Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Čaj v Bangladéši

Bangladéš Bengal Bluberry        

Tuto zemi osobně navštívil Dr. Hassan El Hassan

V Čechách jsme už 27 let známí cestami po netradičních zemích, mezi které bezpochyby patří i Bangladéš. Zemi jsem procestoval skrz naskrz, a proto Vám rád pomohu s přípravou cesty na míru.

Poptávka dovolené

Líbí se vám tato dovolená? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Poptat dovolenou zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Něco málo o tomto zájezdu

Mnohokrát slýcháváme o čajových plantážích indické Keraly či Srílanky. Kolik z nás se ale pozastavilo nad tím, že obdobné krásy nabízí i sousední Bangladéš? My jsme tutou neobvyklou zemi sami procestovali a víme proto, jaké poklady skrývá. Program tohoto individuálního poznávacího zájezdu jsme sestavili tak, aby pokryl to nejdůležitější z Bangladéše a uspokojil chuťové pohárky každého milovníka čaje.

 

Čeká Vás třeba..

 

Historie

 

Poznání

 

Místní průvodce

 

Individuální poznávací okruh

Recenze

Všechny zájezdy, které jsem s Palmyra Tour absolvovala, bych definovala, jako naprosto bezchybné - co se týká zajištění služeb před odjezdem na zájezd, zajištění dopravy, zajištění ubytování, průběh programu - organizace, profesionální práce průvodce, který byl vždy k dispozici, když bylo potřeba a věnoval se účastníkům zájezdu téměř nepřetržitě a navíc nezapomenutelné zážitky, které obohatily můj život. Proto Palmyra Tour právem patří moje upřímné poděkování za vše, co mi bylo poskytnuto a již nyní se těším na další cesty.

Ludmila Steinbachová
<span>Věrná cestovatelka</span>

Ludmila Steinbachová Věrná cestovatelka

S Palmyrou cestuji a musím říci, že velmi ráda, již 14 let a to hlavně na poznávací zájezdy  do exotických krajin (Irán, Irák, Jemen, Súdán, Pákistán atd.). Nikdy jsem neměla žádné obavy o své bezpečí. Cením si, že program zájezdu je vždy pečlivě a velmi podrobně  připraven a CK také zvýšeně dbá o bezpečnost svých klientů, když zvažuje, kdy a kam se vypravit. Úroveň objednaných služeb je výborná a vytváří pro cestovatele slušné hygienické zázemí i v té nejexotičtější zemi. Skvělé je, že nás na cestách doprovází sám majitel cestovky, který svou perfektní znalostí arabštiny a místních poměrů dokáže bez obtíží veškeré situace v pohodě zvládnout. Takže Palmyru mohu jen vřele doporučit hlavně pro náročné cestovatele.

Zlata
<span>Věrná cestovatelka</span>

Zlata Věrná cestovatelka

Orientační cena 53 850 Kč

 za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (za příplatek je možné ubytování v jednolůžkovém pokoji)

Cena  obsahuje :

 • leteckou dopravu Praha – Dháka – Praha s přestupem včetně letištních poplatků

 • 7 nocí ubytování ve 4* a 5* hotelech se snídaní dle výše uvedeného programu

 • minerální vodu

 • vstupné do historických památek dle programu

 • služby místního anglicky hovořícího průvodce

 • transfery klimatizovaným vozem

 • pojištění léčebných výloh, odpovědnosti a zavazadel a storna (do 15 tis.)

 • povinné pojištění proti úpadku CK

Cena neobsahuje: 

 • dobrovolné připojištění storna zájezdu ze strany klienta
 • vízum 50 USD, které se hradí po příletu na místě

Program zájezdu

Program cesty

1.den: odlet z Prahy 
2.den: přílet do Dháky v ranních hodinách, po vyřízení vízových formalit transfer do hotelu, nocleh, okružní prohlídka Dhákou: navštívíte  Růžový palác Ahsan Manzil na břehu řeky Buriganga, který je považován za jednu z nejkrásnějších budov staré Dháky, dále budete pokračovat do malebného areálu pevnosti Lalbag Fort, který byl postaven v roce 1678 za vlády dynastie Mughalů, procházka areálem místní univerzity a krátká zastávka u památníku Shahid Minar, který byl vztyčen v roce 1952 na památku padlých studentů, jež hájili své právo na bengálský jazyk. Prohlídka budovy Old High Court v renesančním stylu (pouze zvenku), která byla sídlem bengálského guvernéra a Curzon Hall (rovněž zvenku), je nedílnou součástí dhácké univerzity a má kulturní a politický význam. Cestou zpět do hotelu fotozastávka u mešity Tara postavené v 19. století v mughalském stylu a budovy místního parlamentu, který je dílem světově známého architekta Luise I Khana, večeře, nocleh.
3.den: snídaně, odjezd do Boyden Bazar a projížďka na tradiční dřevěné lodi po řece Meghna, možnost plavání, během návratu do Dháky zavítáte do zlatého města Sonargoan, jež bylo mezi 13.-17. stoletím hlavním městem Bangladéše a kde mj. navštívíte místní etnografické muzeum, večeře, nocleh.
4.den: snídaně, odjezd do Srimongalu, kde se nacházejí největší čajové plantáže na světě, po příjezdu kromě čajových plantáží návštěva tropického deštného lesa Lawachara, nocleh přímo uprostřed čajové plantáže.
5.den: snídaně, návštěva místního obyvatelstva a bližší poznání kmenů Monipuri, Tripara, Khasia a Garo, jež dosud žijí velmi jednoduchým způsobem, zastávka u jezera Hail Haor plné místního i migrujícího ptactva, nocleh.
6.den: snídaně, odjezd zpět do Dháky, osobní volno, nocleh.
7.den: snídaně, návštěva nejblíbenějších místních bazarů: překrásného bazaru Arong s řemeslnými výrobky, bazaru Sopura s hedvábím, trhu se starožitnostmi, v němž vynikají výrobky z mosazi, a bazaru s oděvy Westic, který je oblíbený mezi turisty, nocleh.
8.den: snídaně, osobní volno, transfer na letiště a odlet do Prahy s možností stopu v Dubaji, ev. je možný odlet časně ráno s přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Poznámky: minimální počet osob 2, program lze na přání upravit na zpáteční cestě je možné zajistit stop v Dubaji nebo Doze

 

Časté dotazy

Každou cestu připravujeme na míru, a proto nejsou naše zájezdy časově omezeny. Vy si sami určíte délku svého pobytu, kategorii hotelu, leteckého dopravce, stravu atd. Na základě vašeho rozpočtu připravíme několik variant a samotný výběr je pak na vás.

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Letět můžete z Prahy, Bratislavy, Vídně či z Německa a vlastně odkudkoliv z naší planety. Leteckou společnost si můžete vybrat sami a omezovat se nemusíte, protože vše děláme na míru a letenky nakupujeme až si v okamžiku, kdy se rozhodnete pro svou dovolenou. Naši klienti nejčastěji létají se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Austrian Airlines, Air Mauritius, Turkish Airlines, KLM, Air France, Lufthansou, Flydubai či s českými dopravci jakými jsou ČSA a Travel Service.

Nezávazná poptávka dovolené Čaj v BangladéšiNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Tajemství Orientu

29. 09. 2014 Příběhy a kultura

Damašek je nejdéle obývaným hlavním městem světa. Vyrostl na místě, kde byly bohaté zdroje vody a daly se vykopat artézské studně. Město se těšilo respektu Řeků, Římanů i Byzantinců. Po každé éře něco ve městě zůstalo... A proto je tajemstvím…

Tajemství Orientu

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Dr. Hassan El Hassan

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 11 - 17 hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.