Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Obecné dotazy

Vyberte si kategorii otázek

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Dalo by se říct, že úplně všechny, protože každý zájezd připravujeme na míru a přání našich klientů jsou rozmanitá. Takto jsme například připravili cesty do zemí jako Súdán, Papua-Nová Guinea či Mauretánie. Nicméně naše specializace, která nás proslavila, jsou země Blízkého východu a severní Afriky, země Indického oceánu a jižní perly Afriky. Kompletní seznam je zde:

  • Maledivy, Mauricius, Seychely
  • Spojené arabské emiráty, Omán, Katar, Libanon, Jordánsko, Bahrajn, Kuvajt, Alžírsko, Súdán, Maroko, Írán, Mauretánie, Saúdská Arábie
  • Botswana, Jihoafrická republika, Namibie
  • Indie, Bali, Bangladéš, Pákistán, Malajsie, Brunei

Země jako Sýrie, Jemen, Irák a Lýbie se mohou pyšnit velkým kulturním dědictvím, nicméně z bezpečnostních důvodů jsme cestování do těchto zemí přerušili na dobu neurčitou.

Každou cestu připravujeme na míru, a proto nejsou naše zájezdy časově omezeny. Vy si sami určíte délku svého pobytu, kategorii hotelu, leteckého dopravce, stravu atd. Na základě vašeho rozpočtu připravíme několik variant a samotný výběr je pak na vás.

Ano, to není problém. Máme klienty z Čech i ze Slovenska a neobvyklé nejsou ani rodiny, které se sjíždí na dovolenou z různých koutů světa. Jen nám dejte vědět, pokud máte pas ze země mimo EU.

Ano, prakticky ve všech našich zemích Vám umíme zařídit komfortní a bezstarostný pronájem automobilu Vaší volby. Podmínkou je obvykle mezinárodní řidičský průkaz, v některých destinacích stačí i národní. Dalším podmínkou je platná kreditní karta pro krytí případných škod. Nicméně do pouštních oblastí doporučujeme raději využít služeb zkušeného řidiče a dopravy našeho místního partnera.

Věřte nám, že jsou. Jednou z našich výhod, kterou nikdo jiný nemá, je naše znalost tamních zemí a kultur, protože z nich sami pocházíme. Pokud by byla situace neklidná a vnímali jsme potenciál budoucího nebezpečí, do země bychom Vás v žádném případě neposlali a navrhneme Vám alternativu.

Nejlepší čas je na jaře a následně na podzim, nicméně v zásadě se dá cestovat po celý rok. Obecně panuje představa, že v arabských zemích je permanentně teplo, což ale není zcela pravda. I v některých těchto zemích mají své chladné měsíce, kdy se v moři nevykoupete a kdy v zimě vydatně prší, vane studený vítr a dokonce výjimečně i vydatně sněží. Týká se to zemí jako Maroko, Alžírsko, Libanon, Jordánsko či Írán. Řekněte nám, kam chcete vycestovat a my už Vám poradíme.

Ano, bez problémů. Námi nabízené země jsou na turisty ze Západu zvyklé a společné soužití plně respektují.

Ano, nemusíte mít obavy. Sami máme v arábii rodiné kořeny a víme, jak to ve skutečnosti chodí. Západní turistky jsou plně respektovány a nemusí se o své bezpečtí obávat ani v případě, že se vydají na sólo cestu.

Vůbec ne, nic nehrozí. Hygiena a životní prostředí jsou na vysoké úrovni, a to zejména v zemích tzv. Zálivu. V případě Botswany a některých oblastí Jihoafrické republiky se doporučuje preventivní užívání antimalarik. V zemích jako Pákistán, Bangladéš, Maroko, Libanon, Írán doporučujeme mít s sebou léky proti průjmům.

Ano, jsme řádným členem ACK ČR. O našem členství se můžete přesvědčit zde.

Úplně stejně jako v Evropě včetně plavek na pláži a u bazénů. Je vhodné přitom dodržet určitou vhodnou míru a vyhnout se např. extrémně krátkým kraťasům, velkým výstřihům atp.. Jedinou výjimkou je Írán, kde se od žen vyžaduje permanentní nošení šátku. Co se pánů a šortek týče, na plážích a u bazénů jsou povoleny. Na veřejnosti jsou vhodnější dlouhé letní kalhoty. V Emirátech některé luxusní hotely vyžadují v případě některých restaurací vstup pouze ve společenském obleku a v uzavřených botách.

Ve většině islámských a arabských zemích je konzumace alkoholu povolena a celní předpisy umožňují do země přivézt stanované množství, existují ale výjimky. V případě Vašeho zájmu o cestu do konkrétní země Vás budeme informovat o celních předpisech individuálně. Například Emiráty, které jsou nejčastějším cílem našich klientů, povolují pití alkoholu ve všech svých Emirátech s výjimkou Šardžy.

Prakticky ve všech zemích, kam klienty vypravujeme, se dnes domluvíte anglicky. Výjimkami jsou Maroko, Alžírsko či Mauritánie, kde převažuje francouzština. V Emirátech se s arabštinou setkáte dokonce minimálně, protože země je obrovskou směsicí všech národností, které spolehlivě pojí komunikace v angličtině. Pokud byste měli i přesto obavy z jazykových bariér, můžete využít našeho helpdesku nebo našich mistních delegátů.

Ano, vždy jsme byli, jsme a budeme. Pojištění máme u Evropské pojišťovny ERV, což lze ověřit jak přímo u pojišťovny, tak i na stránkách ministerstva pro místní rozvoj. Eventuálně se můžete podívat na naší pojistku zde.

Ano, můžete. V oblasti cestovního pojištění spolupracujeme s Kooperativou a standardně nabízíme připojištění storna do 100 tis. Kč na osobu. Pokud byste potřebovali vyšší míru pojištění, dejte nám vědět a nějak to vymyslíme.

Bohužel ne každý hotel je vybavený takovými možnostmi, nicméně jich „v rukávu“ pár máme a určitě Vám klientům můžeme najít a ten vhodný pro Vás. Nejste první, kdo se ptá.

Ramadán je pohyblivý svátek a každý rok se posunuje cca o 14 dnů dopředu. Takže zatímco v roce 2017 začínal cca na začátku června, v roce 2018 vypukne cca v polovině května. Jelikož v tomto období domorodci moc necestují, je to pro hotely období nízké sezóny, což znamená nižší ceny pro vás. Služby přitom pro cizince zůstávají na stejné úrovni, mohou se maximálně setkat s tím, že v restauracích hotelů jsou části pro cizince odděleny paravány a některé obchody mohou být v některých hodinách přes den zavřeny. V tomto období se nedoporučuje konzumace jídla a pití na veřejnosti a je nutné se uchýlit do ústraní. Velkou výhodou ramadánu je noční otevírací doba nákupních středisek, které bývají otevřeny do hluboké noci. O ramadánu se zejména v zemích Zálivu konají různé loterie, kterých se mohou účastnit i cizinci např. pouhým nákupem. Ramadán tedy není žádným strašákem, ale svátkem, na který se místní velmi těší. Bývá ukončen třídenním svátkem, kdy naopak ceny hotelů vystřelí na úroveň nejvyšší sezóny. Ozvěte se nám a zeptejte se nás, kdy je nejlepší vycestovat s ohledem na tento specifický svátek.

Letět můžete z Prahy, Bratislavy, Vídně či z Německa a vlastně odkudkoliv z naší planety. Leteckou společnost si můžete vybrat sami a omezovat se nemusíte, protože vše děláme na míru a letenky nakupujeme až si v okamžiku, kdy se rozhodnete pro svou dovolenou. Naši klienti nejčastěji létají se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Austrian Airlines, Air Mauritius, Turkish Airlines, KLM, Air France, Lufthansou, Flydubai či s českými dopravci jakými jsou ČSA a Travel Service.

Ano, ve vybraných destinacích, které jsou nejvíce žádány (Emiráty, Mauricius, Seychelly, Maledivy) své české delegáty máme. V ostatních zemích vám budou k dispozici místní anglicky, německy či francouzsky mluvící delegáti. Péče o naše klienty ve kterékoliv destinaci je nepřetržitá. Pokud si klient přeje, může mít česky hovořícího průvodce už od odletu z Prahy. Také naše pražská asistenční služba je 24 hodin k dispozici a stačí zaslat v případě problému SMS.

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.