Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Cestování do Arábie je holé šílenství!

15. 05. 2015

Naše názory

Autorem článku je:  Ing. Júnis El Hassan

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Můj otec pochází ze Sýrie a v České republice vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě, zatímco má máma je vesměs tuctová Češka s kořeny po celé Evropě. Když spojili své životy odlišných původů a o několik let později založili první cestovní kancelář svého druhu se specializací na arabské země, bylo to něco nevídaného. Paradoxně, navzdory absenci leteckých spojení a nepohodlí autobusových linek, byli Češi na počátku 90. let ochotni s námi strávit více než 3 dny non-stop jízdy autobusem na cestě z Prahy do Sýrie, aby poznali neznámé kraje a vězte, že zájem byl vskutku nemalý. Oproti tomu dnes, ve světě plném přístupných informací a globalizaci, může Arábii navštívit takřka každý za pár hodin letu - přesto vnímáme větší obavy z cestování do „našich“ krajin, než tomu bylo na počátku naší činnosti.  Je pravda, že dnes a denně slyšíme o nepokojích, které sužují Sýrii, Irák, Lybii i jiné oblasti.

Skepse je všudypřítomná a svým způsobem jí rozumíme. Nesnažíme se proto brojit proti tomuto strachu, ať už je či není oprávněný. Je však naší povinností poukázat na světlé stránky tohoto světa a příležitosti, které jsou opomíjeny. Sám jsem je totiž zažil a jsou zde i jiní „odvážlivci“, kteří se s námi každý rok vydávají na poznávací cesty do těch nejméně pravděpodobných koutů světa již více než 24 let. Tak třeba v roce 2001 následovali naši stálí klienti mého otce na poznávací cestě Irákem, díky čemuž spatřili tisíce let staré památky, které se mezitím obrátily v prach.

V roce 2002 se vydali do Jemenu - naprosto jedinečná Arábie Felix začíná být jedním z nejnešťastnějších míst Země, každé zdejší obydlí je originálem a obrazem nezměrného úsilí, každý výbuch proto drásá srdce. V roce 2003 zamířili do Lybie a zdá se, že úžasná antická města na jejím pobřeží ještě dlouho znovu nikdo neuvidí. V roce 2008 se pak s námi vydali na poznávací okruh Saúdskou Arábií, která byla do té doby zapovězena turistům, dnes je ve válečném stavu. V neposlední řadě Sýrie, v níž jsem částečně vyrůstal, byla před počátkem dnešní války 4. nejbezpečnější zemí světa, napadlo by Vás to? Tolik lidí dnes zapomíná na kouzla tohoto světa, který kdysi byl kolébkou naší civilizace. A právě v tom vidíme jedno z poslání naší kanceláře, spojit dva zdánlivě odlišné světy, jako to udělali moji rodiče, a skrze vzájemné poznání udělat svět bohatším. Je zde stále mnoho arabských zemí, v nichž jediným nebezpečím je zatraceně dobré jídlo a nepřipravenost na pohostinnost místních. Svobodomyslný Libanon a jeho neodolatelná vína, antické Jordánsko se svou bájnou Petrou, surrealistické Emiráty překonávající všechny rekordy lidstva, harmonický Omán skromný ve své přirozenosti, životem pulzující Maroko nebo hrdý Írán s tisíci lety historie. Každá z těchto zemí v době, kdy píšu tyto řádky, skýtá nepřeberné možnosti poznání staronového světa i sebe sama, aniž byste se museli bát o jediný vlásek.

Za 24 let zkušeností v cestování víme, které dveře Vám otevřít a postarat se o Vás jako nikdo jiný. Tak až na tu cestu do Arábie přeci jen vyrazíte a místní Vás budou zvát k sobě domů či na šálek čaje, vzpomeňte si, že taková příležitost se už nemusí opakovat. Každá cesta je totiž jedinečná.

Autor článku

Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Júnis vyrůstal střídavě v Čechách a v Sýrii, díky čemuž poznal rozmanitost lidí a obou kultur. Cestování je odjakživa jeho velkou vášní a kromě role marketingového a obchodního manažera v našem rodinném podniku také rád přispívá na náš blog svými zážitky z cest.

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

+420 737 501 912

junis.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Přihlášení k newsletteru

  • Články z našich cest
    i ze zákulisí
  • Přednostní nabídky
    a akce
  • Můžete se kdykoliv
    odhlásit

Zkuste i další články z blogu

Objevy v tempu roku 2023

31. 12. 2023 Novinky

Co charakterizovalo rok 2023? Jestliže jsme v roce 1998 museli klienty k cestě do Ománu přemlouvat, v roce 2023 se stal nejmódnější destinací. Rok projel jako nůž máslem, rychlost byla úměrná touze dohnat všechny stopky, které vystavila covidové…

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?

02. 10. 2014 Příběhy a kultura

Nic nevyvolá v okolí takovou vlnu skepse, jako oznámení, že chcete jen na dovolenou do Súdánu. O této zemi většina obyvatel v našich zeměpisných šířkách má jen představu v souvislosti s články o Dárfúru a s pouštěmi připomínajícími měsíční…

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.