Vidíme, že jste od nás kousek. Nechcete se stavit na pravou arabskou kávu? Jsme v centru Prahy jen km od Vás. Po - Pá: 11 - 17 hod

Aktuální informace k možnostem cestování do jednotlivých zemí v souvislosti s COVID-19 naleznete zde.

Více

Ze starého nové. Z obyčejného luxusní.

16. 11. 2021

Příběhy a kultura

Autorem článku je:  PhDr. Helena El Hassanová

Ze starého nové. Z obyčejného luxusní.

Když se šejchové rozhodli učinit z Dubaje turistickou velmoc, zaměřili se na oblast pláží, budování velkolepých tříd s mrakodrapy a rezidenčních čtvrtí jako podle pravítka. A co se stalo s jejich původními domovy? Předci dubajských šejchů obývali území u ústí tzv. Creeku čili zálivu, který se mořem zakousl do pevniny. Tradiční budovy s typickými větrnými věžičkami s "novou" Dubají nezanikly. Není totiž prestižnější adresy než čtvrť Bastákija a ubytování s číslem vedle kanceláří šejka Mohammeda. Právě monarcha rozhodl, že se původní Dubaj, odkud vzešly dnešní urozené rody, uchová pro budoucnost v podobě, v jaké ji bývalí lovci perel a obchodníci ve velkém opustili. 

Někteří obyvatelé Dubaje ale moderním vymoženostem odolali. To jsou také jediné osoby, které v této části metropole potkáte, a to hlavně v době večerních modliteb. Přes den čtvrť patří několika málo cizincům, kteří v řadě historických budov naleznou muzea, galerie, původní tržiště a umělecké dílny. Na několika místech se objevily zahrádky a celé nábřeží zálivu bylo upraveno tak, aby vznikl příjemný prostor pro procházky, jízdu na kole, nákupy, zmrzlinu, posezení v některé z 90 restaurací a kaváren, či prostě jen lelkování na schodech u vody. Pokud byste rádi zapředli s místními větší řeč, pak vřele doporučujeme tradiční pravidelný oběd pro veřejnost v Centru šejka Mohammeda pro porozumění. U bohaté tabule se můžete zeptat na cokoliv. Když na Bastákiji začne padat soumrak, zdejší domy, malá náměstí, galerie, čajovny a zahradní zákoutí začnou dýchat kouzelnou atmosférou, jež nepostrádá klid a tolik hledanou vůni Orientu. Je škoda, že řada turistů se o tento zážitek vědomě či nevědomě ochuzuje.

Dubaj je připravena na objevování svých nejkrásnějších tajemství dobře. Nejde jen o posezení na terasách starých domů, ale hlavně o velmi úspěšnou renovaci s podpisem architektů. Vlajkovou lodí je kolekce budov Al Seef Heritage Hotel Dubai. Tento trend okamžitě zaznamenali i šejci v sousedním emirátu Sharjah, kteří si na tradici obzvláště potrpí. Zdravá konkurence způsobila, že rovněž v sousedství tamních muzeí přivedli k životu celou kolekci chátrajících domů významných rodů. Ty se nyní prezentují pod značkou The Chedi a je to věru luxusní a stylové ubytování pro turisty. Ať se jedná o Dubaj nebo Sharjah, bydlením ve starém městě návštěvník o pláž a slunce v žádném případě  nepřijde. Z Chedi na privátní pláž vozí hosty Mercedes, v Dubaji stačí nasednout na linkový bus.

Autor článku

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

Autorem článku je PhDr. Helena El Hassanová

Helena vystudovala žurnalistiku a od založení Palmyry se věnuje především rozvoji produktů. Vždy si ale najde chvilku na sepsání nějakého článku, protože psaní má v krvi a nadšení pro arabský svět se v ní nezapře.

Jak Vám pomohu?

Jsem tu pro vás. Po-Pá: 10-18 hod.

PhDr. Helena El Hassan
<span>Spoluzakladatelka<br>a produktová manažerka</span>

+420 608 974 816

helena.hassan@palmyratour.cz

Nebo se můžete podívat na nejčastější dotazy

Přihlášení k newsletteru

  • Články z našich cest
    i ze zákulisí
  • Přednostní nabídky
    a akce
  • Můžete se kdykoliv
    odhlásit

Zkuste i další články z blogu

Nejčtenější

Kouzlo cestování na míru

23. 10. 2017 Naše názory

Znáte ten pocit, kdy Vás po příletu na dovolenou čeká Vaše osobní delegátka, aby Vám vyřídila zavazadla, zatímco Vy čekáte ve VIP salónku a řidič Vás očekává v přepychovém autě, kterým Vás odveze do pohodlí Vaší luxusní privátní vily uprostřed…

Ing. Júnis El Hassan
<span>Marketingový a obchodní<br>manažer</span>

Autorem článku je Ing. Júnis El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Za věčně novými Emiráty - 2. část

29. 06. 2015 Z našich cest

Že jste v emirátu Šardža poznáte při cestě z Dubaje ve chvíli, kdy si u silnice nad jedním mostem všimnete nápisu “Welcome to Sharjah”. Díky mohutné výstavbě se totiž přihodilo, že Dubaj se s Šardžou prakticky propojila. Emirát Šardža jako jediný…

Dr. Hassan El Hassan
<span>Zakladatel a ředitel</span>

Autorem článku je Dr. Hassan El Hassan

Přečtěte si celý příběh

Proč cestovat s naší rodinnou cestovní kanceláří?

 

Dlouholeté zkušenosti

Zkušenost se počítá
a jen málokdo ji má.
Nevěříte? Ozvěte se nám.

 

Absolutní znalost

Z Orientu sami pocházíme
a své destinace známe
jako nikdo jiný.

 

Osobní přístup

Nejsme jen cestovka, ale rodina.
Vyslechneme si Vás a postaráme se
o každé prání.

 

Flexibilita

Pracujeme dnem i nocí,
protože rodinný podnik je
naším dítětem.

 

Jedinečné možnosti

Díky našemu původu i kontaktům
umíme zařídit to, co jiní
nedokážou.

Individuální poptávka

Souhlasím se zpracováním uvedených osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení formou emailového newsletteru od CK Hassan El Hassan - Palmyra Tour. Pro dokončení této registrace k newsletteru potvrdím svůj zájem kliknutím na odkaz v emailu, který následně obdržím od CK. Beru na vědomí, že proti zasílání obchodních sdělení mohu vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@palmyratour.cz. V tomto případě mi nebude cestovní kancelář dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat uvedené údaje pro účely přímého marketingu. Svěřené údaje bude cestovní kancelář zpracovávat v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.