Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Zimbabwe

Zimbabwe

Zimbabwe je zemí, o níž se běžný člověk dozvídá spíše v negativním kontextu slabé ekonomiky či politických převratů, nicméně se jedná o destinaci s velkým přírodním bohatstvím a mnoha atraktivními turistickými lákadly. Samotný překlad názvu země potvrzuje výše uvedený fakt, neboť slovo "dzimba-dza-mabwe" přeložené z jazyka Shona znamená "velký kamenný dům". V minulosti bylo Zimbabwe, obdobně jako mnoho jiných afrických zemí, pod koloniální nadvládou, což poznáte i na silniční jízdě vlevo. Dnes se však Zimbabwe posouvá do etapy nových možností a svobody. 

Návštěvníci ze zahraničí jsou lákani bohatou faunou, florou a luxusem, kterého se jim navzdory ekonomice země dostane v oblasti Viktoriiných vodopádů. Širokému spektru aktivit pomáhá i velmi stabilní a celoročně příjemné počasí, které mnozí odborníci hodnotí jako nejpříznivější na světě. Turisty mimo jiné potěší i fakt, že angličtina je běžně rozšířená a jazykem se domluvíte prakticky kdekoliv v zemi. Přesto vše zůstávají nejzajímavější lokalitou Viktoriiny vodopády, které se navíc příhodně nacházejí u hranic s Botswanou a Zambií. Díky tomu je Zimbabwe ideální destinací pro kombinaci s cestami do okolních států, které stojí za návštěvu. 

Cesty na míru do Zimbabwe

Láká Vás Zimbabwe? Podívejte se jakou dovolenou na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Dovolená na míru zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

+420 737 501 912

junis.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Praktické informace

Rozloha: 390 580 km²
Počet obyvatel: 13,9 milionu
Hlavní město: Harare
Státní zřízení: republika
Hlava státu: prezident
Měna: americký dolar (USD), 1 USD = 22,70 Kč (10.1.2020)
Kreditní karty: jsou přijímány v hotelech, půjčovnách aut i obchodech
Časový posun: obdobně jako v Jihoafrické republice ani zde není v průběhu léta časový posun, zatímco v zimě je rozdíl +1 hodina 
Jazyk: angličtina, shona, sindebele, xhosa a četná menšinová kmenová nářečí
Náboženství synkretičtí křesťané tvoří 50% obyvatelstva, křesťané katolíci 25%, domorodá náboženství 24 % a muslimové tvoří spolu s dalšími minoritami pouhé 1% obyvatel
Nouzová volání: záchranná služba u Viktoriiných vodopádů 0732 146 256, policie 995, hasiči 993. Alternativně můžete použít číslo 999, kde Vás přepojí na kterékoliv potřebné číslo.
Elektřina: 231V 50Hz, přičemž zásuvky jsou odlišné, a proto je nutné si na místě pořídit adaptér nebo v ČR zakoupit univerzálního ježka
Očkování: V Zimbabwe se nevyskytuje žlutá zimnice a pro cestovatele z Evropy není očkování proti ní vyžadováno. 

Vízum do Zimbabwe

Občané České republiky mohou vstupovat a pobývat na území Zimbabwe s platným turistickým vízem, které získáte po příletu na letiště. Stačí vyplnit krátký formulář, zaplatit 40 amerických dolarů a vyčkat na úředníkovo razítko ve frontě. V případě kombinace pobytu s návštěvou Botswany či jiné země lze získat i tzv. "double-entry" vízum, které Vás opravňuje k pohodlnému vstupu na území další země. Na letišti ve Viktoriiných vodopádech je toto záležitost několika minut.

Počasí

Zimbabwe je nemalá země a hlavním bodem zájmu našich klientů jsou Viktoriiny vodopády. Proto se níže soustředíme na tamní počasí. První, co Vás nadchne je fakt, že v Zimbabwe máte v průměru 8 hodin slunce denně, což v našich zimních měsících může přijít vhod a cestujícím to umožní plné využití času k různým aktivitám. 

Horké africké léto začíná v září a pokračuje až do dubna, zatímco lehké zimní období začíná v květnu a končí v srpnu. Jižní polokoule je v tomto ohledu skutečným rájem pro nás na severu. Výběr správného období je pro Viktoriiny vodopády naprosto kritický. Deště sice přichází v letním období koncem roku, kdy se vše začne zelenat, nicméně plná úroveň vody v řekách a vodopádech je až v březnu / dubnu. Důvod je prostý, vodě trvá několik měsíců než doteče ze Zambie a Angoly.  Na druhou stranu, začátek letního období (září a listopad) je ideálním pro pozorování ptactva podél řeky Zambezi a také pro safari, kdy jsou zvířata dobře viditelná a koncentrují se ve velkých počtech kolem vody. Pokud byste přeci jen chtěli navštívit Viktoriiny vodopády v zimě (českém létě), přibalte si s sebou bundu na chladná rána.

Následující tabulka zachycuje minimální a maximální teploty vzduchu u Viktoriiných vodopádů a úroveň hladiny vody:

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 31 30 31 30 29 26 26 29 33 34 33 31
Průměrná minimální 20 19 18 16 11 8 7 10 15 19 20 20
Celková srážkovost 168 126 70 24 3 1 0 0 2 27 64 174
Hladina vody ve vodopádech (mm) Střední Vysoká Nejvyšší Nejvyšší Vysoká Vysoká Vysoká Střední Střední Nízká Nízká Nízká

 

Lokalita

Zimbabwe se nachází na jihovýchodě Afriky obklopena Zambií na severozápadě, Mosambikem na východě, Jihoafrickou republikou na jihu a Botswanou na jihozápadě. Atraktivita Zimbabwe spočívá nejen v přítomnosti Viktoriiných vodopáadů, ale i v avizovaném sousedství s dalšími turisticky atraktivními zeměmi. Cestovatelům se tedy přímo nabízí navštívit více zemí naráz když cestují do této části světa. Pro ilustraci, Viktoriiny vodopády jsou dokonce sdíleny se sousední Zambií a do Botswany je to sotva hodina jízdy autem. 

Rozloha Zimbabwe činí 390 000 km2, nicméně hlavní turistické zajímavosti se sdružují v okolí zmíněných vodopádů a člověku stačí strávit v této lokalitě zhruba 3 dny a pak se přemístit do některé ze sousedních zemí. Let do Zimbabwe z Vídně trvá zhruba 16 hodin včetně přestupu podle zvolených aerolinek a trasy.

Služby

  • luxusní pobytové a poznávací okruhy na míru
  • kombinované pobyty na míru s okolními zeměmi jako např. Botswana, Zambie nebo Jihoafrická republika. Alternativně i v kombinaci s ostrovy Indického oceánu jako Mauricius, Maledivy či Seychely,
  • leteckou dopravu pravidelnou linkou či privátním jetem
  • asistenci při příletu - možnost zajistit speciální uvítací balíček (květiny, salónek),
  • privátní transfery,
  • samostatné ubytování v hotelech 5* na libovolný počet nocí s vybraným typem stravování
  • fakultativní výlety,
  • let helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, autentické safari, lety horkovzdušným balónem, trekking a jiné outdorové aktivity atd.

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 737 501 912

junis.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Safari a luxus v Botswaně

15. 02. 2018 Z našich cest

Četli jste už článek o mé cestě k Viktoriiným vodopádům? Pokud ne, pak vám určitě doporučuju začít čtení právě tam, protože to bylo v Zimbabwe, kde začal tento příběh, na který chci dnes navázat. U vodopádů jsem prožil tři úžasné listopadové dny…

Safari a luxus v Botswaně

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.