Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Libanon

Libanon

Letmý pohled na mapu Libanonu stačí k přesvědčení, že vysoké pohoří téměř po celé jeho délce zaručuje, že půjde o jednu z nejmalebnějších zemí východního Středomoří. Čistý vzduch, skvělý výhled na moře, výborná vína v rozlehlých sklípcích, vyhlášené restaurace v městečkách Brúmana či Bejt Mary, jež nemají daleko k umění vlastních maminek a babiček,  někdy už od listopadu do dubna také lyže - to jsou důvody, proč právě hory přitahují Libanonce snad více než moře. V Libanonu není místo pro nudu a smutek, a to i když je z politiky hodně úzko. Jestliže se omrzí sportování, je možné vyrazit za památkami. Za 9 tisíc let dva tucty civilizací nashromáždily slušnou dávku historie, která se ve finále zhmotnila díky abecedě, kterou z libanonských přístavů Tyr a Sidón rozvezli do světa Féničané, v letopisy, jež zaznamenávají nekonečnou výměnu říší. Všechny z nich v Libanonu toužily po jediném – po cedrovém dřevu. Dnes je ho tak málo, že výlet k cedrovému háji  je doslova posvátnou poutí. Nicméně na kráse pobřeží tento fakt nijak neubírá, zvláště, když jej zdobí nádherné zelené kaňony a také kouzelné jeskyně Džáita, které aspirovaly na novodobý sedmý div světa. Z množství kostelů a kaplí je též zřejmé, že v Libanonu má silné kořeny křesťanská komunita, která usilovně pracuje na přenesení evropských kulturních hodnot do prostředí Orientu v mnoha podobách. A co je tajemným faktorem X?  Bezpochyby megality a chrámy Baalbeck!

Cesty na míru do Libanonu

Láká Vás Libanon? Podívejte se jakou dovolenou na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Dovolená na míru zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Praktické informace

Rozloha: 10 452 km2
Počet obyvatel: 4 100 000
Hlavní město: Bejrút 
Státní zřízení: republika
Hlava státu: prezident
Měna:  libanonská libra, 1 Kč = 66 LBP (10.2.2020), běžné jsou i přímé platby ve valutách, jejichž směna je volná bez kontrol a omezení
Kreditní karty: jsou přijímány ve větších institucích
Časový posun: +1 hodina
Jazyk: turista se kromě arabštiny bez problému dohovoří anglicky nebo   francouzsky, v těchto jazycích poskytuje servis našim individuálním klientům i naše partnerská libanonská kancelář
Náboženství Libanon má spolu se Sýrií nejrozmanitější společenskou mozajku z hlediska etnického i náboženského. Ačkoliv je nejzastoupenějším náboženstvím v zemi islám, předsatvuje na poměry regionu pouhých 54% společnosti. Pozoruhodné je, že toto číslo lze téměř přesně rozpůlit na šíty a sunnity. Druhým největším náboženstvím v zemi je křesťanství, které je zastoupeno pestrou směsicí maronitské, řecké ortodoxní, melktitské, armenské katolické či protestantské církve. Zbylá část obyvatelstva se řadí k tzv. drúzům a jiným méně známým vírám.
Nouzová volání: v Bejrútu - záchranná služba 145, požárníci 310105, policie 386440, 425250, turistická policie 343209;  v Tripolisu: záchranná služba 610861, policie 430754, 614011
Očkování: se nevyžaduje, doporučujeme očkování proti hepatitidě
Elektřina: 220 V, je nutný adaptér
Úřady: vládní úřady pracují od 8 do 14 hodin, banky od 8 do 12.30, v sobotu od 8  do 12 hodin, obchody a soukromé kanceláře mají otevřeno od 8 do 17 hodin (v soukromém sektoru se časy liší)

 

Vízum do Libanonu

Z důvodu podpory turistiky libanonské úřady zrušily řadu omezení, kterými se bránily průniku nežádoucích aktivit z východní Evropy. Pokud budete mít příslušné doklady a další potvrzení vpořádku, bude vízum českým občanům uděleno zdarma přímo na hraničním přechodu. Protože se vnitřní předpisy ohledně víz často mění, je třeba si tuto skutečnost před cestou znovu ověřit.

Zážitky

Návštěva slavného antického města Baalbeck nemůže v libanonském itineráři rozhodně chybět. Chrámy z římského období opředené mnoha záhadami jsou skutečným zážitkem, chrám Bakcha připomíná, že okolní údolí Bikaá má příhodné podmínky pro pěstování vinné révy, proto závěr cesty patří ochutnávce místních slavných vín ve sklepech Ksará. Celodenní výlet se organizuje s anglicky mluvícím průvodcem s licencí a rovněž řidičem včetně vstupného, a to od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Velmi atraktivní výlet zahrnuje návštěvu krásných jeskyní Džáita nedaleko Bejrútu, které aspirovaly na titul novodobý sedmý div světa, z hlubin Země se pak lanovkou přesunete k modernímu chrámu Paní Libanonu v Haríse, který obklopují cedry a v jehož blízkosti sídlí místní patriarcha. Z výšiny se naskytne nádherný výhled na libanonské pobřeží, kam směřuje finální program cesty, ten totiž končí v jednom z nejstarších osídlení na světě, a to v bývalém fénickém přístavu Byblos. Zde je možné navštívit křižáckou pevnost, fénické chrámy a nekropolis a také římský amfiteátr. Den můžete zpestřit pozdním obědem na libanonský způsob s mezzé na místní promenádě nebo nákupem v místních obchůdcích, které lákají např. na jedinečné fosílie. Celodenní výlet zahrnuje služby anglicky mluvícího průvodce, řidiče a vstupné, organizuje se již od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Bšaré je přes polohu vysoko v horách místem starověkého fénického osídlení. V 7. století se do oblasti uchýlily před perzekucí velké skupiny křesťanů. Cesta vede podél piniových hájů nádherným a velmi malebným údolím Kadíša do nadmořské výšky 1600-2000 metry, kde se nacházejí poslední cedrové háje a mj. také zimní lyžařská střediska. Bšaré je domovem slavného básníka Džibrána Chalíla Džibrána, kterému je věnováno místní muzeum, je skvělé si dát oběd právě na tomto místě. Celodenní výlet zahrnuje anglicky hovořícího průvodce s licencí, řidiče a vstupné, realizuje se od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Během okružní jízdy Bejrútem se projedete po bejrútském nábřeží nad známými Holubími skalami, trasa pokračuje na slavnou obchodní třídu Hamra, poté navštívíte nevelké, ale velmi hezké Národní muzeum. Posledním bodem jízdy po Bejrútu bude náměstí Mučedníků, kde objevíte staré město s částí, na které probíhají první archeologické vykopávky, a prohlédnete si renovované domy v klasickém stylu včetně kostelů a mešit. Odsud zamíříte do Deir Al-Qamar, bývalého hlavního města horského Libanonu, v němž jsou k vidění paláce včetně slavného muzea Marie Baz, kostela Notre Dame a Fachreddínovy mešity ze 17. a 18.století. Vrcholem cesty je návštěva kouzelného paláce emíra Bašíra v Beit Ed-Dínu, který je mistrovským kouskem orientální architektury. Dnes je palác letní rezidencí libanonského prezidenta. Celodenní výlet zahrnuje služby anglicky hovořícího průvodce s licencí, služby řidiče a vstupné, výlet lze realizovat již od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Služby

  • autentické a luxusní cesty na míru pro individuální turisty, páry, rodiny i větší skupiny
  • zajistíme kvalitní ubytování se stravováním v atraktivních lokalitách
  • místního řidiče a průvodce s licencí v angličtině nebo francouzštině v průběhu  individuálních výletů
  • zprostředkujeme vstupenky na kulturní akce v době festivalů
  • připravíme Vám jedinečný zájezd pro milovníky vín
  • zorganizujeme i méně všední zájezdy s křesťanskou tematikou
  • zajistíme sportovní soustředění
  • připravíme lyžařský pobyt v libanonských horách v zimních měsících či víkend v Bejrútu v kombinaci s lyžováním,
  • umíme zkombinovat cestu do Libanonu s cestou do sousedního Jordánska či jakékoliv jiné země světa
 

Počasí

Počasí je v Libanonu středomořské, zimy jsou deštivé. V horských oblastech od listopadu obvykle sněží, nejlepší sněhové podmínky jsou od druhého týdne v lednu do třetího týdne v březnu. Léta jsou dlouhá, teplá a v přímořských částech také hodně vlhká.

Následující tabulka znázorňuje průměrné denní teploty vzduchu v Bejrútu:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 17 17 19 22 26 28 31 32 30 27 23 18
Průměrná minimální 11 11 12 14 18 21 23 23 23 21 16 13
Běžná teplota moře 19 18 18 19 21 25 28 29 28 26 23 20

Lokalita

Libanon na jihu sousedí s Izraelem a od východu na sever se Sýrií. Na své západní straně je ohraničen Středozemním mořem. Libanon je co do rozlohy (10 452 km2) zemí malou, nicméně je ideálním vstupem do světa Orienty  pro Evropana, který prahne po poznání a hodnotách arabského světa, přičemž současně lpí na životním stylu západní civilizace. V Libanonu naleznete téměř vše - od dlouhých pláží, přes husté lesy až po přírodní vodopády nebo zasněžené hory. S nadsázkou se říká, že v Libanonu můžete sjet ze sjezdovky rovnou na pláž. 

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Cestování do Arábie je holé šílenství!

15. 05. 2015 Naše názory

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.