Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Za věčně novými Emiráty - 3. část

10. 07. 2015

Z našich cest

Autorem článku je:  Dr. Hassan El Hassan

Za věčně novými Emiráty - 3. část

Přírodně nejrozmanitější emirát se nachází 97 km od dubajského letiště na severu Emirátů. Má nádherné panenské pobřeží s bílým pískem a tyrkysovým obzorem. Na pevnině vedle sebe sousedí úrodná políčka s maximálním zemědělským využitím s malebnými červenými písky pouštních dun, které doslova vybízejí k dobrodružnému safari. Přitom nad nimi se v dáli tyčí divoké kamenné horské pásmo až do výše 1900 metrů, které je na první pohled nejtypičtější přírodní atrakcí Ras Al Chajmy.

Ras Al Chajma je také nejbohatším nalezištěm archeologických památek v zemi a po dlouhou dobu vedla místní žebříček lovu perel tradičním způsobem. Poslední historickou perlou, kterou se Chajma chlubí od 15. století, je její rodák, slavný mořeplavec a navigátor Ahmad Bin Mádžid. Ten svůj um prokázal během výpravy Vasco De Gamy navigací kolem Mysu dobré naděje směrem do Indie. Za tento výkon jej Portulgaci odměnili titulem Al Mirante (Princ moře). Naše cesta byla mnohem prozaičtější, k navigaci stačila GPS. Pohodlným vozem typu Lexus jsme se po moderní dálnici dostali k přístavišti, tam vyslali signál  posádce malého motorového člunu a po krátké plavbě nás zvesela a zároveň velmi profesionálně vítal personál  plážového resort Banyan Tree. Přijetí ve velkém stylu u centrálního nekonečného bazénu s výhledem na otevřené moře vystřídala prohlídka výborně vybavených bungalovů ve tvaru pouštních safari stanů. Nechyběl v nich pohodlný obývací kout, luxusní koupelna, ale též velká venkovní terasa s vlastním  menším bazénem a venkovní sprchou. Každý bungalow je obklopen květenou a má kolem dostatek prostoru pro zachování maximálního soukromí, společná je jen dlouhá široká písečná pláž. Resort je určitě únikem od civilizace a místem pro meditaci. Pokud host zatouží po kontaktu se světem, stačí sednout na loďku a nakoupit si třeba v nedalekém nákupním centru, zasportovat v sousedním hotelu,  anebo lze zpestřit pobyt  cestou do sesterského pouštního resortu a pár nocí prožít pod hvězdami ve stejně luxusně vybaveném pouštním bungalovu. To platí i opačně, hosté z pouště mohou zamířit na pláž.

Plážový komplex Double Tree Hotel by Hilton (více o hotelu zde), který byl naší další zastávkou, je typem dovolené, který Středoevropané milují. Svou pohostinnost dává hostům najevo už při vstupu- na obrovském stole  kromě vkusné květinové výzdoby vybízí k ochutnání typického arabského cukroví a osvěžujícího ibiškového čaje. Voňavý resort  se skládá  ze dvou částí: hlavní budovy s bazény, restauracemi, lázněmi, střešní tělocvičnou s úžasným výhledem,  kavárnami a bary,  a dvoupatrových vilek uprostřed nádherně upravené rozlehlé zahrady s buganviliemi, plumériemi a  s hřištěm pro míčové hry. Ani v této partii nechybí bazény.

Pláž  s bílým pískem lemují palmy. Protože resort nabízí možnost  all inclusive za výbornou cenu, rychle si našel cestu ke svým zákazníkům. Hotel se na zvýšený zájem připravuje stavbou nového křídla hotelu, které bude dokončeno na jaře 2016. Na první pohled v hotelu panuje pořádek a řád, zjevně podpis německého  personálu. Ten nás také upozorňuje na každý důležitý detail a zmiňuje se též o hotelové dopravě do místního nákupního centra (grátis) a do Dubaje (bohužel za poplatek).

Na závěr cesty to nejlepší. Waldorf Astoria (více o hotelu zde) je symbolem luxusu a vkusu po celém světě. Nejinak tomu je i v odlehlé Chajmě. Jako všem Astoriím ve světě i lobby v Chajmě vévodí typické hodiny, které byly vyrobeny v Británii, ozdobeny místníni perlami a dopraveny přes Amsterdam až sem. I když by se mohlo zdát, že hodiny mají být tím největším faktorem X, kterým chce hotel ohromit, tím nejdražším, co je v lobby k obdivu, je soška páva vykládaná diamanty, kterou Astorii věnovala manželka místního panovníka.  Příjemné pastelová barvy nás provázejí od recepce až do pokojů. Ty jsou neobvykle prostorné, vzdušné, luxusní a elegantní zároveň. Hosté základního typu pokoje mají výhled z velkého balkónu na přilehlé golfové hřiště, ne všechny pokoje s výhledem na moře ale mají terasy. Moc se nám líbí business centrum, které tak trošku evokuje klasickou útulnou knihovnu, prostor  je velkorysejší a výhled na moře dodává na vzdušnosti, každá tužka a monitor je přesně na svém místě. Troufáme si tvrdit, že je to nejhezčí business centrum, které jsme kdy viděli a že jich bylo…  Uf, to bylo něco, o krásné stinné zahradě, bazénech a pláži ani nemluvě. Pro vynikající jídlo byste šli  bez váhání světa kraj, personál doslova visel očima na rtech v očekávání hodnocení.  A nakonec  náš průvodce Rámí vykládá hlavní trumf, zve nás do salónku, kde často  pobývá místní šejch Saud Bin Saqr se svými přáteli a rodinou. Nachází se v posledním patře, odkud může z terasy přehlédnout jedním okem doslova celé své království. Božský výhled doplňuje Rámí informací, že letos si celý hotel a ještě dva jeho sousedy objednal  indický magnát pro svatbu svého dítka na celé tři dny. Hosty dopravil speciál z Bombaje a o transfery se postaralo 60 busů. Nesměle opáčíme, že ve světle toho, naši individuální turisté asi Astorii ekonomicky zásadně nepozvednou, načež se do té chvíle decentní Rámí mění v srdečného chlapa, který by nám snesl snad všechny prospekty světa. Jestliže jste už v Burdž Al Arab byli a hledáte jiný podobný zážitek, zamiřte s námi sem. Doufáme, že potkáte i šejcha, jeho skromnost je prý pověstná. Ke svému emirátu se chová, jak se dnes moderně říká, s péčí řádného hospodáře, k hostům je velmi milý a rád si s každým popovídá.

Těmito milými zážitky se naše inspekce po Emirátech schýlila ke konci a o chvíli později jsme již byli zpět v Praze, abychom se s Vámi podělili o nejnovější poznatky. Doufáme, že Vás všechny novinky nadchly stejně tak jako nás a že Vás náš třídílný seriál inspiroval k další cestě do Emirátů, kde Vám rádi splníme každé přání. Naší kompletní nabídku zájezdů do této obdivuhodné země naleznete zde.

Autor článku

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Autorem článku je Dr. Hassan El Hassan

Hassan je expertem, když jde o arabskou kulturu a historii. Z Arábie sám pochází a navíc vystudoval Karlovu univerzitu, kde se tématům arabského světa věnoval. Následně pracoval jako profesionální žurnalista a dnes své zkušenosti zúročuje ve svém rodinném podniku.

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Přihlášení k newsletteru

  • Články z našich cest
    i ze zákulisí
  • Přednostní nabídky
    a akce
  • Můžete se kdykoliv
    odhlásit

Zkuste i další články z blogu

Za věčně novými Emiráty - 2. část

29. 06. 2015 Z našich cest

Že jste v emirátu Šardža poznáte při cestě z Dubaje ve chvíli, kdy si u silnice nad jedním mostem všimnete nápisu “Welcome to Sharjah”. Díky mohutné výstavbě se totiž přihodilo, že Dubaj se s Šardžou prakticky propojila. Emirát Šardža jako jediný…

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Autorem článku je Dr. Hassan El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Za věčně novými Emiráty - 1. část

11. 06. 2015 Z našich cest

Inspirací naší specializované cestovní kanceláře byla od počátku láska ke každé z našich destinací. Tyto země bychom mohli rozdělit do dvou kategorií, v první jsou země, v nichž se nacházejí kořeny a historické památky naší civilizace, kam…

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Autorem článku je Dr. Hassan El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.