Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 10 - 18hod

Zpět nahoru

Seychely

Seychely

Země vysněných líbánek, dlouhých bílých pláží, křišťálově čistého moře a typických skalistých scenérií je rájem na zemi, v němž můžete strávit dovolenou na klíč přesně podle Vašich nejhlubších představ. Seychely jsou jednou z hlavních turistických destinací cestovatelů, kteří si potrpí na luxusní prostředí, klid a maximální soukromí. Díky tradici prémiového cestování nabízí Seychely bohaté možnosti ubytování ve větších luxusních resortech stejně jako v soukromých vilkách či boutique hotelech. Kromě nadstandardního ubytování si zde můžete vyzkoušet i řadu volnočasových aktivit počínaje potápěním, šnorchlováním, různými sporty až po vyjížďky na jachtách, rybaření v hlubokých vodách, aktivity ekoturistiky atd.

Láká Vás něco z výše uvedeného? Pokud ano, pak se s námi vydejte na cestu neopakovatelných chvil, které Seychely a další ostrovy Indického oceánu skýtají.

Cesty na míru na Seychely

Lákají Vás Seychely? Podívejte se, jaké zájezdy na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Zájezdy zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Lokalita

Nevíte-li, zda-li dát přednost Mauriciu či Maledivám, pak Vám mohou přiít Seychely vhod. Díky své poloze mezi uvedenými ostrovy jsou Seychely dobrým kompromisem z hlediska lokality. Ostrovy dělíme primárně na hlavní, tj. Mahé a dále na La Digue, Praslin a Silhouette Island. Okolo nich se pak nachází řada menších méně významných ostrůvků, které dotvářejí celkový obraz země, jež je známa svými plážovými scenériemi se skalistým terénem a bujnou přírodou. K Seychelám patří také vzdálenější souostroví Amirantes. Celková rozloha Seychel činí 455km2

Praktické informace

Rozloha: celkem 115 granitových a korálových ostrovů o celkové ploše  455  km
Počet obyvatel: přes 87 500
Hlavní město: Victoria
Státní zřízení: republika
Hlava státu: prezident
Měna: seychelská rupie, která se dělí na 100 centů , 1 SRP = 1,77 Kč (1.12.2016). Mince mají hodnotu 5, 10 a 25 centů, 1 a 5 rupií, zatímco bankovky mají hodnotu 10, 25, 50, 100 a 500 rupií. Peníze lze směnit na letišti, v bankách, hotelech.
Kreditní karty: jsou přijímány na všech ostrovech a bankomaty lze nalézt ve všech velkých bankách na Mahé, Praslinu a La Digue
Časový posun: + 2hodiny v době letního času
Jazyk: úředními jazyky je kreolština, angličtina a francouzština, obyvatelstvo je směsí Evropanů, Afričanů a Asiatů
Nouzová volání: zdravotní ambulance, policie a požárníci 999 (policie navíc 133, záchranná služba 151)
Očkování: oficiálně se očkování nevyžaduje, ale doporučujeme očkování proti tetanu, hepatitidě typu A, event. malárii, doporučuje se mít při sobě malý balíček první pomoci s aspirinem, vatou, alkoholem, repelentem proti komárům a obvazy
Elektřina: 220-240V/50 Hz, Seychely používají britský systém, adaptér je proto nutný.
Doprava: autobusové linky na hlavních ostrovech Mahé, Praslin a La Dique fungují od 5,30 do 19 hodin. Na Mahé a Praslinu lze kromě taxislužby najmout moped. Pro vlastní řízení je vyžadován mezinárodní řidičský průkaz. Ostrovy jsou od r. 1978 propojeny vnitrostátními linkami Air Seychelles, několikrát denně létají spoje mezi Mahé a Praslinem, charterové linky (privátní pronájem) s 20 nebo 36 místnými letadly míří na ostrovy Denis, Bird, Frégate, Alphonse a Desroches. Mezi přístavy Quay na Mahé a Baie St.Anna na Praslinu dvakrát denně jezdí rychlé lodě, neoperují ale v nočních hodinách.
Telefonní spojení: z většiny hotelů se dá dovolat do většiny zemí. Na letiště a hlavních ostrovech jsou k dostání oblíbené předplacené karty.  Internetové připojení kabelové a Wi-Fi je mnohdy pomalé a pokrývá jen území tří ostrovů Mahé, Praslinu a La Dique, na řadě míst se nacházejí internetové kavárny a veřejné telefonní budky. Mobilní pokrytí zajišťují dva operátoři Cable & Wireless a Airtel.
Náboženství: 90% populace se hlásí ke katolické církvi, část tvoří příslušníci anglických protestantů a Adventistů 7.dne, své chrámy mají na ostrovech hinduisté a v hlavním městě Victoria se nachází jediná mešita.
Ostatní: oficiální otvírací doba úřadů je od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin, některé privátní společnosti mají o víkendu také zavřeno. Obchody mají otevřeno od pondělí do pátku od 8 do 17 hodin, v sobotu do 12 hodin, některé privátní obchody mají otevřeno i v neděli. Většina svátků je totožných s evropskými (vánoce, velikonoce), v červnu se pak slaví několik národních svátků.

Vízum na Seychely

Pro občany České republiky není vízum vyžadováno. K cestě postačuje platný pas, který může mít maximální platnost do data odletu ze Seychel, zpáteční  letenka či letenka do další destinace, potvrzení o ubytování a odpovídají finanční prostředky na dobu pobytu.Vstupní povolení je platné 1 měsíc a lze jej bezplatně prodloužit na tři měsíce, pakliže má návštěvník dostatek prostředků na pobyt až na 12 měsíců, může za poplatek požádat o další povolení.

Klima

Klima je jedním z hlavních důvodů obliby Seychel  coby celoroční destinace mezi milovníky exotických dovolených. Příjemné počasí s průměrnou teplotou kolem třiceti stupňů a teplotou vody mezi 27-29 stupni bez hrozby cyklonů láká návštěvníky, kteří mají v plánu jak pasivní, tak aktivnější představy o pobytu.

Nejlepší klimatické podmínky jsou v měsících duben-květen a říjen-listopad, kdy je většinou bezvětří. Od října do března převažuje severozápadní proudění, od května do září  fouká chladnější jihovýchodní vítr, nejčastější srážky se dostavují v lednu, únoru, dubnu a prosinci. Nejnižší vlhkost je od června do října, toto období je také nejvhodnější dobou pro pozorování ptactva. Nejlepší podmínky pro potápění s viditelností až 30 metrů do hloubky moře bývá v dubnu, květnu, říjnu a listopadu. V důsledku monzunového období v Indickém oceánu se někdy hlavně u východních stran ostrovů objevují řasy.

Následující tabulka znázorňuje průměrné denní teploty vzduchu na Seychelách:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 30 31 31 32 31 29 28 29 29 30 30 30
Průměrná minimální 25 25 25 25 26 25 24 24 25 25 25 25

 

Služby

  • leteckou dopravu pravidelnou linkou či privátním jetem vč. vnitrostátních přeletů mezi ostrovY
  • asistenci při příletu - možnost zajistit speciální uvítací balíček (květiny, salónek),
  • transfery,
  • luxusní pobytové a tematické cesty na míru
  • kombinované pobyty na míru s dalšími zeměmi jako např. Jihoafrická republika, Tanzánie, Emiráty atd. nebo s ostrovy Indického oceánu jako Mauricius či Maledivy
  • samostatné ubytování v hotelech 3* -5* na libovolný počet nocí s vybraným typem stravování, a to v klasických hotelech mezinárodního standardu či stylových ultra-deluxe vilách
  • fakultativní výlety,
  • pronájem privátní jachty s posádkou či bez

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Z Prahy do Dubaje s Emirates A380

23. 08. 2017 Novinky

Zážitky z cestování do Dubaje budou od 1. května 2016 umocněny díky nové denní lince Emirates v kultovním dvoupatrovém letadle Airbus 380 s vlastní sprchou, barem a privátními kabinkami pro cestující First Class.

Z Prahy do Dubaje s Emirates A380

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh
Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. s podmínkami. Více informací zde.


Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.