Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Objevy v tempu roku 2023

31. 12. 2023

Novinky

Autorem článku je:  PhDr. Helena El Hassanová

Objevy v tempu roku 2023

Co charakterizovalo rok 2023? Jestliže jsme v roce 1998 museli klienty k cestě do Ománu přemlouvat, v roce 2023 se stal nejmódnější destinací. Rok projel jako nůž máslem, rychlost byla úměrná touze dohnat všechny stopky, které vystavila covidové éra. V naší kanceláři se střídaly požadavky rozličných destinací, které náhle a nečekaně musely čelit rozmanitým výzvám, a to nejen ze strany turistů, ale i v důsledku prosté reality. Třeba Omán, největší "hitovka" prvního čtvrtletí. Jeho severní část hned po Novém roce postihly prudké přívalové deště a Muscatem se hnaly kubíky vody, zatímco na horách si Ománci museli k tradiční dišdaše přiobléct pořádnou zimní bundu, aby si ve sněhových závějích koulovačku pořádně užili. Dobře udělali tedy ti, kteří se vydali raději do tropického pásma na jih, kde takové “přepadovky” v “nejchladnějších” měsících nehrozí. Jen je třeba se smířit s tím, že jižní Omán není zatím na příval turistů dostatečně “hotelově” vybaven, ale jeho úžasná příroda určitě ano. Za srdce chytí každého, ať už jde o Samhanské pohoří nebo skryté panenské pláže.

To Maroko se muselo vypořádat se zemětřesením, Jordánsko a Libanon uprostřed hlavní sezóny s událostmi v Gaze, Súdán s vnitropolitickým pnutím a Seychely se sesuvy půdy a navíc výbuchem pyrotechniky, který způsobil nemalé škody, půvab nově otevřeného resortu Laila ale naštěstí zůstal nedotčen.

A tak není divu, že se dařilo nejvíce stálici, která na sobě neustále pracuje, a to tempem svým vlastním, mluvíme o Emirátech. Projděte se s námi novinkami, které rok 2023 milovníkům této části světa přinesl. Předně budeme mluvit o zážitcích a servisu, protože ony dělají z destinace šperk a odolný štít vůči konkurenci. Už to dávno není jen safari do pouště s břišními tanečky, věž Chalífa, zpívající fontány nebo plavání s delfíny. Aktuálním hitem je Muzeum budoucnosti, ale s námi můžete navštívit v doprovodu architekta také celou čtvrť, která funguje na principu nulové energie. Emiráťané se před turisty neskrývají a neostýchají se pozvat turisty k sobě domů na tradiční oběd nebo večeři, rádi diskutují o jejich minulosti i budoucnosti. Emiráty to už nejsou jen velbloudi, ale také dubajská Opera a rovněž obnovená akrobatická show La Perle. Věděli jste o tom, že si v laboratoři ve čtvrti "startupů" můžete zkusit vyrobit vlastní parfém pod odborným vedením ? Ano, speciálně Dubaj ohromuje svými ”nej” symboly, ať je to Zlatý rám, největší akvapark na světě, nejvýše položený bazén, ale jsou to také intimnější překvapení. Zatímco na počátku tisíciletí bylo v Emirátech chodníků jako šafránu, dnes promenády protínají snad každý emirát a cyklostezky v Dubaji jsou naprosto dokonalé. Stačí šlápnout do pedálů a s brízou v zádech se vydat podél Kite Beach až do centra Business Bay, najednou uvidíte tuto metropoli ze zcela jiného úhlu a ten pocit svobody..... Cyklostezky najdete i za městem - Al Qudra protíná poušť v délce 86 kilometrů a končí u právě čerstvě renovovaného pouštního resortu Bab Al Šams, kde pobyt stojí skutečně za to. Už cestou zahlédnete přímorožce, jejichž stáda se utěšeně rozrůstají, cíle mají totiž Emiráty nastaveny na všech frontách a chtějí to ukázat. Proto, když v Abu Dhabi  23. května zahájil provoz tematický park SeaWorld, odhalily veterinární stanici tak, že lze sledovat lékaře přes obří sklo přímo při práci. SeaWorld je napojen na ochranu fauny na ostrově Yas a je dalším dílkem, kterým Emiráty chtějí přispět k ochraně životního prostředí.

 

Stejně jako jiné země řeší otázky energií a vody a musí tyto problémy brát v potaz, pokud chtějí udržet vysokou laťku služeb, které turistům nabízejí. Zázemí musí zkrátka fungovat. Hned na začátku listopadu se otevřelo nové letiště v Abu Dhabi hned poté, co jej Tom Cruise otestoval během natáčení dalšího dílu Mission Impossible. Aerolinie Ettihad tak budou stále vyhledávanější, protože špičkový servis doplní rychlý transfer do místních hotelů.  A k nim přibyl v roce 2023 Rixos Marina. Luxusní hotel s krásnými bazény bude od ledna 2024 po zahřívacím kole nabízet oblíbený koncept all inclusive a díky poloze v sousedství prezidentského paláce Qasr Watan si můžete prohlédnout mj. výstavu státních darů na vlastní oči.

V Dubaji na seznamu “otvíraček 2023”  dominovaly tzv. life-style hotely jako W hotel Mina Seyahi, Royal Atlantis nebo SLS hotel s úchvatnými výhledy. Některé hotely prošly renovací jako např. Mína Salám a v sousedství se chystá překvapení, které Vám brzy na našem Facebooku představíme. Pozadu nezůstal ani emirát Ras Al Chajma, kolekce nejluxusnějších hotelů se zde teprve tvoří, ale hlavní cíl je jasný - civilní svatby. Všechny 5* hotely v Chajmě nabízejí poprvé v historii Emirátů možnost civilních sňatků, a tak už nebude nutné jezdit až na daleké Seychely, Mauricius či Maledivy. Novomanželé mohou hned poté odvážně vykročit do společného života třeba na nejdelší ziplině na světě v blízkém pohoří.

Zkrátka Emiráty toho za rok 2023 stihly opravdu hodně a v tempu nepoleví ani v roce příštím. S prvními sekundami roku 2024 si úspěch popřejí manažeři nových úchvatných hotelů One and Only One Zabeel v Dubaji a Anantara Ras Al Chajma a my už pro Vás máme první záběry. Prohlédněte si naši galerii níže, kde si můžete vše, co bylo řečeno výše, vychutnat v klidu novoročního rozjímání. Do roku 2024 Vám všem děkujeme za přízeň a přejeme hodně štěstí a zdraví !

 

 

Autor článku

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Helena vystudovala žurnalistiku a od založení Palmyry se věnuje především rozvoji produktů. Vždy si ale najde chvilku na sepsání nějakého článku, protože psaní má v krvi a nadšení pro arabský svět se v ní nezapře.

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Přihlášení k newsletteru

  • Články z našich cest
    i ze zákulisí
  • Přednostní nabídky
    a akce
  • Můžete se kdykoliv
    odhlásit

Zkuste i další články z blogu

Emiráty dobrodružně, 2. část

17. 04. 2016 Z našich cest

Možná jste si prvně říkali, proč jsem naši cestu Emiráty označil za dobrodružnou, když jsme si po celou dobu užívali komfortu a luxusu nového resortu Sheraton Sharjah spolu s dalšími privátními službami. V tomto pokračování předešlého reportu Vám…

Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

10 úchvatných míst arabského světa

22. 06. 2016 Příběhy a kultura

O arabském světě panuje mnoho mýtů a lidé jsou s touto částí světa spjati vzpomínkou na pohádku o tisíci a jedné noci, uklidňujícím kouzlem pouští a v neposlední řadě i méně příjemným pocitem nebezpečí, které v některých zemích regionu panuje. Tento…

Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.