Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 10 - 18hod

Zpět nahoru

Alžírsko po vlastní ose

Alžírsko Kombinace hotelů      

Tuto destinaci osobně navštívil Dr. Hassan El Hassan

Alžírsko jsem navštívil už několikrát na poznávacích cestách se svými klienty. Na Alžírsku mě vždy fascinoval počet a rozsah památek, které se zachovaly z dob Antiky.

Poptávka zájezdu

Líbí se vám tento zájezd? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Nezávazně poptat zájezd

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Něco málo o tomto zájezdu

Pokud milujete antiku a vše, co se k ní pojí, pak je Alžírsko tou správnou zemí pro Vás. S bohatou historií a četnými odkazy této doby nabízí Alžírsko mnoho památek k navštívení spolu s krásnou hornatou přírodou. Alžírsko jsme sami procestovali a víme, která místa se vyplatí navštívit a jak Vám zajistit maximální bezpečí a komfort. Cesta připravujeme individuálně na míru s anglicky hovořícím průvodcem. Pokud byste však trvali na českém průvodci, můžeme Vám za příplatek nabídnout služby našeho pana majitele, který Vás osobně doprovodí. Termín cesty je zcela na Vás a v případě zájmu Vám také rádi upravíme itinerář na míru.

Čeká Vás třeba..

 

Historie

 

Poznání

 

Kulturní zážitky

 

Individuální poznávací okruh

Recenze

Děkuji za profesionální pomoc s organizací naší cesty do Jordánska. Poznávání této země bylo velmi zajímavé. Poskytnutý servis byl skvělý.  

Jsme moc rádi, že jsme se díky Vašemu doporučení vydali do Jordánska. Naši přátelé se nám divili, že chceme na dovolenou do tohoto regionu, který je u nás vnímán jako nebezpečný a nepřátelský. My jsme se cesty nebáli, ale skutečnost v Jordánsku nás přesto překvapila. Jde o velmi tolerantní a vstřícnou zemi. Veškeré služby, které nám byly poskytnuty byl velmi profesionální. Vlídnost, snaha vyhovět, upřímný zájem při kontaktu s místními lidmi byly velmi příjemné. Místní cestovní agentura se o nás vzorně starala. Řidič, který byl s námi po většinu cesty byl pozorný, dochvilný a snažil se vyhovět všem našim přáním.

Program cesty byl velmi dobře navržen. Kombinace poznávání a odpočinku byla vyvážená. Počasí bylo poměrně chladné – užili jsme péřové bundy a někdy po ránu i čepice a rukavice. U Mrtvého moře bylo krásně teplo. Koupání v moři i ve vyhřátém bazénu v resortu bylo velmi příjemné.

Ranní Ammán, poznávání rozsáhlého Jerashe, procházka v Betánii, koupání pod vodopádem v Maínu, západy slunce v údolí Mrtvého moře, mozaiky na Mount Nebo, atmosféra starých hradů, rozlehlost a tajuplnost Petry a přenocování a ranní putování v poušti Wádí Rum v nás zanechali trvalé vzpomínky.

Jediné místo, které jsme nenavštívili, byl hrad Kerak. Nebáli jsme se jeho návštěvy a moc rádi bychom se na něj podívali, ale byl zavřený z důvodu incidentu, který se tam odehrál před Vánocemi. Místní cestovní kancelář nám zařadila do programu jiný zajímavý hrad a  Kerak jsme viděli alespoň v dálce při cestě do Petry. 

Cestu do Jordánska určitě doporučuji všem Vašim klientům. Je to opravdu velmi bezpečná a pestrá země. Toleranci k různým vyznáním, optimismus, přátelský přístup k cizincům, stejně jako úroveň pomoci lidem uprchlým před konflikty v sousedních zemích,  do Jordánska by se mohli mnozí Češi jezdit učit.

Ještě jednou moc děkuji a těším se na další zajímavé cesty s Vaší kanceláří.

Jiří Dočkal
<span>Jordánsko</span>

Jiří Dočkal Jordánsko

Byly jsme velmi spokojené, vše proběhlo v pohodě. Jediné , co by se mohlo trochu zlepšit, byla nabídka jídla v hotelu. Čekala jsem trochu více, než nám bylo nabídnuto. Jinak všechny služby, dovozy a odvozy z hotelu, vše bylo vždy načas, jak bylo dohodnuto. Využili jsme i služeb průvodkyně během celodenní prohlídky Dubaje. Delegátka Lucka byla velmi příjemná a na naše dotazy reagovala obratem. Ubytování bylo velmi dobré, služby v hotelu také, personál příjemný.

Astrid Simůnková 
<span>Emiráty</span>

Astrid Simůnková Emiráty

Program zájezdu

1.den: odlet z Prahy, přílet do Alžíru, transfer do hotelu, nocleh.
2.den: snídaně, odjezd na návštěvu dvou historických míst, a to Kbor Roumia, kde se nacházejí křesťanské hrobky a mauzoleum velkého vladaře Mauretánie Juby, návazně prohlídka dvou antických mauretánských měst: menší Caesarei (Cherchell, cca 90 km), která proslula punským osídlením už v 5.st.př.n.l., a Tipazy s milou polohou na břehu Středozemního moře a úbočí hor, jejichž historie sahá hluboko do časů Fénicie a Říma, mj. na jednom z kopců se nachází hrobka manželky Juby II. Cleopatry Selene, dcery slavné Kleopatry, po prohlídce archeologického parku v Tipaze (divadlo, forum, bazilika) večeře, návrat do hotelu (cca 70 km), nocleh.
3.den: snídaně, přejezd přes Kabýlii s krásnou přírodní scenérií do Tizi Ouzou, které je správním střediskem této berberské oblasti, cestou návštěva berberských vesnic, večeře, nocleh  v Tizi Ouzou .
4.den: snídaně, další přesun Kabýlií do přímořského malebného městečka Beiaja, cestou zastávka v Tigzirt Sur Mer s archeologickými  zajímavostmi, ubytování, večeře, nocleh.
5.den: snídaně, odjezd do Džamíly, která byla pravděpodobně dílem některého z ženijních timgadských důstojníků. Cuicul, jak jej nazývali původní berberští osadníci, se nachází v nadmořské výšce 900 metrů v horském prostředí, je zhmotněním římského plánování a africké krásy, kterým jsou Leptis Magna a Sabratha v Lýbii dovedeny v tomto podání k dokonalosti. Císař Nervus nařídil, aby ve městě vznikly typické antické budovy, takže nechybějí lázně, oblouky, náměstí, domy s krásnými mozaikami, tržiště, fórum, chrámy, divadlo atd…., Džamíla, která je na seznamu Unesco, patří k nejkrásnějším zážitkům z Alžírska,  přejezd  a návštěva archeologického muzea v Sétifu - střediska Malé Kabýlie a příjemného rekreačního města s elegantními budovami ve výšce 1096 metrů nad mořem, jež se stalo jedním z center odporu proti francouzské kolonizaci, večeře, nocleh ve městě Batina.
6.den: snídaně, časně ráno odjezd k římským ruinám v Timgadu (Colonia Marciana Traiana Thamugadi, 140 km), který byl založen římským císařem Trajánem v 1.st.n.l. pro vojenské vysloužilce 3. legie a zároveň sloužil jako významný vojenský opěrný bod Říma na křižovatce mezi Saharou a horami Aurés, které obývají místní kmeny, prohlídka této nejvýznamnější archeologické lokality severní Afriky, která je ukázkou dokonalého římského urbanismu, a to carda, knihovny, fóra, lázní, divadla, pevnosti, kapitolu, tržiště, oblouků, bran atd. Přesun do města Constantine (římská Cirty), které upoutalo i Alexandra Duma svou pitoreskní polohou nad prudkou propastí s řekou Rhumel, přes niž se klenou mosty jako např. Sidi M´Cid,  případná návštěva muzea, které upozorňuje na neolitickou, fénickou a římskou historii a na císaře Constantina, který město zvelebil, prohlídka staré medíny, večeře a nocleh.
7.den: snídaně, odlet do Alžíru, celodenní prohlídka hlavního města, které má jedinečnou polohu mezi mořem a horami, návštěva Etnografického  a Národního muzea, kazby s mešitami, starými paláci v maurském stylu, moderní koloniální části se širokými bulváry, domy, parky, historickými budovami a paláci, večeře, nocleh.
8.den: snídaně, dopoledne osobní volno, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy, přílet cca v 18:40.

 

Poznámky: změna programu po dohodě možná, realizace zaručená již od 2 osob

Orientační cena zájezdu od 61 000 Kč

za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (za příplatek je možné ubytování v jednolůžkovém pokoji)

Termín: Individuální dle Vašeho přání

Cena obsahuje:

 • osobní poradenství
 • úpravu zájezdu na míru
 • leteckou dopravu Praha-Alžír-Praha vč. letištních poplatků s jedním přestupem 
 • vízum
 • 7 nocí ubytování ve 3* a 4* hotelech s polopenzí dle výše uvedeného programu
 • vstupné do historických památek dle programu
 • služby místního anglicky hovořícího průvodce
 • transfery klimatizovaným autem
 • 1 vnitrostátní přelet Constantine-Alžír
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • helpdesk 24/7 po celou dobu Vašeho pobytu

Cena neobsahuje:

 • dobrovolné pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna ze strany klienta dle vlastního výběru                         

Časté dotazy

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Letět můžete z Prahy, Bratislavy, Vídně či z Německa a vlastně odkudkoliv z naší planety. Leteckou společnost si můžete vybrat sami a omezovat se nemusíte, protože vše děláme na míru a letenky nakupujeme až si v okamžiku, kdy se rozhodnete pro svou dovolenou. Naši klienti nejčastěji létají se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Austrian Airlines, Air Mauritius, Turkish Airlines, KLM, Air France, Lufthansou, Flydubai či s českými dopravci jakými jsou ČSA a Travel Service.

Věřte nám, že jsou. Jednou z našich výhod, kterou nikdo jiný nemá, je naše znalost tamních zemí a kultur, protože z nich sami pocházíme. Pokud by byla situace neklidná a vnímali jsme potenciál budoucího nebezpečí, do země bychom Vás v žádném případě neposlali a navrhneme Vám alternativu.

Nejlepší čas je na jaře a následně na podzim, nicméně v zásadě se dá cestovat po celý rok. Obecně panuje představa, že v arabských zemích je permanentně teplo, což ale není zcela pravda. I v některých těchto zemích mají své chladné měsíce, kdy se v moři nevykoupete a kdy v zimě vydatně prší, vane studený vítr a dokonce výjimečně i vydatně sněží. Týká se to zemí jako Maroko, Alžírsko, Libanon, Jordánsko či Írán. Řekněte nám, kam chcete vycestovat a my už Vám poradíme.

Nezávazná poptávka zájezdu Alžírsko po vlastní oseNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Kouzlo cestování na míru

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh
Nejčtenější

Cestování do Arábie je holé šílenství!

15. 05. 2015 Naše názory

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Poznejte celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Dr. Hassan El Hassan

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 10 - 18hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Náš web využívá souborů cookies pro analýzu návštěvnosti a personalizaci obsahu. s podmínkami. Více informací zde.


Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.