Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Garden Route na Harley-Davidson

Jihoafrická republika Hotely střední kategorie

Tuto zemi osobně navštívila PhDr. Helena El Hassanová

Každý můj klient se z Jihoafrické republiky vrátil nadšený. Je to země velká jako kontinent a slibuji Vám, že se sem budete chtít vrátit. Ozvěte se mi a připravím Vám jedinečnou cestu na míru.

Poptávka dovolené

Líbí se vám tato dovolená? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Poptat dovolenou zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Něco málo o tomto zájezdu

Ať už jste zkušený motorkář nebo bláznivý nadšenec do čehokoliv nového, tahle jízda si Vás získá. Na hřbetu Harley-Davidson si v tandemové jízdě podél světoznámého pobřeží Garden Route vychutnáte úžasné scenérie, čerstvý vzduch moře i sílu nadupané mašiny. V průběhu celého programu si budete dopřávat full-service od pohostinného a zkušeného personálu. Pokud byste si cestu chtěli jakkoliv zpestřit, dejte nám vědět a níže uvedený program Vám upravíme na míru.

Čeká Vás třeba..

 

Poznání

 

Pro single cestující

 

Autentická atmosféra

 

Individuální poznávací okruh

Recenze

Všechny zájezdy, které jsem s Palmyra Tour absolvovala, bych definovala, jako naprosto bezchybné - co se týká zajištění služeb před odjezdem na zájezd, zajištění dopravy, zajištění ubytování, průběh programu - organizace, profesionální práce průvodce, který byl vždy k dispozici, když bylo potřeba a věnoval se účastníkům zájezdu téměř nepřetržitě a navíc nezapomenutelné zážitky, které obohatily můj život. Proto Palmyra Tour právem patří moje upřímné poděkování za vše, co mi bylo poskytnuto a již nyní se těším na další cesty.

Ludmila Steinbachová
<span>Věrná cestovatelka</span>

Ludmila Steinbachová Věrná cestovatelka

Vážení El Hassanovi, chtěla jsem Vám poděkovat za naprosto úžasnou dovolenou, kde všechno klapalo jako na drátku bez jediné prodlevy či nedostatku.

Veronika a Martin Jílkovi
<span>JAR, Zimbabwe a Botswana</span>

Veronika a Martin Jílkovi JAR, Zimbabwe a Botswana

Program zájezdu

1.den: odlet z Prahy
2.den: přílet do Kapského Města, tato cesta je příležitostí poznat jeden z nejkrásnějších koutů světa po širokých superdálnicích či na klidných bočních silnicích. Cesta přitom vede mezi vinicemi přes města, historické vesničky, podél majestátných pohoří, zelených pobřeží a polopouští s nekonečným obzorem. Oblast, kterou ale projedete, činí osobitou především její obyvatelé. Po cestě jsou hosté doprovázeni zkušeným průvodcem na motocyklu Harley-Davidson a k dispozici je také doprovodné vozidlo s prostorem pro zavazadla. Cestující jedou na vlastní motorce sami nebo v tandemu. Z důvodu bezpečnosti a seznámení se s vozidlem je první den věnován jízdě kolem mysu podél sněhobílých pláží, přes vyprahlé vesnice, kolem horských průsmyků přes přelidněná předměstí. Cesta je příležitostí se seznámit s unikátním africkým uměním a také místními tučňáky. Na závěr dne je zajištěn nocleh v hotelu v Kapském Městě.
3.den: den započne odjezdem z Kapského Města kolem vinic a olivovníkových hájů. Výstup do horských průsmyků, kde úrodné vinice, broskvové a meruňkové sady ostře kontrastují se zvlněnými  kopci a opuštěnými farmami, příjezd do okouzlujícího městečka Montague, kde čeká osvěžující plavání při západu slunce. Na závěr dne je zajištěn nocleh v hotelu.
4.den: impozantní horské pásmo podél cesty tvoří přírodní rozhraní mezi úrodnými farmami na pobřeží a skalními zahradami Klein Karoo, jež spaluje horké slunce. Ohromující modrá obloha je společníkem při jízdě přes průsmyky dolů směrem k rozeklaným roklím, jež lemují stezky starobylého lidu San. Odpoledne patří světovému středisku chovu pštrosů v Oudtshoornu. Dříve než bude následovat ubytování ve venkovském obydlí, je na programu prohlídka pštrosí farmy. Nocleh je zajištěn v hotelu.
5.den: na úvod 5. dne je připraven krátký program, který dá příležitost více poznat místní život. Z téměř pouštní krajiny sjedeme do dechberoucích horských průsmyků směrem k pobřeží a slavné Garden Route plné zeleně. Cíl cesty Knysna je skrytým uměleckým pokladem, kde bude možné sledovat západ slunce a ochutnat čerstvé ústřice u rozlehlé místní zátoky. Variantou pobytu je také výjezd na útes, kde lze pozorovat kotviště a mořský příboj. Nocleh je zajištěn v hotelu v Knysně.
6.den: odjezd z Knysny, cestou přestávka na vyhlídce nad městem Wilderness, poté sjezd dolů na pobřežní dálnici, kde jsou k vidění smaragdově zelená pole a modré jezero, kolem něhož se zvlněná pole postupně mění ve zlatisté lány obilí a hořčice. Na konci cesty čeká centrum slunečního svitu Jižní Afriky Mossel Bay a historické město Swellendam. Na závěr nocleh v hotelu.
7.den: cesta sedmého dne vede na jedinečný mys Agulhas, scenérie se mění z rovinatého pobřežního terénu na sérii vlnících se a sluncem vybělených písečných pahorků a dun. Pobřeží této oblasti se proslavilo díky vrakům, které se zde v průběhu času nashromáždily v úctyhodném množství. Cesta končí v městečku Hermanus s nadějí, že bude slyšet troubení velryb, jež bude možné pozorovat společně se západem slunce na horizontu. Jako každý den je zajištěn nocleh v hotelu.
8.den: a na závěr to nejlepší  -  rychlá jízda serpentinami po malebném pobřeží, každá zatáčka je novým požitkem! Přes několik úžasných horských průsmyků a kolem nádherných jezer vstoupíme na území regionu Cape Winelands. Slavné vinice vábí na skvělé ročníky za nízké místní ceny a pitoreskní vesničky lákají k ochutnávce místní kuchyně. Závěr cesty vede směrem na západ přes kopce a pobřeží do hotelu v Kapském Městě, nocleh v hotelu
9.den: snídaně, osobní volno, odlet
10.den: přílet do Prahy

 

Orientační cena zájezdu 135 700 Kč

za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (za příplatek je možné ubytování v jednolůžkovém pokoji)

Termín: individuální dle Vašeho přání

Cena zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha-Kapské Město-Praha s přestupem
 • 7denní pronájem motocyklu, silniční asistenci a pojištění
 • neomezené kilometry
 • helmy (pro větší komfort doporučujeme vlastní)
 • zkušeného průvodce na jeho vlastním motocyklu
 • podpůrné vozidlo se zkušeným řidičem, omezeným prostorem pro zavazadla, jeden přívěs a náhradní motocykl
 • 7 nocí ubytování v hotelech a penzionech 3* a 4*
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel storna do 15 tis. Kč

Cena nezahrnuje:

 • stravování a nápoje
 • pohonné hmoty včetně doplnění nádrže během jízdy
 • osobní ochranné pomůcky během jízdy
 • spropitné, vstupné, místní poplatky, daně atp.

Poznámky:

 • Ubytováním ve dvoulůžkovém pokoji je míněno ubytování dvou řidičů motocyklů sdílejících pokoj.
 • Řidič musí mít min. 25 let a min. 1 rok být držitelem řidičského oprávnění, helma je dle místních pravidel povinná.
 • Cesta je zajištěna na modelu Harley-Davidson Heritage Softail nebo podobném modelu (za příplatek je možné poskytnout model Electra Glide Ultra Classic)
 • Nádrž je třeba před cestou doplnit a vrátit opět plnou. Pokuty jsou na vrub řidiče.
 • Konzumace alkoholu před a během jízdy je zakázána, stejně tak je zakázáno řízení po setmění.
 • Před odjezdem je třeba složit zálohu za spoluúčast pojištění ve výši 20 tisíc ZAR za jeden motocykl.
 • Termín i jiné aspekty cesty lze upravit na míru dle osobního přání.

Časté dotazy

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Nejkrásnější fotografie pořídíte s příchodem jihoafrického jara, to začíná v září. Krajinu Severního a Západního Kapska pokryjí květinové koberce. Naprosto úžasné fotografie lze v tomto ohledu pořídit v oblasti zvané Namaqualand, krajina je zde poseta všemi odstíny fuchsiové, růžové, žluté a oranžové díky hvězdnicovým rostlinám a sukulentům. Květy se otevírají jen za slunných dní a nejkrásnější pohled na ně je mezi 11.-16.hodinou. Pokud se budete pohybovat naopak východním směrem od Kapského Města, pak kromě velmi známé oblasti Garden Route, kam pěší  turisté rádi jezdí i v květnu nebo červnu, můžete u Hermana spatřit hejna velryb s mláďaty. Přiznivci tradičního safari a lovů beze zbraní by měli do JAR zamířit v červnu, tedy v období sucha, kdy se zvířata stahují k napajedlům v hojném množství, případě v září, kdy se rodí mláďata.

Ano, kombinovat můžete kterékoliv země budete chtít. Oblíbenou kombinací našich klientů je poznávání v Africe se zastávkou v Dubaji. Vřele doporučujeme kombinaci poznání v JAR s pobytem u moře v Mosambiku, který je zatím naprosto panenský s minimem turistů a také teplejším mořem. Pobyt v JAR se často kombinuje se zastávkou u Viktoriiných vodopádů či se safari v Botswaně, domníváme se však, že je spravedlivější každé z této zemí věnovat samostatný čas, protože každá nabízí opravdu hodně a jen tak neochudíte zážitky z jedné země na úkor druhé.

Jihoafrická republika je známá pro své dlouhé slunečné dny. V letním období, tedy od prosince do února, stačí do kufru zabalit příjemné a lehké ošacení, nicméně v domech se obvykle netopí, takže je třeba mít sebou něco teplejšího pro tyto situace. Nejvíce chladno je od května do srpna, citelný je zejména vysoký teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. Denní teploty se v zimním období pohybují kolem 18 stupňů, noční jen kolem tří,  na většině území JAR je v zimě sucho. Jelikož JAR je ale velmi rozlehlá, liší se situace region od regionu, např. na jihu a jihozápadě Kapska prší i v zimě. Ve většině z devíti jihoafrických provincií prší hlavně v létě. Na vrcholcích hor Západního Kapska a také v Dračích horách padá sníh a i v létě je na horách chladno, v odpoledních hodinách se často objevují bouřky. V některých oblastech u moře je vysoká vlhkost.

Na počasí se váže také termín hlavních prázdnin, které jsou v JAR v prosinci a lednu, v této době Jihoafričané hojně navštěvují pláže a hory. Velký nápor zažívají turistické oblasti také během velikonoc a o dalších školních prázdninách v červnu a červenci. V lednu se konají závody kánoí k ústí řeky Umgeni, koncerty, divadelní festivaly a v únoru v Braamfonteinu u Johannesburgu slavný taneční festival. V Durbanu v tuto dobu probíhá poněkud drsná hinduistická slavnost s názvem Kavady Festival. Pokud propichování kůže háky není pro Vás, pak doporučujeme zamířit do Durbanu v dubnu a zúčastnit se Festivalu světel, jehož součástí je i chůze hinduistů po žhavém uhlí. Velmi populární jsou v březnu vinobraní v Západním Kapsku a jazzový festival v Kapském Městě. V červenci přijíždějí do Durbanu nejlepší světoví surfaři, aby se zúčastnili vyhlášeného mistrovství.

Největší krásou turisty Jihoafrická republika ohromuje v září a říjnu, kdy jsou teploty nejpříjemnější a kdy příroda s příchodem jara rozkvétá. Teplé dny a chladné noci v květnu a červnu vítají pěší turisté, pozorovatelé zvěře si zase pochvalují období od června do srpna, kdy se u napajedel shromažďuje velké množství zvěře.

V prosinci je nejrušněji v Sun City, kde se tradičně koná třpytivá soutěž o Miss JAR a světový golfový turnaj Nedbank Golf Challenge..

Ano, prakticky ve všech našich zemích Vám umíme zařídit komfortní a bezstarostný pronájem automobilu Vaší volby. Podmínkou je obvykle mezinárodní řidičský průkaz, v některých destinacích stačí i národní. Dalším podmínkou je platná kreditní karta pro krytí případných škod. Nicméně do pouštních oblastí doporučujeme raději využít služeb zkušeného řidiče a dopravy našeho místního partnera.

Nezávazná poptávka dovolené Garden Route na Harley-DavidsonNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Safari a luxus v Botswaně

15. 02. 2018 Z našich cest

Četli jste už článek o mé cestě k Viktoriiným vodopádům? Pokud ne, pak vám určitě doporučuju začít čtení právě tam, protože to bylo v Zimbabwe, kde začal tento příběh, na který chci dnes navázat. U vodopádů jsem prožil tři úžasné listopadové dny…

Safari a luxus v Botswaně

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Viktoriiny vodopády v koloniálním stylu

03. 01. 2018 Z našich cest

Píše se listopad 2017 a v Zimbabwe dochází k převratu. Dosluhující prezident Mugabe je armádou zadržen, jeho choť odlétá do exilu a vojáci přebírají moc. No není to ideální okamžik k návštěvě této země? Jsem dost šílený a vyrážím vstříc…

Viktoriiny vodopády v koloniálním stylu

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

PhDr. Helena El Hassanová

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 11 - 17 hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.