Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Alžírsko

Alžírsko

Alžírsko je druhou největší zemí Afriky, která se může pyšnit neuvěřitelně malebnou krajinou a přírodními krásami všech odstínů, výšek a klimatu. Zatímco pobřeží Středozemního moře lemují z velké části malebné srázy pobřežních hor Malého Atlasu, jejichž vnitrozemskou část v zimě pokrývá bohatá sněhová nadílka, a to hlavně v oblasti berberské Kabýlie, jižní oblasti země zasahuje hluboko do nitra Sahara. Ta ostře kontrastuje s úrodnou zvlněnou  krajinou  téměř středoevropského rázu na severovýchodu. Přírodní bohatství doplňuje duchovní odkaz historických epoch, jejich reprezentanty jsou památky na seznamu Unesco: Tipaza, Timgad, Džamíla, Národní park Tassili, údolí Mzab, pevnost Beni Hammad či medína v hlavním městě.

Cesty na míru do Alžírska

Láká Vás Alžírsko? Podívejte se jaké zájezdy na klíč pro Vás umíme připravit a ozvěte se nám. Plníme každé přání.

Nabídka zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Služby

  • do Alžírska v současné době organizujeme především skupinové poznávací okruhy
  • taktéž umíme připravit individuální cesty na míru, vzhledem k bezpečnostní situaci je ale nutné akceptovat povinný doprovod
  • obvykle nabízíme tři základní trasy:  Antické Alžísko, Alžír, kazby a oázy jihozápadního Alžírska, safari Saharou atp.
  • samozřejmostí je možnost zajištění letenky do Alžírska

Počasí

Podnebí severní přímořské části je typicky středomořsky subtropické s pravidelnými srážkami během zimy, které ve vysokohorských polohách Severního Malého Atlasu způsobují bohatou sněhovou nadílku , jež prospívá vzácným cedrům a korkovým  lesům .

Přímořská krajina s četnými srázy směřujícími strmě do moře přechází v úrodné náhorní plošiny s velmi příjemnými teplotami  i  v letních měsících, součástí tohoto klimatického pásma jsou často údolí s krásnými vodopády (Sétif), krápníkové jeskyně (Tlemcen) či termální prameny (Guelma). 

Velký Saharský Atlas na jihu  naopak  lemuje Saharu, která zabírá 4/5 rozlohy Alžírska. Rozsáhlé písečné oblasti jsou vystaveny extrémnímu suchu, kdy několik let neprší, a velkým výkyvům teplot mezi dnem a nocí. Aby se zamezilo postupu Sahary, jsou v oblasti Saharského Atlasu vysazovány zelené pásy, které mají uchránit hlavně úrodnou náhorní plošinu, jež Malý a Saharský Atlas svírají.

Nejpříjemnějším obdobím pro návštěvu všech oblastí je říjen a listopad, kdy panují příjemné teploty a jasná obloha, podobně je tomu od března do května, v dubnu je ale třeba počítat v některých oblastech s písečnými bouřemi a dešti u pobřeží.  Tassili má nejpříhodnější podmínky pro návštěvu od listopadu do dubna, ovšem v noci teploty velmi klesají a je třeba sebou mít dostatek teplého ošacení.

Následující tabulka znázorňuje průměrné denní teploty vzduchu v Alžírsku (Alžír):

  Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec
Průměrná maximální 17 18 20 22 25 29 32 33 30 26 21 18
Průměrná minimální 5 5 7 9 13 16 19 20 18 14 10 7

 

Lokalita

Alžírsko se nachází při africkém pobřeží Středozemního moře a se svou celkovou rozlohou 2 381 741km2 představuje vůbec největší zemi celého tzv. Mašreku. Jeho hranice jsou obklopeny dalšími šesti zeměmi, a to Marokem, Mauretánií, Mali, Nigerem, Lybií a Tuniskem. Navzdory velké územní ploše se drtivá většina měst a aktivit soustřeďuje do severní části podél mořského pobřeží, kde nalezneme i hlavní město Alžír. Tato oblast je pro arabský svět atypicky zelená, horská Kabýlie je velmi malebná, zatímco zbytek země se vyznačuje spíše pouštěmi a polopouštěmi. Pokud byste se rozhodli vycestovat do této země, pak můžete očekávat délku letu vč. přestupu okolo 7 hodin.

Praktické informace

Rozloha: 2 381 741km2
Počet obyvatel: 28 000  000
Hlavní město: Alžír
Státní zřízení: republika s přechodnou vojenskou vládou
Hlava státu: prezident
Měna: alžírský dinár (DZD), 1 Kč = 5 DZD (13.3.2020), 1 dinár je 100 centimů. Kreditní karty a šeky: jejich použití je velmi omezené a komplikované, v každém případě se doporučuje mít sebou hlavně hotovost, a to zejména eura, britské libry apod., banky mají  kromě pátku otevřeno obvykle od 8, 30 do 15,30 s polední přestávkou, ve čtvrtek mají otevřeno jen dopoledne, doklad o směně valut  je třeba pečlivě  uschovat
Časový posun: -1 hodina
Jazyk: úředním jazykem je arabština,  obyvatelstvo  hovoří  hlavně  ale tzv. alžírskou arabštinou, řadou berberských dialektů, např. kabylsky, ve městech je běžná  francouzština,s angličtinou se přes středoškolskou výuku turista setká zřídka.
Náboženství: islám, k jehož sunnitské větvi se hlásí 99,9% obyvatelstva
Nouzová volání: záchranná služba  santé 115, požárníci, policie  112
Očkování: není povinné, doporučujeme očkování proti hepatitidě A, B, tyfu, tetanu, meningokoku. vzteklině, spalničkám, záškrtu, očkování žluté zimnice se vyžaduje jen v souvislosti s cestou do subsaharské části
Doprava: k řízení vozu je nutný národní  i mezinárodní  řidičský průkaz, v případě cest do saharské oblasti, zejména oblasti Džanetu a Tamanrassetu je povinný doprovod průvodce. Spojení mezi městy je pokryto bohatou sítí busové dopravy různé úrovně a příjemných cen. V hlavním městě a okolí je třeba počítat s dopravními zácpami
Elektřina: elektřina má zpravidla napětí 220 V, jen některé hotely mají ještě napětí 110 V.  Adaptér  je nezbytný a přijde vhod zejména v odlehlých pouštních oblastech
Mobilní telefony: jsou rozšířeny, zemi pokrývají čtyři operátoři a SIM karty jsou široce dostupné v internetových kavárnách, obchodech atd.

 

Vízum do Alžírska

Vízum se vyžaduje  a vyřizuje se  naším  prostřednictvím,  jeho vydání trvá trochu déle. Z tohoto důvodu je třeba s přípravou cesty začít včas, a to alespoň 4 týdny předem. Cestující musí mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po plánovém odjezdu do Alžírska, pas nesmí obsahovat záznam o návštěvě Izraele, dále je třeba dodat tři fotografie a tři vyplněné formuláře. Vízum se vydává s platností na 15 dnů nebo vícevstupní na 19 až 90 dnů.

Už se vidíte na báječné dovolené zrovna tady? Napište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.


Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Cestování do Arábie je holé šílenství!

15. 05. 2015 Naše názory

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.