Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Za věčně novými Emiráty - 2. část

29. 06. 2015

Z našich cest

Autorem článku je:  Dr. Hassan El Hassan

Za věčně novými Emiráty - 2. část

Že jste v emirátu Šardža poznáte při cestě z Dubaje ve chvíli, kdy si u silnice nad jedním mostem všimnete nápisu “Welcome to Sharjah”. Díky mohutné výstavbě se totiž přihodilo, že Dubaj se s Šardžou prakticky propojila. Emirát Šardža jako jediný mezi všemi vyniká třemi vlastnostmi:

 

 • Své území má jako jediný emirát na západním pobřeží Arabského (Perského) zálivu i na východním  pobřeží Ománského zálivu
 • díky tomu Sharjah sousedí se všemi ostatními šesti emiráty
 • jako jediný legislativně zakazuje konzumaci alkoholu, jeho distribuci a prodej včetně následných přísných trestů.

Plážové hotely jsou ale v Šardže cenově mnohem dostupnější než v Dubaji, proto se těší velké oblibě, mj. i proto, že dubajské atrakce jsou díky hotelové dopravě doslova na dosah ruky. Na druhé straně i samotná Šardža má co nabídnout. Na rozdíl od Dubaje jsou tu příjemná korza pro procházky a také celá řádka specializovaných muzeí a galerií. Proto bývá Šardža právem označována  za kulturní centrum Emirátů. Naším nejdoporučovanějším tipem pro pobyt je pětihvězdičkový městský hotel Hilton v blízkosti centrální mořské laguny, na kterou mají hosté případně krásný panoramatický výhled. Hotel nabízíme od jeho otevření v roce 2003 a i přes plynoucí čas si stále udržuje vysokou úroveň. Hosté mohou mj. zdarma využívat  hotelovou dopravu do Dubaje a na pláž včetně plážového servisu zdarma, ochutnat speciality íránské kuchyně, užít si relaxačního centra se třemi bazény, squashem a saunami, či pěšky zamířit do historického centra, a to vše za víc než příznivé ceny. Management hotelu průběžně přichází s něčím novým, letos během letních měsíců nabízí all inclusive  s nealkoholickými nápoji. Pro všechny, kteří chtějí najít kompromis mezi poznáváním, pláží, ruchem i naprostým klidem, je ideální volbou, což ocenila  řada našich  náročných klientů a celebrit.

Velmi příjemným plážovým hotelem je Coral Beach 4*. I v jeho případě se majitelé snaží držet krok s dobou a stále inovují. Přestože jde o starší hotel, potěší vylepšení v podobě svěžího designu pokojů a chodeb. Velká zahrada se dvěma bazény (jeden z nich se dvěma menšími tobogány), která se za posledních pár let pěkně rozrostla, vytváří příjemná stinná místa a zákoutí k posezení. Tuto v Emirátech velkou vzácnost doplnil nápad s ptačími voliérami pod palmami, u nichž se děti pokaždé nadšeně zastaví. O víkendech a svátcích je areál hojně navštěvován místními usedlíky. Hotel má příjemnou pláž s rybí restaurací, která dává zapomenout na hektický ruch okolních měst, kam hotel vypravuje zdarma minibusy.

Ještě donedávna patřil k nejlepším plážovým hotelům hotel Sharjah Grand 4*. Výhled z pokojů a z nově zrekonstruované restaurace směrem na tyrkysové moře a zahradu  je stále krásný, pláž dokonalá, jeho pokoje, byť po inovaci, bychom v porovnání s ostatní konkurencí ohodnotili ale jen třemi hvězdičkami.

Že konkurence sílí, se budou moci hotely v Šardže přesvědčit už brzy. 25.října 2015 v těsném sousedství hotelu Coral Beach otevírá své brány pětihvězdičkový orientální palác Sheraton Beach Resort Sharjah 5*, a to za skvělé zaváděcí ceny. Byl postaven u jedné z posledních volných pláží. Omezený prostor  hodlá dohnat vysokou stylovou úrovní a nabídkou regionální kuchyně.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v tomto emirátu, doporučujeme navštívit především jeho historické centrum, které je protkáno galeriemi a stylovým súkem Al Arsah. Na jeho okraji naleznete zdařilé Museum islámské civilizace. Kromě toho si v Šardže můžete prohlédnout  muzeum vědy, kaligrafie, oděvů, kosmetiky a  klenotů, lidové medicíny či filatelie. Děti určitě zaujme návštěva akvária, dětského muzea  či nového aquaparku v centru města v místech, kde začíná městská promenáda a kde se nachází  populární klimatizovaný Modrý súk.

Nejmenší a nejmilejší emirát Ajman (Adžman) se geograficky ocitl s výjimkou moře v obklíčení emirátu Sharjah (Šardžah). I v jeho případě došlo výstavbou prakticky k propojení s tímto emirátem a ani z něj to není do Dubaje daleko. Emirát Adžman je stvořen pro dovolenou s “nicneděláním”.  Pokud se však turista přeci jen rozhodne porozhlédnout, může v blízkosti hotelů najít místní pevnost s historickým muzeem a loděnice, kde se ještě sporadicky vyrábějí tradiční arabské lodě dhow. Jak jsme zjistili, i místní panovník zatoužil po vzoru Abú Dhabí či Šardže po nějaké té promenádě a práce zjevně v tomto směru pokročily.

V emirátu Adžman jsme byli prvními českými a čestnými hosty  zbrusu nového hotelu Fairmont Ajman (více zde). Hosty vítá ohromná lobby, které k naší pýše vévodí český křišťálový lustr o úctyhodném  rozměru 7x10 metrů. Za ní se už otevírá výhled na největší benefit tohoto velkého hotelu – otevřené moře. Moři bylo podřízeno vše, především orientace pokojů. Každý z nich má krásný výhled z balkónu či v případě úžasných apartmá z prostorných teras. Rovněž  první nadzemní podlaží hotelu po celé jeho délce lemuje zajímavě řešená odpočinková terasa s barem, květinovým osvěžením a spoustou pohodlných laviček, které umožní romantické sledování západu slunce do tyrkysových vod Perského zálivu. Stejným směrem je orientována bílá písečná pláž, na které nechybí intimní baldachýny, bazény a hlavně velmi milý personál. Na moře je výhled i při snídani, během které můžete ochutnat např. velbloudí mléko. O zábavu se od září letošního roku postará hotelový noční klub, který bude první svého druhu v Emirátech. Pokoje jednoznačně oplývají i ve standardním provedení moderním luxusem včetně strojku na Nespresso. Ocenili jsme klasické hodiny na nočním stolku a hlavně nádherná apartmá se dvěma až třemi ložnicemi a sociálním zařízením, které zaručí všem členům dostatek soukromí. Apartmá se dají pro rodiny příjemně propojit, vše korunuje terasa  s výhledem na moře k nezaplacení. Protože hotel nabízí zaváděcí ceny, vřele jej doporučujeme.

To jeho soused hotel Ajman Saray 5* (více zde) své klienty už má. Necelé dva roky stačily na to, aby se tento stylový hotel stal velmi populárním. Je o něco menší než Fairmont, jeho styl ovšem  přitahuje všechny, kdo očekávají od dovolené  v Orientu něco okouzlujícího a výjimečného. Ajman Saray takovým splněným snem rozhodně  je. Lustry, architektura, drobná zákoutí, stylový vykládaný nábytek a další moderní detaily jako např. televize zabudovaná v krásných zrcadlech koupelen apartmá Dana, výborná kuchyně, intimita i velkolepost v jednom, se snoubí s dokonalým servisem. Jestliže zvolíte pro pobyt  pokoj s výhledem  na moře, budete se chtít na terasu s příjemnou kamennou lavičkou určitě brzy vrátit.

V příštím a tj. posledním díle o naší inspekci Emirátů Vás zavedeme do méně poznaného emirátu Ras Al Chajma.

Autor článku

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Autorem článku je Dr. Hassan El Hassan

Hassan je expertem, když jde o arabskou kulturu a historii. Z Arábie sám pochází a navíc vystudoval Karlovu univerzitu, kde se tématům arabského světa věnoval. Následně pracoval jako profesionální žurnalista a dnes své zkušenosti zúročuje ve svém rodinném podniku.

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Přihlášení k newsletteru

 • Články z našich cest
  i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky
  a akce
 • Můžete se kdykoliv
  odhlásit

Zkuste i další články z blogu

Nejčtenější

Vivat Palmyra

23. 08. 2017 Novinky

S příchodem Velikonoc se každý rok nabízí celá řada důvodů k oslavám, ale pro nás v Palmyra Tour jsou letošní Velikonoce obzvláště významné. Během letošních velikonočních svátků se totiž podařilo syrské armádě a jejím spojencům osvobodit…

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Autorem článku je Dr. Hassan El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Objevy v tempu roku 2023

31. 12. 2023 Novinky

Co charakterizovalo rok 2023? Jestliže jsme v roce 1998 museli klienty k cestě do Ománu přemlouvat, v roce 2023 se stal nejmódnější destinací. Rok projel jako nůž máslem, rychlost byla úměrná touze dohnat všechny stopky, které vystavila covidové…

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.