Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 10 - 18hod

Za věčně novými Emiráty - 2. část

29. 06. 2015

Z našich cest

Autor článku:  Dr. Hassan El Hassan

Za věčně novými Emiráty - 2. část

Že jste v emirátu Šardža poznáte při cestě z Dubaje ve chvíli, kdy si u silnice nad jedním mostem všimnete nápisu “Welcome to Sharjah”. Díky mohutné výstavbě se totiž přihodilo, že Dubaj se s Šardžou prakticky propojila. Emirát Šardža jako jediný mezi všemi vyniká třemi vlastnostmi:

 

 • Své území má jako jediný emirát na západním pobřeží Arabského (Perského) zálivu i na východním  pobřeží Ománského zálivu
 • díky tomu Sharjah sousedí se všemi ostatními šesti emiráty
 • jako jediný legislativně zakazuje konzumaci alkoholu, jeho distribuci a prodej včetně následných přísných trestů.

Plážové hotely jsou ale v Šardže cenově mnohem dostupnější než v Dubaji, proto se těší velké oblibě, mj. i proto, že dubajské atrakce jsou díky hotelové dopravě doslova na dosah ruky. Na druhé straně i samotná Šardža má co nabídnout. Na rozdíl od Dubaje jsou tu příjemná korza pro procházky a také celá řádka specializovaných muzeí a galerií. Proto bývá Šardža právem označována  za kulturní centrum Emirátů. Naším nejdoporučovanějším tipem pro pobyt je pětihvězdičkový městský hotel Hilton v blízkosti centrální mořské laguny, na kterou mají hosté případně krásný panoramatický výhled. Hotel nabízíme od jeho otevření v roce 2003 a i přes plynoucí čas si stále udržuje vysokou úroveň. Hosté mohou mj. zdarma využívat  hotelovou dopravu do Dubaje a na pláž včetně plážového servisu zdarma, ochutnat speciality íránské kuchyně, užít si relaxačního centra se třemi bazény, squashem a saunami, či pěšky zamířit do historického centra, a to vše za víc než příznivé ceny. Management hotelu průběžně přichází s něčím novým, letos během letních měsíců nabízí all inclusive  s nealkoholickými nápoji. Pro všechny, kteří chtějí najít kompromis mezi poznáváním, pláží, ruchem i naprostým klidem, je ideální volbou, což ocenila  řada našich  náročných klientů a celebrit.

Velmi příjemným plážovým hotelem je Coral Beach 4*. I v jeho případě se majitelé snaží držet krok s dobou a stále inovují. Přestože jde o starší hotel, potěší vylepšení v podobě svěžího designu pokojů a chodeb. Velká zahrada se dvěma bazény (jeden z nich se dvěma menšími tobogány), která se za posledních pár let pěkně rozrostla, vytváří příjemná stinná místa a zákoutí k posezení. Tuto v Emirátech velkou vzácnost doplnil nápad s ptačími voliérami pod palmami, u nichž se děti pokaždé nadšeně zastaví. O víkendech a svátcích je areál hojně navštěvován místními usedlíky. Hotel má příjemnou pláž s rybí restaurací, která dává zapomenout na hektický ruch okolních měst, kam hotel vypravuje zdarma minibusy.

Ještě donedávna patřil k nejlepším plážovým hotelům hotel Sharjah Grand 4*. Výhled z pokojů a z nově zrekonstruované restaurace směrem na tyrkysové moře a zahradu  je stále krásný, pláž dokonalá, jeho pokoje, byť po inovaci, bychom v porovnání s ostatní konkurencí ohodnotili ale jen třemi hvězdičkami.

Že konkurence sílí, se budou moci hotely v Šardže přesvědčit už brzy. 25.října 2015 v těsném sousedství hotelu Coral Beach otevírá své brány pětihvězdičkový orientální palác Sheraton Beach Resort Sharjah 5*, a to za skvělé zaváděcí ceny. Byl postaven u jedné z posledních volných pláží. Omezený prostor  hodlá dohnat vysokou stylovou úrovní a nabídkou regionální kuchyně.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v tomto emirátu, doporučujeme navštívit především jeho historické centrum, které je protkáno galeriemi a stylovým súkem Al Arsah. Na jeho okraji naleznete zdařilé Museum islámské civilizace. Kromě toho si v Šardže můžete prohlédnout  muzeum vědy, kaligrafie, oděvů, kosmetiky a  klenotů, lidové medicíny či filatelie. Děti určitě zaujme návštěva akvária, dětského muzea  či nového aquaparku v centru města v místech, kde začíná městská promenáda a kde se nachází  populární klimatizovaný Modrý súk.

Nejmenší a nejmilejší emirát Ajman (Adžman) se geograficky ocitl s výjimkou moře v obklíčení emirátu Sharjah (Šardžah). I v jeho případě došlo výstavbou prakticky k propojení s tímto emirátem a ani z něj to není do Dubaje daleko. Emirát Adžman je stvořen pro dovolenou s “nicneděláním”.  Pokud se však turista přeci jen rozhodne porozhlédnout, může v blízkosti hotelů najít místní pevnost s historickým muzeem a loděnice, kde se ještě sporadicky vyrábějí tradiční arabské lodě dhow. Jak jsme zjistili, i místní panovník zatoužil po vzoru Abú Dhabí či Šardže po nějaké té promenádě a práce zjevně v tomto směru pokročily.

V emirátu Adžman jsme byli prvními českými a čestnými hosty  zbrusu nového hotelu Fairmont Ajman (více zde). Hosty vítá ohromná lobby, které k naší pýše vévodí český křišťálový lustr o úctyhodném  rozměru 7x10 metrů. Za ní se už otevírá výhled na největší benefit tohoto velkého hotelu – otevřené moře. Moři bylo podřízeno vše, především orientace pokojů. Každý z nich má krásný výhled z balkónu či v případě úžasných apartmá z prostorných teras. Rovněž  první nadzemní podlaží hotelu po celé jeho délce lemuje zajímavě řešená odpočinková terasa s barem, květinovým osvěžením a spoustou pohodlných laviček, které umožní romantické sledování západu slunce do tyrkysových vod Perského zálivu. Stejným směrem je orientována bílá písečná pláž, na které nechybí intimní baldachýny, bazény a hlavně velmi milý personál. Na moře je výhled i při snídani, během které můžete ochutnat např. velbloudí mléko. O zábavu se od září letošního roku postará hotelový noční klub, který bude první svého druhu v Emirátech. Pokoje jednoznačně oplývají i ve standardním provedení moderním luxusem včetně strojku na Nespresso. Ocenili jsme klasické hodiny na nočním stolku a hlavně nádherná apartmá se dvěma až třemi ložnicemi a sociálním zařízením, které zaručí všem členům dostatek soukromí. Apartmá se dají pro rodiny příjemně propojit, vše korunuje terasa  s výhledem na moře k nezaplacení. Protože hotel nabízí zaváděcí ceny, vřele jej doporučujeme.

To jeho soused hotel Ajman Saray 5* (více zde) své klienty už má. Necelé dva roky stačily na to, aby se tento stylový hotel stal velmi populárním. Je o něco menší než Fairmont, jeho styl ovšem  přitahuje všechny, kdo očekávají od dovolené  v Orientu něco okouzlujícího a výjimečného. Ajman Saray takovým splněným snem rozhodně  je. Lustry, architektura, drobná zákoutí, stylový vykládaný nábytek a další moderní detaily jako např. televize zabudovaná v krásných zrcadlech koupelen apartmá Dana, výborná kuchyně, intimita i velkolepost v jednom, se snoubí s dokonalým servisem. Jestliže zvolíte pro pobyt  pokoj s výhledem  na moře, budete se chtít na terasu s příjemnou kamennou lavičkou určitě brzy vrátit.

V příštím a tj. posledním díle o naší inspekci Emirátů Vás zavedeme do méně poznaného emirátu Ras Al Chajma.

Autorem článku je

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Autor článku Dr. Hassan El Hassan

Hassan je expertem, když jde o arabskou kulturu a historii. Z Arábie sám pochází a navíc vystudoval Karlovu univerzitu, kde se tématům arabského světa věnoval. Následně pracoval jako profesionální žurnalista a dnes své zkušenosti zúročuje ve svém rodinném podniku.

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Přihlášení k newsletteru

 • Články z našich cest
  i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky
  a akce
 • Můžete se kdykoliv
  odhlásit

Zkuste i další články z blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

Autor článku Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh

Mauritánie aneb Smrt, Láska a Žena, 2.část

09. 02. 2017 Z našich cest

Domovy obyvatel všech mauritánských oáz jsou skoro stejné. Kulaté malé domečky bez oken ze sušených palmových větví o průměrné ploše 20 metrů čtverečních obývá celá rodina včetně příbuzných. Kozy a ovce jsou ustájeny v podobných příbytcích jen o…

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Autor článku Dr. Hassan El Hassan

Poznejte celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Další informace