Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Dubajské a súdánské špičky

Súdán Hotely střední kategorie

Tuto zemi osobně navštívil Dr. Hassan El Hassan

Byli jsme první a doposud jedinou cestovkou, která se odvážila provést české turisty krásami severního Súdánu. Máme velmi dobré vztahy s místními partnery, a proto se můžeme cítit bezpečně při pozorování nesčetných pyramid černých faraónů. Můžete mi věřit.

Poptávka dovolené

Líbí se vám tato dovolená? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Poptat dovolenou zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Něco málo o tomto zájezdu

Toto je poněkud nevšední zájezd kombinující špičky dvou zcela odlišných světů - dubajské mrakodrapy a súdánské pyramidy černých faraónů. Během cesty si vychutnáte ubytování s výhledem na panorama pyramidového pole v Meroe, neopakovatelný výhled z nejvyšší budovy světa a v neposlední řadě ubytování přímo u Burdž Chalífy. Zájemcům rádi zajistíme prodloužení pobytu v Dubaji o libovolný počet nocí. Každou cestu připravujeme na míru, a proto se neváhejte ozvat se svými požadavky.

Čeká Vás třeba..

 

Historie

 

Poznání

 

Kulturní zážitky

 

Místní průvodce

Recenze

Všechny zájezdy, které jsem s Palmyra Tour absolvovala, bych definovala, jako naprosto bezchybné - co se týká zajištění služeb před odjezdem na zájezd, zajištění dopravy, zajištění ubytování, průběh programu - organizace, profesionální práce průvodce, který byl vždy k dispozici, když bylo potřeba a věnoval se účastníkům zájezdu téměř nepřetržitě a navíc nezapomenutelné zážitky, které obohatily můj život. Proto Palmyra Tour právem patří moje upřímné poděkování za vše, co mi bylo poskytnuto a již nyní se těším na další cesty.

Ludmila Steinbachová
<span>Věrná cestovatelka</span>

Ludmila Steinbachová Věrná cestovatelka

S Palmyrou cestuji a musím říci, že velmi ráda, již 14 let a to hlavně na poznávací zájezdy  do exotických krajin (Irán, Irák, Jemen, Súdán, Pákistán atd.). Nikdy jsem neměla žádné obavy o své bezpečí. Cením si, že program zájezdu je vždy pečlivě a velmi podrobně  připraven a CK také zvýšeně dbá o bezpečnost svých klientů, když zvažuje, kdy a kam se vypravit. Úroveň objednaných služeb je výborná a vytváří pro cestovatele slušné hygienické zázemí i v té nejexotičtější zemi. Skvělé je, že nás na cestách doprovází sám majitel cestovky, který svou perfektní znalostí arabštiny a místních poměrů dokáže bez obtíží veškeré situace v pohodě zvládnout. Takže Palmyru mohu jen vřele doporučit hlavně pro náročné cestovatele.

Zlata
<span>Věrná cestovatelka</span>

Zlata Věrná cestovatelka

Program zájezdu

1.den: odlet z Prahy, přílet do Dubaje, transfer do hotelu, nocleh.
2.den: snídaně, osobní volno s návštěvou nejvyšší budovy světa Burdž Chalífa, v případě úterního nebo pátečního odletu z Prahy lze využít tento den k fakultativní okružní prohlídce Dubaje v češtině. V pozdních odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Chartúmu, po příjezdu a pasovém odbavení, transfer a nocleh v hotelu 3* (ev. v hotelu vyšší kategorie dle přání).
3.den: snídaně, krátká okružní jízda Chartúmem. Ta započne návštěvou Archeologického muzea, které mimo jiné zahrnuje dva krásné chrámy zachráněné UNESCEM z oblasti Násirova jezera. Poté se přes soutok Bílého a Modrého Nilu přesuneme k prezidentskému paláci, kde v roce 1885 mahdisté sťali generála Gordona, program pokračuje v bývalém súdánském hlavním městě Omdurmánu nad soutokem Bílého a Modrého Nilu, kde bude možné si z vnější strany prohlédnout hrobku Mahdího a Chalífovo muzeum. Kolem poledne odjezd do Meroe přes pouštní oblast, která je pokrytá velkými granitovými útvary a skalními formacemi okolí 6.kataraktu, na závěr je vidět krajina posetá akáciovými stromy, zpestřená přítomností velbloudů a úžasným výhledem na prvních 40 pyramid královské nekropole. Večeře a nocleh ve stanové základně v Meroe s veškerým příslušenstvím.
4.den: snídaně a následný přesun ke královské nekropoli, kde jsou vrcholky kopců pokryty žlutými písečnými dunami. Některé pyramidy se týčí do oblak svými výrazně ostrými křivkami, přičemž každá pyramida má svůj vlastní pohřební chrám, jehož stěny zdobí basreliéfy s výjevy ze života krále a obětí bohům. Oběd ve stanové základně Meroe. Poté přesun do trosek královského města, jehož vykopávky potvrzují, že se rozkládalo na velké ploše a bylo obklopeno předměstím a hradbami. Zde si prohlídneme Amónův chrám a lázně s patrnými římskými vlivy. Návrat na základnu, večeře a nocleh.
5.den: snídaně, přesun do lokality Naqa 30 km východně od Nilu, která byla jedním ze dvou center merovejského období, prohlídka chrámu Apedemaky z 1.st.n.l., jenž v kušitském období nahradil boha Amóna. Budovu zdobí basreliéf boha se lví hlavou, faraona, vznešených mužů a rituálních výjevů. Kousek od chrámu je malý pavilon zdobený sloupy a oblouky, jež v sobě spojují egyptské, řecké a římské vlivy. Vchod do dalšího chrámu zdobí řada skopců, kteří symbolizují zasvěcení chrámu Amónovi. Přejezd do údolí Musawwarat, kde jsou zbytky velikého chrámu z 1.st.n.l. výjimečného významu, obklopují jej totiž hradby s výjevy slonů a jelikož v místě se neprokázalo trvalé osídlení, vzniklo několik teorií, proč merovejské období přikládalo tomuto místu tak důležitý význam. Následuje prohlídka chrámu Apedemaka, který byl restaurován německými archeology, polední piknik v přírodě, odpoledne návrat do Chartúmu, po krátkém odpočinku transfer na letiště a před půlnocí odlet (možnost noclehu a odletu následující den dopoledne).
6.den: časně ráno přílet do Dubaje a po přestupu pokračování v cestě do Prahy (možnost prodloužení cesty o pobyt v Dubaji), přílet v poledních hodinách, ev. večer dle návaznosti leteckého spoje.

 

Orientační cena zájezdu 71 100 Kč

za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (za příplatek je možné ubytování v jednolůžkovém pokoji)

Termín: Individuální dle Vašeho přání

Cena zahrnuje:

 • vízum a asistenci při příletu,
 • leteckou dopravu Praha-Chartúm-Praha s přestupem,
 • privátní transfery letiště-hotel-letiště v Dubaji,
 • privátní transfery letiště-hotel-letiště v Chartúmu,
 • 1 noc ubytování v hotelu 3* v Dubaji se snídaní, 1 noc ubytování se snídaní v hotelu 3* v Chartúmu, 2 noci ve stanové základně s veškerým sociálním vybavením a plnou penzí v Meroe, 1 noc krátké ubytování v Chartúmu před odletem,
 • vstupné do Burdž Chalífy,
 • minerální vodu při cestách mimo Chartúm,
 • veškerou pozemní dopravu džípy Toyota Land Cruisers nebo Toyota Hilux s anglicky hovořícím průvodcem,
 • stravu dle itineráře,
 • místního anglicky hovořícího průvodce,  
 • povolení k fotografování, pasovou registraci,
 • pojištění CK proti úpadku,
 • pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna (do 20 tis.)

Cena nezahrnuje:

 • letištní taxu v Chartúmu 20 USD, která se hradí na místě při odletu, 
 • spropitné dle uvážení,  
 • jiné nápoje než vodu,
 • připojištění storna do 100 tis. nebo 150 tis.,
 • použití videokamer v archeologických lokalitách  (momentálně 20 USD za jednu kameru a jedno místo) a vstupné do archeologických lokalit (100 USD, hradí se na místě)

Poznámky:

 • v Chartúmu můžeme nabídnou ubytování ve 4* hotelu nebo 5* hotelu v Chartúmu  na soutoku obou Nilů za příplatek
 • osobám s problémy krevního oběhu a srdce doporučujeme termíny od poloviny listopadu do konce ledna.
 • minimální počet 2 osoby
 • v případě vyššího počtu osobu sleva

Časté dotazy

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Věřte nám, že jsou. Jednou z našich výhod, kterou nikdo jiný nemá, je naše znalost tamních zemí a kultur, protože z nich sami pocházíme. Pokud by byla situace neklidná a vnímali jsme potenciál budoucího nebezpečí, do země bychom Vás v žádném případě neposlali a navrhneme Vám alternativu.

Nejlepší čas je na jaře a následně na podzim, nicméně v zásadě se dá cestovat po celý rok. Obecně panuje představa, že v arabských zemích je permanentně teplo, což ale není zcela pravda. I v některých těchto zemích mají své chladné měsíce, kdy se v moři nevykoupete a kdy v zimě vydatně prší, vane studený vítr a dokonce výjimečně i vydatně sněží. Týká se to zemí jako Maroko, Alžírsko, Libanon, Jordánsko či Írán. Řekněte nám, kam chcete vycestovat a my už Vám poradíme.

Letět můžete z Prahy, Bratislavy, Vídně či z Německa a vlastně odkudkoliv z naší planety. Leteckou společnost si můžete vybrat sami a omezovat se nemusíte, protože vše děláme na míru a letenky nakupujeme až si v okamžiku, kdy se rozhodnete pro svou dovolenou. Naši klienti nejčastěji létají se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Austrian Airlines, Air Mauritius, Turkish Airlines, KLM, Air France, Lufthansou, Flydubai či s českými dopravci jakými jsou ČSA a Travel Service.

Nezávazná poptávka dovolené Dubajské a súdánské špičkyNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Cestování do Arábie je holé šílenství!

15. 05. 2015 Naše názory

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Dr. Hassan El Hassan

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 11 - 17 hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.