Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Bahrajn

Bahrajn

Pro Sumery byl Bahrajn zaslíbeným rájem,  pro starověký svět  perlovou mocností, pro naši současnost první zemí, ve které byla objevena ropa, jež změnila obraz všeho kolem nás. Maličký stát v Zálivu nebývá častým cílem cestovatelských zájmů a  pokud ano, pak jen v kombinaci s putováním po více zemích, přesto jako jediná v tomto regionu má zmapovánu historii dlouhou 4800 let a  je to země mnoha skrytých tajemství. Světová veřejnost o nich zatím moc neví, milióny lidí se staly jeho příznivci zcela bezděky, a to díky závodu Velká cena Bahrajnu vozů Formule 1. Jde přitom jen o sílu okamžiku, každodenní Bahrajn dříve byl napínavým dobrodružstvím každý den. Jeho lovci perel riskovali s každým ponorem a rekordy psali v hlubinách moře bez pozornosti médií. Každý jejich návrat byl netrpělivě očekáván a v případě úspěchu se stal také příležitostí k velké oslavě. Perly spojovaly přátele, rodinu a komunitu. I Vy se dnes můžete pokusit vylovit svou první perlu a vychutnat si její cenu.

Cesty na míru do Bahrajnu

Láká Vás Bahrajn? Podívejte se jakou dovolenou na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Nabídka zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Zážitky

Osmihodinový výlet s anglicky mluvícím průvodcem a řidičem včetně vstupného a oběda. Výlet zahrnuje prohlídku mešity Fátih, Národního muzea, muzea Koránu, Bahrajnské pevnosti, velbloudí farmy, dilmunských hrobek a 25kilometrového mostu krále Fahda, který spojuje Bahrajn přes moře se Saúdskou Arábií.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Osmihodinový výlet s anglicky mluvícím průvodcem a řidičem včetně vstupného a oběda. Výlet zahrnuje prohlídku pevnosti Arad, přírodní rezervace Arín, okruhu Bahrajn F1, mešity Fátih a Národního muzea.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Prohlídka starého města Manámy s anglicky mluvícím průvodcem a řidičem včetně vstupného, od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Čtyřhodinový okruh v poušti zahrnuje návštěvu staré pevnosti, tzv. Stromu života, prvního ropného vrtu v zemi vč. Muzea ropy. Okruh s anglicky mluvícím průvodcem a  řidičem zahrnuje vstupné a realizuje se od dvou osob.

Cena na vyžádání nabízíme individuálně i skupinově

Služby

  • pobytové a poznávací zájezdy na míru pro jednotlivce, páry, rodiny či větší skupiny
  • leteckou dopravu pravidelnou linkou či privátním letadlem
  • ubytování v hotelech 3* - 5* včetně luxusních boutique hotelů
  • víza (za předpokladu objednávky alespoň ubytování)
  • privátní i skupinové výlety
  • odborné exkurze a tematické cesty
  • program pro potápěče
  • a mnoho dalšího

Praktické informace

Rozloha: 665 km2
Počet obyvatel: 667 238
Hlavní město: Manáma
Státní zřízení: konstituční monarchie
Hlava státu: král
Měna: bahrajnský dinár (BHD), 1 BHD = 62 Kč (13.3.2020). Banky mají obvykle otevřeno od soboty do čtvrtka od 8.00 do 13.00, odpoledne a časně večer jsou otevřeny směnárny v súcích
Kreditní karty: všechny známé mezinárodní karty jsou přijímány v hotelech, půjčovnách aut i obchodech.
Časový posun: + 2 hodiny
Z celních předpisů: povolen je dovoz maximálně 400 cigaret, 50 doutníků, půl libry tabáku, osmi uncí voňavek a v případě jinověrců odpovídajícího množství alkoholu. Pokud vezete videokameru, je lépe požádat o její zapsání do pasu
Jazyk: úředním jazykem je arabština, dohovoříte se ale také anglicky, hindsky a urdsky
Náboženství: Oficiálním náboženstvím Bahrajnu je islám, přičemž zhruba 70% Bahrajnců se hlásí k šítské větvy tohoto náboženství. Zbylých 30% představují převážně sunnitší věřící. Národní statistiky berou v potaz pouze bahrajnské obyvatele, díky čemuž se mnohdy dozvíte, že populace je z téměř 100% islámská. Po započtení pracovníků ze zahraničí však toto číslo klesne zhruba o třetinu, kterou reprezentují občané z jihovýchodní Asie, Indie a Pákistánu.
Nouzová volání: policie, požárníci, záchranná služba 999
Očkování: se nevyžaduje a chronické zdravotní problémy se nevyskytují. Doporučujeme očkování proti hepatitidě

 

Vízum do Bahrajnu

Pro občany České republiky je vízum povinné. Vystavuje se naším prostřednictvím. Cestující  před  odletem obdrží kopii víza, originál na něj čeká při příletu do země.
Jako podklad pro vystavení víza se  vyžaduje kopie platného pasu, který cestující musí české straně dodat nejpozději 14 dnů před cestou a kopie letenky. Platnost základního typu  víza  je  1 týden, v případě delšího pobytu je vízum dražší, poplatky za vízum se musí uhradit i v případě, že vízum nebude uděleno.

Lokalita

Bahrajn je svou drobnou rozlohou 665 km2 vůbec nejmenším arabským státem v celém regionu Blízkého východu a severní Afriky. Země se nachází v srdci Perského zálivu a je obklopena Katarem, Saúdskou Arábií a přes moře Íránem.Většina měst a aktivit je soustředěna v severní polovině poloostrova, centrem je hlavní město Manáma, v přilehlém okolí se nachází řada archeologických lokalit starověkého Dilmunu. V jihozápadní části ostrova se nalézají sportovní příležitosti (golf, jezdecké kluby), přírodní park Arín a také pláže pro pobytovou turistiku. K Bahrajnu patří také ostrov Hawar, který je určen hlavní pro lokální turistiku. S pevninskou Saúdskou Arábií je Bahrajn spojen unikátním mostem, který je viditelný z letadla. Do tohoto drobného státu se lze dopravit za necelých 8 hodin včetně přestupu.

Počasí

Počasí je shodné s Emiráty. Příjemné slunné dny a příjemné vlahé večery jsou v zemích Zálivu od poloviny října do poloviny května, v lednu a v únoru mohou být  až trochu chladné. Od prosince do února se čas od času vyskytují deště, v jarních měsících se mohou objevit písečné bouře nebo bouřky. Od  poloviny června do září je velmi horko a souběžně velmi vlhko, proto jsou všechny budovy a automobily silně klimatizovány a proto také většina "domorodců" s oblibou odjíždí v létě do Evropy a dalších koutů světa. 

Následující tabulka zachycuje minimální a maximální teploty vzduchu v hlavním městě Al Manáma:   

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 19 21 24 29 33 36 37 37 36 32 27 22
Průměrná minimální 14 16 18 22 27 29 31 31 29 26 22 17
Běžná teplota moře 20 18 20 23 28 31 33 34 32 30 26 22

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Slzy bohů

17. 10. 2021 Příběhy a kultura

Jedno naše rodinné výročí mi bylo inspirací k sepsání článku, který nemůže nést jiný název než Slzy bohů. Nikoli proto, že by to s naší domácí oslavou dopadlo tak katastrofálně, ale proto, že takto poeticky Peršané označovali perly. Rodily…

Slzy bohů

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Napříč Kuvajtem, Bahrajnem a Katarem, 2. část

27. 12. 2015 Z našich cest

Let do katarské Dohy trval jen půlhodinku. Přistáli jsme na novém a rozlehlém letišti země, která se na mistrovství světa ve fotbale v roce 2022 chystá ve všech ohledech. Cestou k pasové kontrole jeden z našich turistů neodolal a natočil pár…

Napříč Kuvajtem, Bahrajnem a Katarem, 2. část

Autorem článku je Dr. Hassan El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.