Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Po památkách Unesca v Íránu

Írán Hotely střední kategorie      

Tuto zemi osobně navštívil Dr. Hassan El Hassan

Kdykoliv jsem v Íránu, místní mi tvrdí, že musím být Íránec! Možná odsud mám předky, protože jinak si svou slabost pro Persii neumím vysvětlit. Je to jedna z mála zemí, kde si v jeden okamžik můžete vychutnat všechna roční období a ponořit se do historie velkého a štědrého národa. Rád Vás osobně provedu.

Poptávka dovolené

Líbí se vám tato dovolená? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Poptat dovolenou zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Něco málo o tomto zájezdu

Byli jsme v Čechách první cestovní kanceláří, která uspořádala v roce 1998 velký poznávací okruh Íránem. Ačkoli to byl krok do neznáma, bez příruček, průvodců, internetových moudrostí i obrazové dokumentace, spolehli jsme se na naši íránskou kolegyni, s níž spolupracujeme dodnes, a rozhodli se pro odvážný plán, jehož součástí byl mj. západní Írán. A to proto, že drtivá většina turistů tíhne ke klasické severojižní trase a západ obvykle vynechává. Je to škoda, protože cesta vede krásnou krajinou, v níž své místo našla řada památek mimořádného významu chráněných Unescem, ať je to slavný behistúnský nápis nebo záhadný zikkurat Čoga Zanbil, jediná velkolepá stavba zaniklé říše Elam. Pokud patříte mezi ty, kteří už v Íránu byli a tyto končiny rozlehlé země jste neviděli, přidejte se k nám. Jsme si jisti, že pokaždé objevíte něco, co ještě neznáte.

Čeká Vás třeba..

 

Historie

 

Poznání

 

Kulturní zážitky

 

Skupinový poznávací okruh

Recenze

Cesta do Íránu byla již dlouho snem mého muže. Sněl o zemi, jejíž historii a reálie znal dosud jen z knih, ale toužil ji spatřit na vlastní oči. A tak jsem se mu rozhodla jeho přání splnit. Na cestovní kancelář Palmyra tour jsem narazila v podstatě náhodou, ale v dalším jednání s nimi a při plánování naší cesty jsem ani na chvilku nezalitovala. Vše, z našeho poměrně nabitého programu, bylo naplánováno pečlivě s důrazem na to, abychom si naši vysněnou Persii opravdu užili. Velké úsilí manželů El Hassanových se projevilo nejen v perfektním výběru ubytování, ale hlavně v osobě našeho lokálního velmi vzdělaného a milého průvodce, který nám svou zemi představil ve všech souvislostech. A tak se sen stal skutečností a my jsme mohli vychutnat všechny krásy, které Írán  nabízí. Tahle krásná země navždy zůstane v našich srdcích a za to patří obrovský dík právě cestovní kanceláři Palmyra.

Horáčkovi
<span>Írán</span>

Horáčkovi Írán

Program zájezdu

 

1.den: odlet z Prahy do Teheránu přes Istanbul. Po příletu do Teheránu a vyřízení pasových a celních kontrol transfer do hotelu, nocleh.
2.den: po snídani zahájení celodenní prohlídky Teheránu: paláce Golestan (UNESCO ), Národní klenotnice, kde se shromažduje obrovské množství drahokamů s nevyčíslitelnou hodnotou, Velký bazar, Archeologické muzeum, návrat do hotelu, večeře, nocleh.
3.den: po snídani další prohlídka Teheránu: komplex šáhových paláců Saad Abad, Nature bridge, což je most se skvostnou architekturou, který vyhrál několik světových cen a spojuje dva veřejné parky v Teheránu, Azadi věž - symbol iránské islámské revoluce, na závěr pohled na hlavní město Íránu z věže Milad Tower vysoké 435 metrů, návrat do hotelu, večeře, nocleh.
4.den: po snídaní odjezd do Hamadánu (cca 320 km), cestou návštěva obrovské vodní jeskyně Ali Sadr, mauzelea a muzea světoznámého lékaře a filosofa Aviceny, hrobek Ester a jejího strýce Mordachaje, shlédnutí skalních nápisů v Ganjenamah (UNESCO) , večeře a nocleh v Hamadánu.
5.den: po snídani odjezd do Kermanšáhu (cca 200 km), cestou návštěva chrámu Anahity ze 2. století př.n.l., slavného skalního behistúnského nápisu ze 6. století př.n.l., na jehož základě bylo rozluštěno klínové písmo (UNESCO), fotozastávka u skalního reliéfuTage Bostan ze 4. století našeho letopočtu, návštěva tradiční budovy Moavenolmolk Tekiyeh z r. 1903, která reprezentuje architekturu qadžárovského období, místního bazaru, večeře, nocleh v Kermanšáhu.
6.den: po snídani odjezd do Šuštaru (cca 410 km), po příjezdu prohlídka místních historických vodních mlýnů z období Římské říše na bázi hydrauliky (UNESCO), večeře, nocleh.
7.den: po snídani odjezd do Ahwázu (cca 170 km), cestou u Sús návštěva Dáreova paláce Apadana ze 6. století př. n.l., hrobky proroka Daniela, zikkuratu Čoqa Zanbil (UNESCO), jediného zikkuratu, který se nachází mimo území Mezopotámie, večeře a nocleh v Ahwázu.
8.den: po snídani odjezd do Šírázu (cca 540 km), cestou návštěva historického města Bišápur založeného sásánovským králem Šápurem ve 3. století n.l ., večeře a nocleh v Šírázu.
9.den: po snídani celodenní prohlídka města: mešity Nasir Al Molk a Wakil, originální zahrady Narandžastan, Eram (UNESCO) , bazar Vakil, citadela Karím Chán, večeře a nocleh v Šírázu.
10.den: po snídani odjezd do Isfahánu (cca 450 km), cestou prohlídka starého hlavního města perské říše Persepolis (UNESCO), údolí perských králů Naqšt Rostam a Naqšt Radžab, Pasargad  UNESCO), večeře a nocleh v Isfahánu.
11.den po snídani celodenní prohlídka města: náměstí Naqshe Džihan (Imámovo náměstí-UNESCO ), které je jedním z největších náměstí na světě, Imámova a Lutfuláhova mešita, palác Ali Qapu, isfahánský Grand bazar, královský pavilon Čehel Sotun, který je postaven uprostřed velké zahrady, večeře a nocleh v Isfahánu.
12.den po snídani celodenní prohlídka města: Arménská čtvrť, katedrála  a muzeum Vank, Hudební muzeum, staré mosty, Třesoucí se minarety, Páteční mešita, večeře a nocleh v Isfahánu.
13.den brzy ráno transfer na letiště a odlet zpět do Prahy přes Istanbul.

 

Cena zájezdu 81 990 Kč

Příplatek za jednolůžkový pokoj:10 840 Kč

Minimální počet účastníků 8 osob

Termín: 14.4.-26.4.2020

Cena zahrnuje: 

 • leteckou dopravu Praha-Teherán,Isfahán -Praha s jedním přestupem v Istanbulu
 • transfery letiště-hotel-letiště v Íránu
 • 12 nocí ubytování s polopenzí v hotelech 3* a 4* kategorie místní klasifikace
 • asistenci při vyřizování vstupního víza
 • doprava dle itineráře klimatizovaným mikrobusem s místním anglicky mluvícím průvodcem
 • služby česky mluvícího doprovodu
 • vstupné do všech památek dle itineráře
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna do 15 tis. Kč
 • nápoje na dlouhých trasách (čaj,káva)

Cena nezahrnuje: 

 • poplatek za vstupní vízum 75 Euro, které hradí každý klient po příletu na letišti
 • doplatek za pojištění v případě osob nad 70 let ve výši 260 Kč za osobu a zájezd
 • dobrovolné připojištění na storno do 100 tisíc na osobu, které činí v případě osoby do 70 let 1196,- Kč, nad 70 let pak1196,- Kč
 • spropitné na osobu 50 Euro
 • nápoje k jídlu kromě snídaně
 • vše, co není výše zmíněno

Poznámky:

změna programu vyhrazena.

Stejný program, ale bez polopenze a českého průvodce, může být absolvován i individuálně od 2 osob v cenové relaci od 87 990 Kč za osobu ve dvoulůžkovém pokoji. Průvodce je v tomto případě místní (angl., fr., německy atp. hovořící).

 

Časté dotazy

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Ano, prakticky ve všech našich zemích Vám umíme zařídit komfortní a bezstarostný pronájem automobilu Vaší volby. Podmínkou je obvykle mezinárodní řidičský průkaz, v některých destinacích stačí i národní. Dalším podmínkou je platná kreditní karta pro krytí případných škod. Nicméně do pouštních oblastí doporučujeme raději využít služeb zkušeného řidiče a dopravy našeho místního partnera.

Věřte nám, že jsou. Jednou z našich výhod, kterou nikdo jiný nemá, je naše znalost tamních zemí a kultur, protože z nich sami pocházíme. Pokud by byla situace neklidná a vnímali jsme potenciál budoucího nebezpečí, do země bychom Vás v žádném případě neposlali a navrhneme Vám alternativu.

Nejlepší čas je na jaře a následně na podzim, nicméně v zásadě se dá cestovat po celý rok. Obecně panuje představa, že v arabských zemích je permanentně teplo, což ale není zcela pravda. I v některých těchto zemích mají své chladné měsíce, kdy se v moři nevykoupete a kdy v zimě vydatně prší, vane studený vítr a dokonce výjimečně i vydatně sněží. Týká se to zemí jako Maroko, Alžírsko, Libanon, Jordánsko či Írán. Řekněte nám, kam chcete vycestovat a my už Vám poradíme.

Letět můžete z Prahy, Bratislavy, Vídně či z Německa a vlastně odkudkoliv z naší planety. Leteckou společnost si můžete vybrat sami a omezovat se nemusíte, protože vše děláme na míru a letenky nakupujeme až si v okamžiku, kdy se rozhodnete pro svou dovolenou. Naši klienti nejčastěji létají se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Austrian Airlines, Air Mauritius, Turkish Airlines, KLM, Air France, Lufthansou, Flydubai či s českými dopravci jakými jsou ČSA a Travel Service.

Nezávazná poptávka dovolené Po památkách Unesca v ÍránuNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Pod mořem

20. 03. 2022 Příběhy a kultura

Zatímco v 70.letech byl na Maledivách první ostrovní resort Kurumba takřka novým divem světa, dnes už si cestovatelé mohou vybírat téměř ze stovky resortů. Všechny jsou si tak trochu podobné a hlavním kritériem se stává lokalita a samozřejmě…

Pod mořem

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?

02. 10. 2014 Příběhy a kultura

Nic nevyvolá v okolí takovou vlnu skepse, jako oznámení, že chcete jen na dovolenou do Súdánu. O této zemi většina obyvatel v našich zeměpisných šířkách má jen představu v souvislosti s články o Dárfúru a s pouštěmi připomínajícími měsíční…

Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Dr. Hassan El Hassan

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 11 - 17 hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.