Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Garden Route na Harley-Davidson

Jihoafrická republika Hotely střední kategorie

Tuto zemi osobně navštívila PhDr. Helena El Hassanová

Každý můj klient se z Jihoafrické republiky vrátil nadšený. Je to země velká jako kontinent a slibuji Vám, že se sem budete chtít vrátit. Ozvěte se mi a připravím Vám jedinečnou cestu na míru.

Poptávka dovolené

Líbí se vám tato dovolená? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Poptat dovolenou zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Něco málo o tomto zájezdu

Ať už jste zkušený motorkář nebo bláznivý nadšenec do čehokoliv nového, tahle jízda si Vás získá. Na hřbetu Harley-Davidson si v tandemové jízdě podél světoznámého pobřeží Garden Route vychutnáte úžasné scenérie, čerstvý vzduch moře i sílu nadupané mašiny. V průběhu celého programu si budete dopřávat full-service od pohostinného a zkušeného personálu. Pokud byste si cestu chtěli jakkoliv zpestřit, dejte nám vědět a níže uvedený program Vám upravíme na míru.

Čeká Vás třeba..

 

Poznání

 

Pro single cestující

 

Autentická atmosféra

 

Individuální poznávací okruh

Recenze

Všechny zájezdy, které jsem s Palmyra Tour absolvovala, bych definovala, jako naprosto bezchybné - co se týká zajištění služeb před odjezdem na zájezd, zajištění dopravy, zajištění ubytování, průběh programu - organizace, profesionální práce průvodce, který byl vždy k dispozici, když bylo potřeba a věnoval se účastníkům zájezdu téměř nepřetržitě a navíc nezapomenutelné zážitky, které obohatily můj život. Proto Palmyra Tour právem patří moje upřímné poděkování za vše, co mi bylo poskytnuto a již nyní se těším na další cesty.

Ludmila Steinbachová
<span>Věrná cestovatelka</span>

Ludmila Steinbachová Věrná cestovatelka

Vážení El Hassanovi, chtěla jsem Vám poděkovat za naprosto úžasnou dovolenou, kde všechno klapalo jako na drátku bez jediné prodlevy či nedostatku.

Veronika a Martin Jílkovi
<span>JAR, Zimbabwe a Botswana</span>

Veronika a Martin Jílkovi JAR, Zimbabwe a Botswana

Program zájezdu

1.den: odlet z Prahy
2.den: přílet do Kapského Města, tato cesta je příležitostí poznat jeden z nejkrásnějších koutů světa po širokých superdálnicích či na klidných bočních silnicích. Cesta přitom vede mezi vinicemi přes města, historické vesničky, podél majestátných pohoří, zelených pobřeží a polopouští s nekonečným obzorem. Oblast, kterou ale projedete, činí osobitou především její obyvatelé. Po cestě jsou hosté doprovázeni zkušeným průvodcem na motocyklu Harley-Davidson a k dispozici je také doprovodné vozidlo s prostorem pro zavazadla. Cestující jedou na vlastní motorce sami nebo v tandemu. Z důvodu bezpečnosti a seznámení se s vozidlem je první den věnován jízdě kolem mysu podél sněhobílých pláží, přes vyprahlé vesnice, kolem horských průsmyků přes přelidněná předměstí. Cesta je příležitostí se seznámit s unikátním africkým uměním a také místními tučňáky. Na závěr dne je zajištěn nocleh v hotelu v Kapském Městě.
3.den: den započne odjezdem z Kapského Města kolem vinic a olivovníkových hájů. Výstup do horských průsmyků, kde úrodné vinice, broskvové a meruňkové sady ostře kontrastují se zvlněnými  kopci a opuštěnými farmami, příjezd do okouzlujícího městečka Montague, kde čeká osvěžující plavání při západu slunce. Na závěr dne je zajištěn nocleh v hotelu.
4.den: impozantní horské pásmo podél cesty tvoří přírodní rozhraní mezi úrodnými farmami na pobřeží a skalními zahradami Klein Karoo, jež spaluje horké slunce. Ohromující modrá obloha je společníkem při jízdě přes průsmyky dolů směrem k rozeklaným roklím, jež lemují stezky starobylého lidu San. Odpoledne patří světovému středisku chovu pštrosů v Oudtshoornu. Dříve než bude následovat ubytování ve venkovském obydlí, je na programu prohlídka pštrosí farmy. Nocleh je zajištěn v hotelu.
5.den: na úvod 5. dne je připraven krátký program, který dá příležitost více poznat místní život. Z téměř pouštní krajiny sjedeme do dechberoucích horských průsmyků směrem k pobřeží a slavné Garden Route plné zeleně. Cíl cesty Knysna je skrytým uměleckým pokladem, kde bude možné sledovat západ slunce a ochutnat čerstvé ústřice u rozlehlé místní zátoky. Variantou pobytu je také výjezd na útes, kde lze pozorovat kotviště a mořský příboj. Nocleh je zajištěn v hotelu v Knysně.
6.den: odjezd z Knysny, cestou přestávka na vyhlídce nad městem Wilderness, poté sjezd dolů na pobřežní dálnici, kde jsou k vidění smaragdově zelená pole a modré jezero, kolem něhož se zvlněná pole postupně mění ve zlatisté lány obilí a hořčice. Na konci cesty čeká centrum slunečního svitu Jižní Afriky Mossel Bay a historické město Swellendam. Na závěr nocleh v hotelu.
7.den: cesta sedmého dne vede na jedinečný mys Agulhas, scenérie se mění z rovinatého pobřežního terénu na sérii vlnících se a sluncem vybělených písečných pahorků a dun. Pobřeží této oblasti se proslavilo díky vrakům, které se zde v průběhu času nashromáždily v úctyhodném množství. Cesta končí v městečku Hermanus s nadějí, že bude slyšet troubení velryb, jež bude možné pozorovat společně se západem slunce na horizontu. Jako každý den je zajištěn nocleh v hotelu.
8.den: a na závěr to nejlepší  -  rychlá jízda serpentinami po malebném pobřeží, každá zatáčka je novým požitkem! Přes několik úžasných horských průsmyků a kolem nádherných jezer vstoupíme na území regionu Cape Winelands. Slavné vinice vábí na skvělé ročníky za nízké místní ceny a pitoreskní vesničky lákají k ochutnávce místní kuchyně. Závěr cesty vede směrem na západ přes kopce a pobřeží do hotelu v Kapském Městě, nocleh v hotelu
9.den: snídaně, osobní volno, odlet
10.den: přílet do Prahy

 

Orientační cena zájezdu 135 700 Kč

za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (za příplatek je možné ubytování v jednolůžkovém pokoji)

Termín: individuální dle Vašeho přání

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha-Kapské Město-Praha s přestupem
 • 7denní pronájem motocyklu, silniční asistenci a pojištění
 • neomezené kilometry
 • helmy (pro větší komfort doporučujeme vlastní)
 • zkušeného průvodce na jeho vlastním motocyklu
 • podpůrné vozidlo se zkušeným řidičem, omezeným prostorem pro zavazadla, jeden přívěs a náhradní motocykl
 • 7 nocí ubytování v hotelech a penzionech 3* a 4*
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel storna do 15 tis. Kč

Cena nezahrnuje:

 • stravování a nápoje
 • pohonné hmoty včetně doplnění nádrže během jízdy
 • osobní ochranné pomůcky během jízdy
 • spropitné, vstupné, místní poplatky, daně atp.

Poznámky:

 • Ubytováním ve dvoulůžkovém pokoji je míněno ubytování dvou řidičů motocyklů sdílejících pokoj.
 • Řidič musí mít min. 25 let a min. 1 rok být držitelem řidičského oprávnění, helma je dle místních pravidel povinná.
 • Cesta je zajištěna na modelu Harley-Davidson Heritage Softail nebo podobném modelu (za příplatek je možné poskytnout model Electra Glide Ultra Classic)
 • Nádrž je třeba před cestou doplnit a vrátit opět plnou. Pokuty jsou na vrub řidiče.
 • Konzumace alkoholu před a během jízdy je zakázána, stejně tak je zakázáno řízení po setmění.
 • Před odjezdem je třeba složit zálohu za spoluúčast pojištění ve výši 20 tisíc ZAR za jeden motocykl.
 • Termín i jiné aspekty cesty lze upravit na míru dle osobního přání.

Časté dotazy

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Nejkrásnější fotografie pořídíte s příchodem jihoafrického jara, to začíná v září. Krajinu Severního a Západního Kapska pokryjí květinové koberce. Naprosto úžasné fotografie lze v tomto ohledu pořídit v oblasti zvané Namaqualand, krajina je zde poseta všemi odstíny fuchsiové, růžové, žluté a oranžové díky hvězdnicovým rostlinám a sukulentům. Květy se otevírají jen za slunných dní a nejkrásnější pohled na ně je mezi 11.-16.hodinou. Pokud se budete pohybovat naopak východním směrem od Kapského Města, pak kromě velmi známé oblasti Garden Route, kam pěší  turisté rádi jezdí i v květnu nebo červnu, můžete u Hermana spatřit hejna velryb s mláďaty. Přiznivci tradičního safari a lovů beze zbraní by měli do JAR zamířit v červnu, tedy v období sucha, kdy se zvířata stahují k napajedlům v hojném množství, případě v září, kdy se rodí mláďata.

Ano, kombinovat můžete kterékoliv země budete chtít. Oblíbenou kombinací našich klientů je poznávání v Africe se zastávkou v Dubaji. Vřele doporučujeme kombinaci poznání v JAR s pobytem u moře v Mosambiku, který je zatím naprosto panenský s minimem turistů a také teplejším mořem. Pobyt v JAR se často kombinuje se zastávkou u Viktoriiných vodopádů či se safari v Botswaně, domníváme se však, že je spravedlivější každé z této zemí věnovat samostatný čas, protože každá nabízí opravdu hodně a jen tak neochudíte zážitky z jedné země na úkor druhé.

Jihoafrická republika je známá pro své dlouhé slunečné dny. V letním období, tedy od prosince do února, stačí do kufru zabalit příjemné a lehké ošacení, nicméně v domech se obvykle netopí, takže je třeba mít sebou něco teplejšího pro tyto situace. Nejvíce chladno je od května do srpna, citelný je zejména vysoký teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. Denní teploty se v zimním období pohybují kolem 18 stupňů, noční jen kolem tří,  na většině území JAR je v zimě sucho. Jelikož JAR je ale velmi rozlehlá, liší se situace region od regionu, např. na jihu a jihozápadě Kapska prší i v zimě. Ve většině z devíti jihoafrických provincií prší hlavně v létě. Na vrcholcích hor Západního Kapska a také v Dračích horách padá sníh a i v létě je na horách chladno, v odpoledních hodinách se často objevují bouřky. V některých oblastech u moře je vysoká vlhkost.

Na počasí se váže také termín hlavních prázdnin, které jsou v JAR v prosinci a lednu, v této době Jihoafričané hojně navštěvují pláže a hory. Velký nápor zažívají turistické oblasti také během velikonoc a o dalších školních prázdninách v červnu a červenci. V lednu se konají závody kánoí k ústí řeky Umgeni, koncerty, divadelní festivaly a v únoru v Braamfonteinu u Johannesburgu slavný taneční festival. V Durbanu v tuto dobu probíhá poněkud drsná hinduistická slavnost s názvem Kavady Festival. Pokud propichování kůže háky není pro Vás, pak doporučujeme zamířit do Durbanu v dubnu a zúčastnit se Festivalu světel, jehož součástí je i chůze hinduistů po žhavém uhlí. Velmi populární jsou v březnu vinobraní v Západním Kapsku a jazzový festival v Kapském Městě. V červenci přijíždějí do Durbanu nejlepší světoví surfaři, aby se zúčastnili vyhlášeného mistrovství.

Největší krásou turisty Jihoafrická republika ohromuje v září a říjnu, kdy jsou teploty nejpříjemnější a kdy příroda s příchodem jara rozkvétá. Teplé dny a chladné noci v květnu a červnu vítají pěší turisté, pozorovatelé zvěře si zase pochvalují období od června do srpna, kdy se u napajedel shromažďuje velké množství zvěře.

V prosinci je nejrušněji v Sun City, kde se tradičně koná třpytivá soutěž o Miss JAR a světový golfový turnaj Nedbank Golf Challenge..

Ano, prakticky ve všech našich zemích Vám umíme zařídit komfortní a bezstarostný pronájem automobilu Vaší volby. Podmínkou je obvykle mezinárodní řidičský průkaz, v některých destinacích stačí i národní. Dalším podmínkou je platná kreditní karta pro krytí případných škod. Nicméně do pouštních oblastí doporučujeme raději využít služeb zkušeného řidiče a dopravy našeho místního partnera.

Nezávazná poptávka dovolené Garden Route na Harley-DavidsonNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Safari a luxus v Botswaně

15. 02. 2018 Z našich cest

Četli jste už článek o mé cestě k Viktoriiným vodopádům? Pokud ne, pak vám určitě doporučuju začít čtení právě tam, protože to bylo v Zimbabwe, kde začal tento příběh, na který chci dnes navázat. U vodopádů jsem prožil tři úžasné listopadové dny…

Safari a luxus v Botswaně

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

PhDr. Helena El Hassanová

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 11 - 17 hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.