Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Zpět nahoru

Súdán - do kraje černých faraónů

Súdán Hotel v Chartúmu        

Tuto zemi osobně navštívil Dr. Hassan El Hassan

Byli jsme první a doposud jedinou cestovkou, která se odvážila provést české turisty krásami severního Súdánu. Máme velmi dobré vztahy s místními partnery, a proto se můžeme cítit bezpečně při pozorování nesčetných pyramid černých faraónů. Můžete mi věřit.

Poptávka dovolené

Líbí se vám tato dovolená? Řekněte nám, na čem vám záleží a o zbytek se už postaráme

Poptat dovolenou zde

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Něco málo o této cestě

Po konzultacích s klienty jsme Vám připravili další cestu do kraje černých faraónů, jak se také někdy říká severní části Súdánu. V této zemi se budete moci ohřát během našich chladných lednových dnů a hlavní cílem budou archeologická naleziště a unikátní pyramidová pole uprostřed panenské pouště. Unikátní cestu organizujeme tradičně pro malý počet osob s osobními službami našeho pana ředitele Hassana. 

Čeká Vás třeba..

 

Historie

 

Poznání

 

Český průvodce

 

Malá skupina

Recenze

Všechny zájezdy, které jsem s Palmyra Tour absolvovala, bych definovala, jako naprosto bezchybné - co se týká zajištění služeb před odjezdem na zájezd, zajištění dopravy, zajištění ubytování, průběh programu - organizace, profesionální práce průvodce, který byl vždy k dispozici, když bylo potřeba a věnoval se účastníkům zájezdu téměř nepřetržitě a navíc nezapomenutelné zážitky, které obohatily můj život. Proto Palmyra Tour právem patří moje upřímné poděkování za vše, co mi bylo poskytnuto a již nyní se těším na další cesty.

Ludmila Steinbachová
<span>Věrná cestovatelka</span>

Ludmila Steinbachová Věrná cestovatelka

S Palmyrou cestuji a musím říci, že velmi ráda, již 14 let a to hlavně na poznávací zájezdy  do exotických krajin (Irán, Irák, Jemen, Súdán, Pákistán atd.). Nikdy jsem neměla žádné obavy o své bezpečí. Cením si, že program zájezdu je vždy pečlivě a velmi podrobně  připraven a CK také zvýšeně dbá o bezpečnost svých klientů, když zvažuje, kdy a kam se vypravit. Úroveň objednaných služeb je výborná a vytváří pro cestovatele slušné hygienické zázemí i v té nejexotičtější zemi. Skvělé je, že nás na cestách doprovází sám majitel cestovky, který svou perfektní znalostí arabštiny a místních poměrů dokáže bez obtíží veškeré situace v pohodě zvládnout. Takže Palmyru mohu jen vřele doporučit hlavně pro náročné cestovatele.

Zlata
<span>Věrná cestovatelka</span>

Zlata Věrná cestovatelka

Program zájezdu

Termín cesty: 11.1.2019 - 19.1.2019

1.den: odlet z Prahy do Chartúmu.
2.den:

Přílet do Chartúmu, odbavení a transfer do hotelu na nábřeží Nilu, který patřil v 19. století k nejlepším africkým hotelům, bydlel v něm např. Thomas Cook, královna Viktorie či sir Winston Churchill. Ubytování, nocleh, snídaně, okružní jízda Chartúmem: prohlédneme si soutok Bílého a Modrého Nilu z parku Margan, poté zamíříme do Omdurmánu, bývalého hlavního města Sudánu, který se nachází nad soutokem Bílého a Modrého Nilu. Fotozastávka u hrobky Mahdího (zvenku) a návštěva muzea Khalifa House, procházka přes tradiční místní trh, oběd v místní restauraci v Chartúmu. Odpoledne návštěva Archeologického muzea v Chartúmu - prohlídka paleolitické expozice, expozice Egypta a říše Kerma (3000 př.n.l.-12.st.př.n.l.), expozice kušitské říše s hlavním městem Napatou (11.-3.st. př.n.l.), pozdně kušitské říše s hlavním městem Meroe (3.st.př. n.l.-3.st.n.l.), období křesťanské a islámské. Chloubou muzea jsou dva chrámy zachráněné za pomoci Unesca před zatopením Násirovou přehradou. Během západu slunce bude následovat přesun do severní části města, kde bude možné shlédnout tradiční núbijský zápas, návrat do hotelu, nocleh.   

3.den: Snídaně, následuje přesun do Meroe přes pouštní oblast, která je pokrytá velkými granitovými útvary a skalními formacemi okolí 6.kataraktu. Poté, co urazíme cca 30 km po pouštní silnici, dojedeme do lokality Naqa, která byla jedním ze dvou center merovejského období: prohlídka chrámu Apedemaky z 1.st.n.l., který v kušitském období nahradil boha Amóna. Budovu zdobí basreliéf boha se lví hlavou, faraóna, vznešených mužů a rituálních výjevů. Kousek od chrámu je malý pavilon zdobený sloupy a oblouky, jenž v sobě spojuje egyptské, řecké a římské vlivy, vchod dalšího chrámu zdobí řada skopců, kteří symbolizují zasvěcení chrámu Amónovi. Oběd formou pikniku  v přírodě a přejezd do údolí Musawwarat, kde jsou zbytky velikého chrámu z 1.st.n.l. výjimečného významu. Obklopují jej totiž hradby s výjevy slonů a jelikož v místě se neprokázalo trvalé osídlení, vzniklo několik teorií, proč merovejské období přikládalo tomuto místu tak důležitý význam. Dále prohlídka chrámu Apedemaka, který byl restaurován německými archeology, na závěr cesty je vidět krajina posetá akáciovými stromy, zpestřená přítomností velbloudů a úžasným výhledem na prvních 40 pyramid královské nekropole, večeře a nocleh ve stanové základně v Meroe s veškerým příslušenstvím, nocleh
4.den:

Snídaně, přesun na královskou nekropoli, před pyramidami se nacházejí dva pohřební chrámy, jejichž stěny zdobí basreliéfy s výjevy ze života králů a bohů-prohlídka chrámů a pyramid, kterých zde bylo postaveno mezi lety 308 př.n.l. a 350 n.l. cca na sto, a to do výšky 10-30 metrů, oběd.  Návštěva školy Tarabil, pokud bude otevřena s následným servírováním kávy ve vsi Kabúšíja. Přesun do trosek královského města, vykopávky potvrzují, že se rozkládalo na velké ploše a bylo obklopeno předměstím a hradbami - prohlídka Amónova chrámu a lázní s patrnými římskými vlivy, návrat na základnu a pozorování západu slunce nad pyramidami, večeře, nocleh.

5.den: Snídaně, následuje odjezd do pouště Bajúda, která se rozkládá mezi 4.-6.kataraktem a je charakteristická černými bazaltovými špičatými kužely sopečného původu, během cesty překročíme Nil na palubě místního přívozu. Cestou přes velká vyschlá wádí bude možné potkat nomády z kmene Bišarín, kteří žijí v chatrčích z větví v blízkosti vzácných vodních zdrojů, piknik v poušti, pokud to čas dovolí, bude poté do programu zahrnuta také návštěva kláštera Ghazali.  Naše další cesta bude končit v Karimě, což je malé městečko na pravém břehu Nilu blízko Džebel Barkal-posvátné hory starých Egypťanů a núbijských faraónů, ubytování v hotýlku, večeře, nocleh.
6.den: Snídaně, přesun do archeologické lokality Džebel (hory) Barkal, která je typická červeným pískovcem, vrcholek hory prý ve starověku zdobilo zlato. Tento „núbijský Olymp“ byl posvátným centrem po více než tisíc let a byl mj. svědkem nejslavnější éry núbijského panování, které reprezentovala slavná 25.dynastie, jež vládla celému Egyptu a znovu obnovila tradici staveb pyramid. Prohlídka areálu pod úpatím hory, kterému dominuje ohromný Amónův chrám (ze kterého zbyly jen ruiny ) o délce 120 metrů, jenž byl postaven Thutmósem III. a později upraven místním faraónem Taharqou. Amón byl symbolem plodnosti a v Núbii byl zobrazován jako skopec, několik granitových skopců se nachází i mezi ruinami. U úpatí hory leželo hlavní město Núbie-Napata (800-400 st.př.n.l.), nyní je zde ke shlédnutí královská nekropole, která se skládá z desítek pyramid ve třech lokalitách: severně od hory, v El Kurru a v Nuri na druhém břehu Nilu, oběd, odpoledne prohlídka El Kurru včetně návštěvy jedné královské hrobky, jež je  zdobena freskami a hieroglyfy, návrat do Karimy přes poušť bohaté na fosilní kmeny, večeře, nocleh.
7.den: Snídaně, návštěva trhu v Karimě, poté odjezd do Núbijské pouště, která je sterilním prostředím bez vegetace, příjezd ke krásným granitovým formacím 4. nilského kataraktu, které vznikly vymýváním Nilem. Projížďka po Nilu s výstupem na jeden z ostrovů s říčními bílými písečnými plážemi, piknik, návrat do Karimy, cestou prohlídka pyramid v Nuri, které jsou nejdůležitější, neb zde nalezneme největší pyramidu faraóna Taharqy, která dosahuje výšky 40-50 metrů a pak menší pyramidy 20-40 m vysoké, které patřily jeho následníkům – 21 králům a 52 královnám a princeznám, večeře, nocleh.
8.den:

Snídaně, návrat do Chartúmu přes tzv. Západní poušť, cestou zastávka na oběd v tradiční čajovně, kterou hojně využívají dálkoví řidiči, krátký odpočinek, na závěr návštěva slavnosti dervišů s místním tradičním rituálním tancem. Návrat do hotelu na krátký odpočinek či nocleh.

9.den

Transfer na letiště, odlet do Prahy s přestupem, přílet do Prahy v ranních hodinách.

 

Cena 99 990 Kč

za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (za příplatek 13 300 Kč je možné rezervovat jednolůžkový pokoj)

Termín cesty: Na vyžádání dle dostupnosti

Cena obsahuje:

 • transfery letiště-hotel-letiště v Chartúmu
 • 8x ubytování: 2x v koloniálním hotelu 4* s klimatizací v Chartúmu se snídaní, 2x ve stanové základně s veškerým sociálním vybavením a plnou penzí bez klimatizace v Meroe, 3x v hotelu 3* s klimatizací v Karimě se sociálním vybavením a plnou penzí, 1x krátké noční ubytování v Chartúmu v klimatizovaném hotelu 4* bez snídaně
 • 2. a 8. den jsou pouze se snídaní a obědem
 • veškerou pozemní dopravu klimatizovaným minibusem kromě cesty do Naqy a Mussawaratu, která se uskuteční klimatizovanými džípy 4x4
 • místního anglicky hovořícího průvodce
 • česky hovořícího průvodce
 • pojištění CK proti úpadku
 • pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna (do 20 tis.) 

 

Cena neobsahuje:

 • vízum 1400 Kč
 • vstupy do památek včetně Archeologického muzea, povolení k fotografování(nikoliv videozáznamů) a pasovou registraci cca 230 Eur (hradí se v hotovosti na místě v Súdánu)
 • spropitné 40 USD za osobu  
 • jiné nápoje než vodu
 • připojištění storna do 100 tis.
 • použití videokamer v archeologických lokalitách (momentálně 20 USD za jednu kameru a jedno místo) 
 • připojištění storna do 100 nebo 150 tis. Kč na osobu 

 

Minimální počet účastníků:  8

Časté dotazy

Doslovně cokoliv. Když jde o dovolenou na míru, tak limity skutečně neplatí a plníme každé přání, které vám na očích vidíme. Co se samotného zařízování týče, potřebujeme vědět co nejvíc o vaší ideální dovolené. Můžeme se proto spojit přes mail či telefon, zastavit se za vámi v práci a nebo se můžete zastavit vy u nás na arabskou kávu. Probereme vaší představu, přání, obavy, rozpočet a různé praktické věci. Dáme vám naše doporučení a připravíme několik nabídek, abyste měli z čeho vybírat. Ty nejlepší nabídky pak můžeme ještě doladit a v okamžiku rozhodnutí se o všechno postaráme – zařídíme letenky, víza, soukromé transfery, VIP salónky na letištích, odbavení, seating v letadle, zvláštní uvítání a péči po příletu, soukromý odvoz do hotelu, ubytování, netradiční výlety, překvapení pro partnery, užitečné materiály na cestu, cestovní, zdravotní a majetkové pojištění a v neposlední řadě náš helpdesk 24/7. Pokud se Vám uprostřed dovolené zamane udělat něco jinak, stačí zvednout telefon a buď my sami nebo delegát na místě vše zařídí k vaší spokojenosti. Tak co říkáte, líbí se vám náš přístup?

Věřte nám, že jsou. Jednou z našich výhod, kterou nikdo jiný nemá, je naše znalost tamních zemí a kultur, protože z nich sami pocházíme. Pokud by byla situace neklidná a vnímali jsme potenciál budoucího nebezpečí, do země bychom Vás v žádném případě neposlali a navrhneme Vám alternativu.

Nejlepší čas je na jaře a následně na podzim, nicméně v zásadě se dá cestovat po celý rok. Obecně panuje představa, že v arabských zemích je permanentně teplo, což ale není zcela pravda. I v některých těchto zemích mají své chladné měsíce, kdy se v moři nevykoupete a kdy v zimě vydatně prší, vane studený vítr a dokonce výjimečně i vydatně sněží. Týká se to zemí jako Maroko, Alžírsko, Libanon, Jordánsko či Írán. Řekněte nám, kam chcete vycestovat a my už Vám poradíme.

Letět můžete z Prahy, Bratislavy, Vídně či z Německa a vlastně odkudkoliv z naší planety. Leteckou společnost si můžete vybrat sami a omezovat se nemusíte, protože vše děláme na míru a letenky nakupujeme až si v okamžiku, kdy se rozhodnete pro svou dovolenou. Naši klienti nejčastěji létají se společnostmi Emirates, Qatar Airways, Austrian Airlines, Air Mauritius, Turkish Airlines, KLM, Air France, Lufthansou, Flydubai či s českými dopravci jakými jsou ČSA a Travel Service.

Nezávazná poptávka dovolené Súdán - do kraje černých faraónůNapište, na čem vám záleží a my se o to postaráme.

*
*
*
Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Souhlasím se zpracováním uvedených údajů pro účel vzájemné komunikace a poskytnutí obchodní nabídky v souvislosti mou poptávkou. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.Načerpejte inspiraci na našem cestovatelském blogu

Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?

02. 10. 2014 Příběhy a kultura

Nic nevyvolá v okolí takovou vlnu skepse, jako oznámení, že chcete jen na dovolenou do Súdánu. O této zemi většina obyvatel v našich zeměpisných šířkách má jen představu v souvislosti s články o Dárfúru a s pouštěmi připomínajícími měsíční…

Také jste nikdy neslyšeli o súdánských pyramidách?

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Přečtěte si celý příběh
Nejčtenější

Cestování do Arábie je holé šílenství!

15. 05. 2015 Naše názory

Proč by někdo chtěl utrácet velké peníze a cestovat do válkou zmítané Arábie? Na každém rohu číhá nebezpečí, místním se nedá věřit a stejně, co je tam vůbec k vidění? Podle mnohých Čechů je cestování do Arábie prostě holé šílenství!

Cestování do Arábie je holé šílenství!

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

 • Články z našich cest i ze zákulisí
 • Přednostní nabídky a akce
 • Můžete se kdykoliv odhlásit
Newsletter

Sledujte náš Facebook

Chcete vědět o všem důležitém jako první
nebo se inspirovat našimi cestami po světě?

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Dr. Hassan El Hassan

+420 603 481 783

hassan.hassan@palmyratour.cz

Adresa kanceláře

Opletalova 919/5,
110 00 Praha 1 - Nové Město

Zobrazit na mapě

Otevírací doba

Po - Pá: 11 - 17 hod

IČ: 41156129
DIČ: CZ5606102469

Kontakt
Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.