Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 10 - 18hod

Zpět nahoru

Botswana

Botswana

Botswana je známá pro svou divokou přírodu a bohatou faunu, která patří mezi nejlepší na celém africkém kontinentu. Cestování Botswanou evokuje dobrodružné emoce spjaté s pohybem v enormním přírodním parku vystřiženém jako z pohádky, neboť 38% celkové plochy země je věnováno národním parkům a rezervacím, v nichž zvířata nejsou omezena ploty, a mají tak naprostou volnost pohybu.

Můžete zde prožít uchvacující pohled na světově největší nedotčenou vnitrozemskou deltu Okavango, nepředstavitelnou rozlehlost druhé největší přírodní rezervace na světě Kalahari, klid neobydlené oblasti Makgadikgadi o velikosti Portugalska a v neposlední řadě životem překypující Národní park Chobe. Mluvíme-li o národních parcích, pak nesmíme opomenout řadu ohrožených ptáků a živočichů nacházejících se na území Botswany, mezi něž patří Divoký pes, gepard, hnědá hyena a další. Možnost spatřit tyto ohrožené druhy na vlastní oči a být jimi doslovy obklopen během zcela autentického safari dělá z Botswany destinaci, z níž si odnesete jedinečné vzpomínky. V neposlední řadě součástí každé cesty do Botswany je kulturní dědictví, jež můžete poznat na vlastní kůži při kontaktu s místními přátelskými obyvateli, jejichž vesnice a domy jsou hostům často otevřené. 

Chcete-li návazat skutečné spojení přírodou ve své nedotčené podobě, nechat se obklopit tisíci zvířat, oddat se klidu a okusit vlídnost domorodých kmenů Afriky, pak je Botswana tou správnou volbou pro Vaší netradiční, avšak luxusní dovolenou. 

Cesty na míru do Botswany

Láká Vás Botswana? Podívejte se, jaké zájezdy na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Zájezdy zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

+420 737 501 912

junis.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Počasí

Počasí v Botswaně je jen částečně suché. Ačkoliv je po většinu roku sucho a horko, střídají se zde i deštivé sezóny, které přicházejí na řadu v letních měsících. Srážkovost je nevyzpytatelná a silně regionální, což v praxi znamená, že zatímco v jedné oblasti dochází k silným deštům, o 10 kilometrů dál je naprosté sucho. Po těchto srážkách obvykle dochází k silnému rozbřesku slunce, díky čemuž se voda příliš nevsakuje do půdy, ale vypařuje do vzduchu.

Výše zmíněná letní sezóna začíná v listopadu a končí v březnu. Obvykle je doprovázena vysokými teplotami, nicméně během ní dochází k výše zmíněným dešťům, oblačnosti a dočasně nižším teplotám. Zimní sezóna začíná v květnu a končí v srpnu, během níž je naprosté sucho. Dny jsou vždy slunné a příjemně hřejivé, avšak noční teploty se mohou propadnout až pod bod mrazu v určitých oblastech jihozápadu.

Období mezi létem a zimou, tj. duben, počátek května, září a říjen jsou sice stále význačné suchem, nicméně dny jsou o něco chladnější než v létě a noci jsou teplejší než v zimě.

Následující tabulka zachycuje minimální a maximální teploty vzduchu v Botswaně (Gaborone):

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 33 32 31 29 26 23 23 26 30 32 32 33
Průměrná minimální 20 19 17 13 8 5 4 7 12 16 18 19

 

Praktické informace

Rozloha: 581 730 km²
Počet obyvatel: 2 miliony 
Hlavní město: Gaborone
Státní zřízení: parlamentní republika
Hlava státu: prezident
Měna: pula (BWP) tvořená 100 thebe, 1 BWP = 2,13 Kč (10.1.2020)
Kreditní karty: jsou přijímány v hotelech, půjčovnách aut i obchodech
Časový posun: obdobně jako v Jihoafrické republice ani zde není v průběhu léta časový posun, zatímco v zimě je rozdíl +1 hodina 
Jazyk: Angličtina a setčwana
Nouzová volání: Policie 499 nebo 999, záchranná služba 997, hasiči 998
Elektřina: 231V 50Hz, přičemž zásuvky jsou odlišné, a proto je nutné si na místě pořídit adaptér nebo v ČR zakoupit univerzálního ježka
Očkování: V Botswaně se nevyskytuje žlutá zimnice a pro cestovatele z Evropy není očkování proti ní vyžadováno. 
Doprava: Botswana je propojena řadou vnitrostátních leteckých linek, které jsou operovány až několikrát denně, jedná se zejména o trasy Gaborone - Francistown / Maun / Kasane. Zvolíte-li dopravu po zemi, pak s sebou určitě mějte platný mezinárodní řidičský průkaz, registrační dokumenty a nezapomeňte, že se řídí na levé straně silnice. Na letištích a v hlavních turistických oblastech je pak běžně dostupná půjčovna aut.

Vízum do Botswany

Občané České republiky mohou vstupovat a pobývat na území Botswanské republiky bez víz. Bezvízový styk se týká cest za účelem turistickým, oficiálním a obchodním. Celková doba pobytu bezvízového pobytu nesmí přesáhnout celkem 90 dní (kumulativně) během jednoho roku.

Kromě platného cestovního dokladu by všichni cizinci při návštěvě Botswany měli při vstupu do země zdůvodnit účel cesty, popř. uvést kdo je do Botswany zve a kdy hodlají opustit zemi. Z tohoto důvodu mohou být při vstupu do země požadováno předložení dokumentů jako zpáteční letenka, potvrzení o ubytování, kontakt na zvoucí osobu apod.

Vzhledem k tomu, že opakovaně dochází k tomu, že někteří botswanští imigrační úředníci si nejsou vědomi bezvízového režimu pro občany ČR, doporučujeme, aby si cestující do země vzali kopii nóty uvedené na webové stránce.

Lokalita

Botswana se rozprostírá v jižní části Afriky v přímém sousedství Jihoafrické republiky, Namíbie, Zimbabwe a Zambie. Patří k těm z mála zemí, které nemají přístup k moři, nicméně se svou rozlohou přesahující 581 730 km² a pozoruhodnou geografií nabízí cestovatelům jedinečné možnosti vyžití v souladu s přírodou a pozorování zcela autentického safari. Ve vnitrozemí se nachází několik přírodních rezervací, parků (např. Národní park Chobe, přírodní rezervace Kalahari atd.) a chráněných oblastí, přičemž ta nejpoutavější místa naleznete pravděpodobně v okolí delty řeky Okavango, která je dárcem života celé oblasti. Většina měst vč. hlavního města Gaborone je koncentrováno na jihovýchodě při hranicích s Jihoafrickou republikou. Možností, jak se dopravit do Botswany je více, avšak vždy se dvěma přestupy. Například při letu přes Frankfurt trvá cesta v přibližně okolo 19 hodin.

Služby

  • luxusní pobytové a poznávací okruhy na míru
  • kombinované pobyty na míru s okolními zeměmi jako např. Jihoafrická republika, Tanzánie atd. nebo s ostrovy Indického oceánu jako Mauricius, Maledivy či Seychely,
  • leteckou dopravu pravidelnou linkou či privátním jetem
  • asistenci při příletu - možnost zajistit speciální uvítací balíček (květiny, salónek),
  • privátní transfery,
  • samostatné ubytování v hotelech 3* -5* na libovolný počet nocí s vybraným typem stravování, a to v klasických hotelech mezinárodního standardu či stylových zařízeních jako jsou lodže na deltě Okavanga, luxusní stany v přírodních rezervacíh atd.
  • fakultativní výlety,
  • autentické safari, lety horkovzdušným balónem, trekking a jiné outdorové aktivity atd.

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 737 501 912

junis.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Viktoriiny vodopády v koloniálním stylu

03. 01. 2018 Z našich cest

Píše se listopad 2017 a v Zimbabwe dochází k převratu. Dosluhující prezident Mugabe je armádou zadržen, jeho choť odlétá do exilu a vojáci přebírají moc. No není to ideální okamžik k návštěvě této země? Jsem dost šílený a vyrážím vstříc…

Viktoriiny vodopády v koloniálním stylu

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh
Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. s podmínkami. Více informací zde.


Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.