnily.

Služby

 • luxusní pobytové a poznávací zájezdy na míru
 • kombinované pobyty na míru Emiráty - Omán, Katar, Bahrajn Maledivy apod.
 • leteckou dopravu pravidelnou linkou, charterem či privátním jetem
 • asistenci při příletu - možnost zajistit speciální uvítací balíček (květiny, salónek, asistenci při příletu nebo odletu)
 • privátní transfery v typu vozu dle přání
 • tranzitní program v Dubaji dle přání
 • samostatné ubytování v hotelech 3* - 5* na libovolný počet nocí s vybraným typem stravování, a to v klasických hotelech mezinárodního standardu či stylových zařízeních např. v poušti s informační schůzkou v českém jazyce
 • fakultativní výlety v českém jazyce (seznam viz pobytové zájezdy Emiráty) po celém území Emirátů
 • vstupenky 
 • potápění v Musandamu, vyhlídkové lety nad Dubají, Abu Dhabí, Ras Al Chajmou
 • programy na míru např. v souvislosti s koňskými dostihy (např. návštěva stájí arabských plnokrevníků a setkání s hvězdami tohoto sportu), závodem formule F1, tenisovými turnaji, veletrhy atd.
 • účast na hlavních sportovních, obchodních a jiných událostech jako např. golfový turnaj Dubai Desert Classic,Air Show, Dubai Duty Free Tennis Championship,  Dubai International Boat Show, koňské dostihy, Arabian Travel Market atd.

Počasí

Příjemné slunné dny a příjemné vlahé večery jsou v zemích Zálivu od poloviny října do poloviny května, v lednu a v únoru mohou být  až trochu chladné. Od prosince do února se čas od času vyskytují deště, v jarních měsících se mohou objevit písečné bouře nebo bouřky. Od  poloviny června do září je velmi horko a souběžně velmi vlhko, proto jsou všechny budovy a automobily silně klimatizovány a proto také většina "domorodců" s oblibou odjíždí v létě do Evropy a dalších koutů světa. 

Následující tabulka znázorňuje průměrné měsíční teploty v Emirátech:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 24 25 28 32 37 39 40 41 39 35 31 26
Průměrná minimální 14 15 17 20 24 26 29 30 27 23 19 16
Běžná teplota moře 17 19 22 24 25 27 28 28 27 25 20 18

Lokalita

Spojené arabské emiráty se nacházejí na jihovýchodním pobřeží Arabského poloostrova a v bezprostředním sousedství států Saúdská Arábie, Omán, Katar a Írán. Země je dále lemována Perským zálivem a Ománským zálivem, skrze který získává přístup do Indického oceánu. Emiráty jsou zemí mnoha rekordů a dechberoucích důkazů lidské zručnosti a vynalézavosti, o čemž svěčí mimo jiné i fakt, že díky mnoha megalomanským projektům z hlavy šejcha Mohammeda se podařilo zvětšit rozlohu země o desítky kilometrů budováním umělých ostrovů. Celková rozloha země nyní činí 83 600km2 a stále roste. Pokud si zvolíte cestovat do Emirátů, délka létu nepotrvá déle než 6 hodin. Díky pohodlnému přímému spoji z Prahy do Dubaje se tak Emiráty stávají pro naše klienty top destinací.
 

Zážitky

Není nic lepšího než poznat místní obyvatele při dobrém jídle. My tuto možnost nabízíme ve dvou verzích. První je anonymnější a bruch, oběd nebo večeře se odehrává v tradičním arabském domě. Tabule se servíruje na dlouhém koberci, každé jídlo je označeno a místní dámy a pánové nejen vše ochotně osvětlí, ale také se ujímají rolí hostitelů se vším všudy. Centrum šejka Mohammeda je otevřeno každý den kromě pátku celému světu, a tak se stává, že u tabule zasednou desítky národností, a to slibuje živou a zábavnou diskusi, která se odehrává v anglickém jazyce. Po jídle si můžete prohlédnout okolní staré město a něm např. muzeum parfémů, muzeum Shindagha či se můžete účastnit kurzu kaligrafie s věhlasným odborníkem.

Pokud máte raději intimnější atmosféru, pak Vás ráda ve svém krásném domě uvítá paní Asma na oběd, večeři nebo odpolední čaj. Z její kuchyně můžete v madžlisu čili místnosti pro hosty ochutnat džus z růží a jiného ovoce, domácí sladkosti a dezerty, tradiční polévku, salát s jogurtem a mátou, neobvyklé hlavní chody, datle, arabský čaj či jiné nealkoholické nápoje. Asma hovoří anglicky nebo francouzsky a během návštěvy například prozradí, jak se vyrábí tradiční domácí vůně nebo parfémy, jak se organizuje svatba a také třeba vše o místní módě. K paní Asmě můžete zavítat kterýkoli den v týdnu.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Město zlata, arabských tradičních zvyků, moderní výstavby a unikátních projektů je námětem sedmihodinové prohlídky Dubaje s českou průvodkyní. Okružní cesta začíná u dubajského zálivu Creek, který rozděluje Dubaj na dvě části - z jedné čtvrtě do druhé se lze přepravit atraktivním lodním taxi zvaném abra. Má zastávku přímo u súku s kořením, zlatem nebo látkami, jenž je prvním bodem programu. Následuje přesun do atraktivní oblasti podél moře známé jako Džumejra Beach, kde bude možné shlédnout mešitu Džumejra (pouze zvenku) a jeden ze symbolů Dubaje luxusní hotel Burdž Al Arab ve tvaru plachetnice (opět pouze zvenku). K Dubaji nyní neodmyslitelně patří megaprojekt Palmový ostrov, jenž je další zastávkou. Okružní jízda pokračuje po nejvýstavnější dubajské třídě Šejch Zájed Road, kterou lemují mrakodrapy všemožných tvarů v délce několika kilometrů. Program končí u největšího a momentálně nejoblíbenějšího nákupního střediska Emirátů Dubai Mall, které nadchne obřím akváriem, zimním stadionem, dvěma tisíci obchody, VZ zážitky a hlavně svým okolí se zpívajícími a tančícími fontánami pod nejvyšší věží na světě, slavnou Burdž Chalífou (828 m). Výlet je bez oběda (lze se občerstvit během zastávky v jednom z nákupních středisek s širokou nabídkou restaurací), zahrnuje vstupné a realizuje se v případě účasti min. 8 osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Vydejte se s námi na neobvyklou prohlídku Dubaje v doprovodu profesionálního fotografa Erika, který Vás zachytí v Dubaji z těch nejatraktivnějších úhlů a s úchvatnými panoramaty na pozadí. Den začíná na oblíbené promenádě místního obyvatelstva City Walk, poté se přesunete na Zlatý rám, z něhož je Dubaj zvláště fotogenická. A nakonec úchvatné Muzeum budoucnosti, které budou Vaše děti milovat, tolik vjemů, vůní, obrazů.....

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Nabízíme odpoledne prožité v interiérech věhlasně známých symbolů Dubaje. Výjimečný den začíná návštěvou proslulého luxusního hotelu Burdž Al Arab, v jehož kavárně se podává čaj o sedmi chodech s různými delikatesami. Poté budete přepraveni k mrakodrapu Burdž Chalífa, který ze své observatoře ve 124.patře nabídne jedinečný výhled na Dubaj a okolí. Na závěr si lze užít fascinující podívanou na světelnou hudební show tančících fontán přímo pod mrakodrapem. Výlet se organizuje min. od dvou osob, přičemž anglicky hovořící řidič bude k dispozici v průběhu celého programu, návštěva hotelu Burdž Al Arab vyžaduje společenské oblečení.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Do Guinessovy knihy s mešitou pod taktovkou ženy

02. 10. 2014 Příběhy a kultura

O tom, že Abú Dhabí chce předstihnout Dubaj si už pár let štěbetají vrabci na střeše. Marketingový úspěch aerolinií Emirates, Burj Al Arab hotel, pouštní paláce, roztodivná nákupní střediska se žraloky, zimní lyžování, Palmové ostrovy - to vše…

Do Guinessovy knihy s mešitou pod taktovkou ženy

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Přikrývka z hvězd

25. 05. 2022 Příběhy a kultura

  Ačkoli je Arábie automaticky podvědomě spojena s pouští, málokdo si do ní naplánuje dovolenou. A to je velká škoda zejména v měsících, kdy ani vlny v Perském zálivu plavce neovinou laskavými 27 stupni. V takovém případě se sice nabízí…

Přikrývka z hvězd

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.